Меню сайту
Статистика

Онлайн всього: 6
Гостей: 6
Користувачів: 0

Все про шиття

Головна » Все про шиття » Азбука шиття

Вишивання на машині
 При вишиванні на машині знімають притискну лапку і зубчасту рейку. Натяг ниток при різних видах вишивки по-різному. Вишивка робиться в круглих п'яльцях бавовняними та шовковими нитками. Круглі п'яльця для машинної вишивки беруть меншого розміру, ніж для ручного (діаметр 18 - 20 см, висота стінок не більше 8 мм). Малюнок повинен знаходитися всередині п'ялець так, щоб тканина могла щільно лягти на платформу машини; тканина натягується рівномірно і туго. Якщо тканина натягнута слабо, то при підйомі голки і вона буде підніматися. При цьому можуть бути пропуски стібків. Не можна давати машині зворотний хід, так як в цьому випадку нитка буде рватися. При вишивці нижню нитку затягують тугіше, ніж верхній. Контури малюнка обстрачивают бавовняними нитками № 60 - 80.
 

 Вишивка з сіткою (рис. 164). Незвично і цікаво виглядає вишивка на машині з підкладанням під основну тканину капронової сітки. На основну тканину тонким олівцем наноситься малюнок. Знизу підкладають сітку і приметують за контури малюнка, потім тканину заправляють в п'яльця і прострочують на машині прямий рядком по лінії контуру малюнка. Прострочують і всі внутрішні лінії і обробляють дрібним і рідкісним зигзагом. Тканина від'єднують від сітки, підцепляють ножицями і обережно вирізають. Контур малюнка остаточно обробляють щільним і великим зигзагом - шовковими нитками або муліне.
 

 Вишивка монограм (рис. 165). Монограми, що представляють собою переплетення, поєднання літер, в основному ініціалів, використовують для вишивання білизни. Іноді монограмами оформляють блузки, сорочки. Бажано виконувати вишивку кожної букви своїм кольором ниток, так як в противному випадку літери зіллються. Вишити можна на машині і вручну. Скласти монограму неважко самим, неодмінна умова - букви повинні переплітатися, входити і виходити одна з іншої.

 Збільшення або зменшення малюнка (рис. 166). Якщо розмір вышиваемого вироби більше або менше малюнка, його доводиться збільшувати або зменшувати. Роблять це таким чином. Потрібну ділянку розкреслюють на рівні квадрати. Чим дрібніше квадратів, тим точніше буде малюнок. Потім на чистому аркуші паперу викреслюють те ж кількість квадратів, але вже збільшених в потрібне число раз, в даному випадку в 3 рази. В ці клітини переносять лінії відповідних клітин оригіналу. При акуратній роботі виходить точно збільшена копія малюнка. Дуже важливо при цьому прийомі збільшення або зменшення малюнка точно викреслювати квадратні клітинки, інакше форма малюнка зміниться.

Кілька порад:

- одяг не можна перевантажувати вишивкою,
- для дітей малюнки вибирають прості, зрозумілі,
- фон не повинен бути яскравіше вишивки, заглушати її.

Категорія: Азбука шиття | Додано: (20.12.2015)
Переглядів: 2551 | Рейтинг: 0.0/0