Меню сайту
Статистика

Онлайн всього: 10
Гостей: 10
Користувачів: 0

Все про шиття

Головна » Все про шиття » Азбука шиття

Зняття мірок
Види фігур. Зняття мірок. Таблиці розмірів і зростів для жінок, чоловіків і дітей.

 Приступаючи до пошиття білизни або одягу, перш за все необхідно зняти мірки, на підставі яких можна зробити викрійку відповідного розміру або підібрати готову в журналі мод.

 Зняття мірок - дуже відповідальний етап роботи. Якщо при цьому допустити помилку, то подальші процеси - розкрій, пошиття - ніколи не дадуть добрих результатів. Знімаючи мірки, слід звернути увагу на будову тіла людини, так як можуть бути різні відхилення від норми.

 Фігури бувають з прямими, нормальними і похилими плечима. Від нахилу плечей залежить величина скосу плечових зрізів полички і спинки.

 За формою грудей розрізняються жіночі фігури з високою, нормальної і низької груддю. Від розміру та форми грудей залежить розмір та довжина нагрудної виточки.

 В залежності від форми живота фігури бувають стрункі, нормальні і повні. Для повних фігур обов'язково враховується виступ живота.

 За профілем фігури можуть бути горблячись, нормальними або перегибистыми. Для сутулих фігур довжина виробу по спинці збільшується, для перегибистых - зменшується.

 Фігури можуть бути різні пропорції: 1) нормальні пропорції, 2) фігури з довгими кінцівками і коротким тулубом, 3) фігури з відносно короткими кінцівками і довгим тулубом.

 Дуже важливо, щоб при знятті мірок людина тримався природно, спокійно, інакше мірки будуть неточними. Сантиметрова стрічка повинна щільно облягати фігуру. Якщо зняття мірок проводиться по білизні, сантиметрова стрічка викладається вільно. Якщо вимірювання виконують по сукні, спідниці, штанів, сантиметрова стрічка злегка натягують, щоб отримати більш точні мірки. Вимірювання записують у повному розмірі, при запису зручніше користуватися скороченими позначеннями, які подані в дужках.
 

На рис. 82 наведені ділянки вимірювань фігури.

1. Зростання (Р) вимірюють без взуття. Мірка необхідна для більш точного визначення пропорцій фігури і встановлення витрати тканини на виріб.

2. Обхват шиї (Ош ) - сантиметрова стрічка без натягу, але щільно прилягає до тіла, проходить по основі шиї, спереду замикається над ключицями.

3. Обхват грудей (Ог) - сантиметрова стрічка проходить у жінок через виступаючі точки грудних залоз, у чоловіків і дітей - через соскові точки.

4. Обхват, талії (От) - стрічка проходить горизонтально навколо тулуба в місцях найбільшого прогину тіла.

5. Обхват стегон (Про). Якщо немає живота, стрічку накладають на сідничні точки і проводять горизонтально навколо тулуба.

 Якщо є живіт, обхват стегон вимірюють з урахуванням виступу живота. Стрічку накладають на сідничні точки, проводять горизонтально, спереду по гнучкій пластині (можна скористатися картоном або ватманом), прикладеної вертикально до живота. Можна просто послабити при вимірюванні стрічку і дати відповідний припуск. Знімати цю мірку по діагоналі через сідничні точки і виступ живота не рекомендується, так як в цьому випадку вимірювання буде більше, ніж є насправді.

6. Ширину грудей (Шг) у жінок вимірюють над підставою грудних залоз, над кутами пахвових западин; у чоловіків і дітей - між передніми кутами пахвових западин. Стрічка лежить горизонтально.

7. Тут показані два виміри. Висота грудей (Вг) - від точки основи шиї до виступаючої точки грудної залози у жінок або до соскової точки у чоловіків.

 Довжина талії спереду (Дтп) - від точки підстави шиї через виступаючу точку грудної залози:у жінок (або через соскову крапку у чоловіків) стрічка проходить прямовисно вниз до лінії талії.

8. Ширину спини (Шс) вимірюють по лопатках між задніми кутами пахвових западин. Сантиметрова стрічка лежить горизонтально.

9. Довжину талії спини (Дтз) вимірюють від шийної точки вздовж хребта до лінії талії. При сутулій спині на виступаючі точки лопаток накладають лінійку і довжину талії спини вимірюють через лінійку.

10. Ширину плеча (Шп) вимірюють від точки підстави шиї посередині плечового ската до плечового суглоба (місце втачку рукава).

