Дуже скоро настане період зимових свят. Він наповнений своєрідною магією і таємничістю. І саме в цьому вся його принадність. Діти вірять в легенди про Святого Миколая та Діда Мороза, а ми, дорослі, хоч і знаємо, звідки насправді, беруться подарунки, все ж вважаємо за краще сказати «від Діда Мороза» ніж «чоловік подарував».
Матеріали надані
У ці чарівні дні, ми хочемо виглядати особливо гарно. Навіть якщо наш спосіб життя не має часто носити вечірні або клубні сукні, все ж, абсолютно виключити їх зі свого гардероба, напевно, не вдасться. Маленьке чорне плаття – банальність або класика? Можливо, воно є і у вашому гардеробі? Доповнимо його стильними аксесуарами і елегантними прикрасами, і воно відразу перетворитися з непоказного і простого в шикарне і спокусливе. Нагадує Казку? Так! Так давайте влаштуємо цю казку своїми чарівними ручками!
Я пропоную виготовити прикрасу на шию — це буде короткий спіральний джгут схожий на ошийник. Хоча, якщо вас не влаштовує така довжина, ви можете вибрати для себе будь-яку комфортну і найбільш відповідну довжину. Головне — техніка виконання. Для того щоб виготовити це прикраса вам знадобляться найпростіші навички в'язання гачком. Якщо ж ви жодного разу в житті не тримали в руках гачок, раджу навчитися. Це не дуже складно, тим більше що для даної роботи нам знадобиться освоїти лише «повітряні петлі» і «стовпчик без накиду». Для цього я викладаю відповідну схему.
Тепер, можемо приступити безпосередньо до роботи над джгутом.
Для цього нам знадобиться:
— гачок розміром від 0,95 до 1,1 мм,
— тонкі нитки для в'язання гачком,
— бісер різних розмірів і за бажанням,
— намистини принципово іншої форми і кольору для надання якихось акцентів
— замочок
У моєму випадку він простий, але я рекомендую вам замочок з подовжувачем, який дасть можливість у подальшому регулювати довжину виробу.
І так, спочатку, нам знадобиться підготувати основу для в'язання прикраси. Для цього потрібно протягнути нитку в тонку (максимально яку зможете) голку і з її допомогою, не відрізаючи нитку від котушки, починаємо нанизувати бісер і намистини.
Працювати будемо рядами. В моєму виробі 5 рядів, але може бути будь-яка кількість. Правда від кількості рядів і різниці між товщиною нитки і розміром намистин залежить остаточний вигляд джгута. Чим менше рядів та більшого діаметру намистини в них, тим джгут виходить більш закрученим по спіралі. Відповідно, чим більше рядів і менше намистини, тим він здається більш рівним і плоским, схожим на бісерну стрічку. Я вважаю, що обидва способи гарні і мають право на існування. А тепер повернімося до нашої роботи.
І так, набираємо перший ряд з 100 бісеринок чорного кольору (кількість бісеринок можна збільшити, мій джгут розрахований на худеньку шийку). Далі — ряд з 100 штук сріблястих намистин і чорною агатовою рубки, яка повторюється через кожні 8 бісеринок. Потім іде ряд чорного бісеру з пурпурової бусиною через кожні 8 бісеринок. Після — ряд із 100 переливаються бісеринок. І останній ряд – 100 чорних великих бісеринок. Ось так виглядає наша заготовка для роботи.
Тепер ми маємо п'ять рядів по 100 намистин в кожному. Наш бісерний джгут складатиметься з 500 намистин.
Приступаємо безпосередньо до в'язання нашого прикраси. Спочатку треба пов'язати повітряну ланцюжок, але в кожну петельку повинна потрапити одна намистина.
Таким чином, ми набираємо всю ланцюжок з 100 петельок і 100 намистин. В кінці ланцюжка робимо ще одну петельку, в яку повинен потрапити замочок.
Все, перший ряд готовий. Наступний ряд ми будемо в'язати у зворотному напрямку стовпчиком без накиду. Переконайтеся в тому, що кожна намистина потрапляє в стовпчик. Кожен раз посувайте одну намистину, тільки потім простягайте гачок в петельку і закривайте стовпчик. І так в'яжемо весь ряд, в кінці якого прив'язуємо другу половинку замочка.
Ось вже починають вимальовуватися перші риси нашого прикраси. Видно, як з-за різниці в діаметрі намистин джгут закручується.
Тепер перевертаємо виріб вільним кінцем від себе і точно також починаємо в'язати третій ряд. Таким способом в'яжемо всі інші ряди. В кінці кожного ряду робимо додаткове закріплення замочка, щоб він надійно тримався.
І ось, провязав, всі п'ять рядів, задіявши всі 500 намистин, наш палять майже готовий. Залишилося тільки відрізати нитку від котушки, зав'язати вузлик і акуратно сховати залишився кінець нитки всередину джгута.
Таким же чином можна зробити і довгий джгут, який можна носити поверх блузки, або браслет. Можна змінити кількість рядів і розмір намистин,
Фантазуйте, експериментуйте, «колдуйте»!
Напередодні свят, Ви – головний чарівник, тому що справжнє чаклунство в ваших руках!
|