Доброго Вам часу доби!
Цей МК присвячений в'язання бісерних джгутів полустолбиком. У першій частині МК я покажу Вам принцип в'язання і опишу основні моменти. Друга частина буде практичною. Ми будемо використовувати отримані навички для виготовлення браслета на основі в'язаного бісерного джгута. Тут ми повчимося закріплювати шпильку в процесі в'язання та торкнемося теми оформлення готового виробу.
Всі матеріали були взяті тут:
Частина перша: Навчання
Для першої частини МК я взяла найбільший свій бісер (на жаль, він безнадійно китайський, але для прикладу підійде) і нитка яскраво-зеленого кольору. Матеріали були підібрані для наочності, тому не варто повторювати цей експеримент будинку.
1. Давайте візьмемо в руки нитку і гачок. Як Ви бачите спосіб захоплення нитки при в'язанні з бісером такий же, як при звичайному в'язанні. Позиція гачка індивідуальна. Я тримаю його однаково і при в'язанні з бісером і без нього. Тут головне на скільки Вам особисто зручно.
Перед тим як приступити безпосередньо до роботи перевірте наявність Музи (мій пухнастий натхненник завжди поруч)!
2. Давайте зробимо першу петлю. Введіть гачок під робочу нитку з лівого боку і прокрутити його проти годинникової стрілки.
3. Тепер захопіть робочу нитку і протягніть її через нашу петлю.
4. Перша повітряна петелька готова. Її ми завжди пров'язуємо без бісеру.
5. Тепер підсовуємо бісерину впритул до в'язання і захоплюємо робочу нитку за нею.
6. Протягуємо робочу нитку крізь петлю. Таким чином, ми провязали нашу першу бісеринку.
7. Джгут я буду в'язати на 6 бісерін в колі, тому ми пров'язуємо 6 повітряних петель з бісером.
8. Введіть гачок в першу повітряну петлю (її ми провязали без бісеру).
9. Протягуємо робочу нитку через петлю. Ось у нас вийшло колечко, яке є основою нашого майбутнього джгута. В'язати його ми будемо по спіралі, без петель підйому, полустолбиком.
10. Вводимо гачок під першу бісерину першого ряду. Підсовуємо її нігтем великого пальця правої руки вправо, уклавши отвором вгору. Перекидаємо робочу нитку.
11. Підсовуємо нову бісерину впритул до в'язання, захоплюємо робочу нитку за нею і пров'язуємо напівстовпчик. Так ми провязали першу бісерину другого ряду. На самому початку роботи, коли в'яжуться перші ряди, потрібно бути дуже уважними. У кожну петлю ми пров'язуємо по одній бисерине. Крім того, стежте за тим, щоб не пропустити петлю. Так, в петельку з першої бисериной першого ряду ми пров'язуємо першу бісерину другого ряду, у петлю з другої бисериной першого ряду – другу бісерину другого ряду і так далі.
12. Ще раз подивимося, як провязивать бісерини. Вводимо гачок в петельку під другий бисериной першого ряду, бісеринку укладаємо вправо, отвором вгору.
13. Перекидаємо робочу нитку. Це робиться для того, щоб в'язка залишалася всередині джгута, а бісер був на поверхні.
14. Підсовуємо нову бісерину впритул до в'язки, захоплюємо робочу нитку за нею і пров'язуємо напівстовпчик.
Невеликий рада: для того, щоб не збитися під час в'язання перших рядів, я пододвигаю до себе рівно стільки бісерін, скільки потрібно провязать в ряду. Наприклад, зараз у Вас напоготові має бути 6 бісерін. Коли джгутик стане довшим, в'язати буде набагато простіше і можна буде підтягнути більше бісеру.
15. Я зв'язала невеликий демонстраційний джгутик. Як Ви бачите, провязанные бісеринки лежать отворами вгору, нитки не стирчать (для роботи Ви підберете нитки в колір бісеру і їх взагалі не буде видно). Непровязанные бісеринки в останньому ряду, стоять на ребрі.
16. Щоб кінець джгута виглядав акуратніше, останній ряд ми пров'язуємо полустолбиком без бісеру. Так все бісеринки акуратно укладене.
Частина 2: Практика
17. Для виготовлення джгута, який стане основою нашого браслета, ми підбираємо бісер двох кольорів і відповідні за кольором нитки. Не відрізаючи нитка від мотка, набираємо бісер, використовуючи бісерну голку. Для того щоб розрахувати скільки саме бісеру набирати вироби для того або іншого розміру, використовуємо просту формулу: довжина готового виробу*кількість бісерін в колі. Я буду в'язати джгутик на 8 бісерін, довжиною 17 см, значить, мені потрібно набрати 136 см бісеру. При розрахунку довжини джгутика враховуйте 2-4 см запасу на застібку і декор.Тобто в результаті, з джгутика 17 см у мене вийшов браслет довжиною 20 див
Наш джгутик буде прикрашений простим візерунком. Для цього я набираю бісер в такій послідовності: 5 бежевих/1 золота/1 бежева/1 золота. Під час набору бісеру будьте уважні, не сбейтесь.
18. Пров'язуємо перші 5 рядів джгутика. Хвостик робочої нитки можна заховати всередину джгута.
19. Тепер вводимо шпильку в джгут, як показано на рисунку.
20. Щоб закріпити шпильку у в'язці, петлю протягуємо через вушко шпильки, а потім звичайним способом пров'язуємо напівстовпчик (вводимо гачок в петельку під відповідну бісерину тощо). Щоб шпилька надійно закріпилася у в'язці, це операцію варто повторити 3-4 рази.
21. Шпилька закріплена. Тепер нам буде простіше оформити наш джгутик кінцевиками.
22. Коли залишається пров'язати 5 рядів, кріпимо шпильку за тим же принципом в кінці в'язання.
23. Наша друга булавка закріплена у в'язці. Залишилося пров'язати останні два ряди і закрити останній ряд полустолбиками без бісеру.
24. Ось і готовий наш джгутик.
Тепер пускаємо в хід фантазію. Слід підібрати підходящі по діаметру кінцевики, застібку і, звичайно ж, декорувати наш браслет. В якості декору я вибрала підвіску з рожевим кришталем, золотистими скляними намистинами і золотистими листочками з акрилу.
Удачі Вам!
|