11. Довжину рукава (Ін) вимірюють від плечової точки через лікоть до обхвату зап'ястя для довгого рукава. По моделі або за бажанням довжина рукава може бути до ліктя, коротка або 3/4 (посередині між зап'ястям і ліктем).

12. Обхват плеча (Вп) вимірюють горизонтально, верхній край сантиметрової стрічки стосується заднього кута пахвової западини. Якщо руки повні у верхній частині, необхідно звірити це вимір (плюс 5 - 8 см на вільне облягання) з розміром відповідної ділянки на викрійці з тим, щоб заздалегідь внести зміни в ширину рукава і ширину пройми. В іншому випадку викроєний рукав може виявитися вузьким і доведеться розширювати пройму, робити клин на рукаві або додавати нижню половинку рукава.

13. Обхват зап'ястя (Озап) вимірюють через зап'ястя. Мірка потрібна у виробах з довгим рукавом, особливо якщо низ рукава зібраний на гумку або закінчується манжетою.

14. Довжину виробу I (ДиІ) вимірюють від шийної точки до потрібної довжини в залежності від виду виробу. Для суконь, пальто довжина орієнтується по лінії коліна (вище або нижче залежно від моди), для курток і піджаків - по лінії стегон (на лінії стегон або нижче, залежно від моди).

15. Довжину виробу II (ДиІІ) для спідниць вимірюють від лінії талії до бажаної довжини; може вимірюватися по боці або по переду, Тоді і на викрійці довжина зазначається або байдужі, або переду в залежності від того, як ця мірка знімалася.

 Для штанів, крім і Про, додатково знімають наступні мірки.

16. Довжину штанів (Дбр) вимірюють по боку від лінії талії вертикально до середини задника черевика або до бажаної довжини штанів. Вимірювання для чоловіків бажано знімати по фігурі в брюках, тоді відразу можна визначити, як носяться штани: на природному місці (на талії), нижче лінії талії, на животі або під животом для повних фігур.

17. Обхват стегна у верхній частині (Обедра) вимірюють горизонтально вгорі для фігур з розвиненою мускулатурою, щоб передбачити це відразу при розкрої. На вільне облягання для звичайних штанів передбачається 8 - 10 див. В іншому випадку після примірки доведеться додавати клини до заднім половинкам. Це вимірювання потрібно і в шортах.

18. Висота сидіння (Вс) вимірюється в сидячому положенні від лінії талії до горизонтальної площини сидіння. Площина сидіння повинна бути жорсткою. Якщо брюки носяться не на природному місці, то ще перевіряється і довжина сидіння (від лінії талії спереду через низ тулуба до лінії талії спини), що враховується потім при розкрої. Коротку довжину сидіння виправити на довгу можна, знявши надлишки по шву сидіння; довгий ж шов сидіння виправити можна лише в тому випадку, якщо був залишений значний припуск по довжині штанів.

 У жіночому одязі ці позначення вказуються на маркуванні готових виробів і на выкройках в журналах мод. За основні приймаються три ознаки: зріст, обхват грудей, обхват стегон. Позначається розмір у виробі трьома цифрами у зазначеній вище послідовності, наприклад, 158-96-104. Співвідношення ростов в жіночому одязі: I - 146 см, II - 152 см, III - 158 см, IV - 164 см, V - 170 див. Різниця між обхватом стегон і обхватом талії визначає повноту. Так, 96 - 100 - перша повнота, різниця 4,0 см; 96 - 104 - друга повнота, різниця 8 см; 96 - 108 - третя повнота, різниця 12 см (див. табл. 2).
 

 У чоловічій готової одязі за основні приймають наступні три ознаки: зріст, обхват грудей, обхват талії. У тій же послідовності вони позначають розмір на маркуванні готових виробів, наприклад, 176 - 100 - 88. Співвідношення ростов в чоловічому одязі: I - 158 см, II - 164 см, III - 170 см, IV - 176 см, V - 182 см, VI - 188 див. Повноту в чоловічому одязі визначає різниця між обхватом грудей і обхватом талії. Для першої повноти (100 - 82) різниця дорівнює 18 см; для другої повноти (100 - 88) різниця 12 см; для третьої повноти (100 - 94) різниця 6 см (див. табл. 3).
 

 У дитячому одязі за основні беруть дві ознаки: ріст і обхват грудей, наприклад 92 - 56 або 146 - 76.

 Для всіх повнот і у всіх групах виробів різниця між суміжними розмірами по обхвату грудей, стегон і талії становить 4,0 см, між суміжними ростами - 6,0 див.

Категорія: Азбука шиття | Додано: (19.12.2015)
Переглядів: 6254 | Рейтинг: 0.0/0