Меню сайту
Статистика

Онлайн всього: 3
Гостей: 3
Користувачів: 0

Все про шиття

Головна » Все про шиття » Азбука шиття

Технологічна послідовність обробки сорочок
 Обробка сорочок. Виготовлення сорочок починають з обробки переду і спинки. Якщо при розкрої сорочки кількість тканини не дозволяє викроїти ту чи іншу деталь цілої, можна застосувати надставки, які обробляють таким чином.
 

 Надставки до бічних зрізах переду і спинки, до зрізів рукавів приточують швом шириною 7 - 8 мм, а потім обробляють краї зигзагоподібної рядком (рис. 214) або приточують білизняним швом (рис. 215 а, б), закріплюючи однією або двома оздоблювальними строчками. Приточування виконують з боку надставок.

 При наявності кокетки з'єднують її зі спинкою накладним швом з лицьової сторони кокетки, одночасно підкладаючи подкокетку (рис. 216), при цьому, якщо на спинці повинні бути складка або защипи, їх закладають попередньо по намітці. Кокетку і подкокетку з'єднують зі спинкою стачного швом шириною 7 - 8 мм (рис. 217).
 

 За формою кокетки можуть бути прямі і фігурні. Фігурну кокетку і підкладку до неї з'єднують зі спинкою стачного швом; потім настрачівают з лицьової сторони однієї або двома рядками.

 При виготовленні дрібних оздоблювальних деталей - хлястиків, пат, поясів - необхідно деталі скласти особа з обличчям, можна попередньо прокласти намітку. Хлястики та оздоблювальні пати, обточують з боку подхлястика швом шириною 5 - 7 мм. Шви в кутах підрізають, залишаючи припуски 2 - 3 мм, потім вивертають, шви виправляють. Оздоблювальну строчку прокладають по лицьовій стороні деталі.

 Пояс обточують з трьох сторін швом шириною 5 - 7 мм, залишаючи отвір 40 - 50 мм для вивертання. Пояс вивертають на лицьову сторону, розправляючи шви, і приутюживают. Оздоблювальну строчку прокладають по лицьовій стороні на відстані від країв, відповідному обробним рядками на інших деталях.

 Якщо на поличці передбачена серія складок або защипів, необхідно спочатку розрахувати величину, необхідну для розсунення полички в залежності від кількості та глибини складок або защипів. Складки або защипи по переду застрочують по попередній розмітці. Ширину складок, відстань між складками та защипами, довжину і напрямок їх встановлюють за попередньо обраної моделі (рис. 218).

 При обробці накладних кишень їх верхній зріз настрачівают на машині швом у підгинку з закритим зрізом на лицьову або виворітну сторону (рис. 219 а); обточують клапаном (рис. 219 б), притачной листочків (рис. 219 г) або обтачкой (рис. 219).
 

 Клапан або листочку лицьовою стороною накладають на виворіт верхнього зрізу кишені, обтачку складають з кишенею лицьовими сторонами всередину і обточують швом шириною 5 - 7 мм. Шов розправляють, клапан або листочку відгинають на лицьову сторону, утворюючи з них кант шириною 1 мм; обтачку відгинають у бік вивороту, утворюючи кант з деталі кишені. Нижній край листочки або обтачку настрачівают на кишеню однією або двома рядками. При наявності оздоблювального канта його вкладають між кишенею та обтачкой, листочків або клапаном.

 Обтачку накладного кишені приточують до верхнього зрізу (рис. 220) швом шириною 7 - 8 мм, шов розправляють і відгинають у бік кишені, другий зріз обтачку підгинають і закріплюють рядком.

 Отлетной клапан кишені обточують швом шириною 5 - 7 мм, вивертають і прострочують однією або двома рядками. Клапан приєднують до переду сорочки з боку подклапана швом шириною 5-7 мм, відгинають вниз і настрачівают по верхньому краю швом шириною 6 - 8 мм (рис. 221). Верхні краї кишень, обтачные краї клапанів і нижні краї листочок можуть бути окантовані обробної смужкою тканини різної ширини.
 

 Бічні і нижні краю кишень запрасовують. Кишені накладають на перед сорочки, попередньо розмітивши місце, і настрачівают.

 Після обробки поличок і спинки з'єднують плечові зрізи. У сорочках з кокетками і без кокеток з усіх видів тканин плечові зрізи з'єднують стачного швом шириною 7 - 8 мм з подальшим обметуванням. Шов розправляють, відгинаючи в бік кокетки, і приутюживают.

 При розкрої правої і лівої частин переду в сорочках з щільної осипатись тканини обробку проводять без прокладкових матеріалів. Зрізи припусків на застібку (при розкрої без кромки) обметують. Припуск на застібку перегинають на виворітну сторону і запрасовують.

 У сорочках з обсипаються тканин застібку полички обробляють з прокладками з бязі або тонкої бавовняної тканини.

 При обробці застібки сорочки з мереживами (рис. 222 а) припуск на застібку правої і лівої частин переду запрасовують на лицьову сторону. Зрізи підгинають на 5 мм і настрачівают на машині на відстані 1 мм від підігнути краї, вкладаючи мережива (рис. 222 б). Якщо мереживо на фронті сорочки накладається в кілька рядів, його настрачівают на машині прямий або зигзагоподібної рядком. Зрізи мережив у верхній частині сорочки закріплюють у швах з'єднання коміра з горловиною і в плечових швах, у нижній - зрізи мережива підгинають в бік вивороту мережива, зрівнюючи їх з крайкою, і закріплюють рядком настрачивания (рис. 222).
 

 Святкові сорочки обробляють оздоблювальними накладками (рис. 223 а, б), Зрізи бічних і нижніх сторін накладок запрасовують. Накладки можуть бути з оздоблювальної тканини (рис. 224) або зі складками (рис. 225), защипами. Форма накладок різна. Складки на накладках застрочують, як зазначено на рис. 218.

 Праву і ліву боку переду обточують накладками швом шириною 5 - 7 мм, складаючи деталі лицьовими сторонами всередину. Шов розправляють, накладки відгинають на лицьову сторону переду, утворюючи кант з накладки, і прострочують на відстані 1 мм від краю. Бічні і нижні сторони обробної накладки настрачівают на перед на відстані 1 мм від краю. Ліву сторону застібки накладають на праву, закладаючи в середині переду складку, і закріплюють на кінці розрізу поперечними рядками. По низу накладки проводять другу сходинку на довільній відстані. По лінії застібки накладку закріплюють строчкою при настрачивании припуску на застібку.
 

 Застібка лівої частини переду може бути оброблена оздоблювальними защипами або дрібними складками (рис. 226 а, б).

 У сорочках з застібкою до низу праву та ліву частини переду обробляють притачными планками і подборта з основної або оздоблювальної тканини (рис. 227 а, б). Ширина планки може бути різною. Планки попередньо запрасовують, потім приточують до поличках. Шви розправляють у бік планки. На лицьовій стороні планки можна прокласти оздоблювальні строчки. Внутрішні зрізи подбортов обробляють зигзагом. Подборта складають з планкою лицьовою стороною всередину і з'єднують з боку планки. Верхні кути обточують, потім подборта вивертають на лицьову сторону, шов розправляють і обточування приутюживают.

 При обробці застібки лівої частини переду настрочними планкою (рис. 227 в) її приточують, складаючи лицьову сторону планки з виворотом переду. Шов розправляють і відгинають, утворюючи кант із планки. Планку настрачівают по лицьовій стороні.
 


Джерело: http://shei-sama.ru/publ/azbuka_shitja/30_sorochki/43-1-0-493

Категорія: Азбука шиття | Додано: (21.12.2015)
Переглядів: 8989 | Рейтинг: 0.0/0