Меню сайту
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Все про шиття

Головна » Все про шиття » Азбука шиття

Стьобане покривало

Стьобане покривало (рис. 139 а). Розміри покривала 150х210 см або будь-які за бажанням.

При ширині покривала 150 см для прокладки потрібна одна довжина ватину або синтеватки (215 см). Для підкладали береться будь-яка тканина з розрахунку довжини 215 см, ця частина може бути і стачной уздовж полотна, шов обов'язково разутюжен. Кількість тканини для верху залежить від її ширини. На прибирання йде смуга шириною 35 - 40 см, довжиною у півтора рази більше периметра стьобаною частини покривала. Зокрема, для покривала 150х210 см на оборку потрібна смуга довжиною 10 м. Якщо тканина м'яка, оборку можна зібрати більш густими зборками, якщо жорстка, збірок повинно бути значно менше, щоб вони не стирчали. Одна сторона покривала, що йде до узголів'я ліжка, робиться без складання для зручності застилания.
 
Три шари тканини акуратно складають лицьовими сторонами назовні, зметують по центру, сколюють шпильками. Так як полотно виходить великим, слід сметочные стібки зробити більш частими. Потім, виконавши намелку ліній милом, прострочити. При роботі на машині сметанне полотно потрібно закручувати спочатку в одному напрямку, потім в іншому - по ходу стібки. Выстеганное полотно акуратно підрізати, незначно округляє кути, пропрасувати праскою.
 
Якщо стежку передбачається робити з допомогою лапки з лінійкою, намічають дві пересічні лінії, але це дуже складна і копітка робота, так як межа відстані на лінійці 3 - 3,5 см, а покривало можна шмагати і з відстанню між рядками 10 - 12 см (рис. 125 а). Підрізане, выстеганное полотно окантовують по краях смужкою тканини верху або, що набагато практичніше, тасьмою. Складають її вдвоє, приметують і настрачівают. Підготовлену для оборки смужку обробляють з двох сторін. Частина, яку передбачається пришити до стьобаної частини покривала, обробляють швом у підгинку - спочатку підгинають 0,5 см, потім. 0,8 - 1,0 см і застрочують. Вільна сторона оборки підгинається на 1,0 см, потім, якщо хочуть, щоб оборка була важка і отвисала, підгинають другий раз 3 - 4 см, якщо все одно 1,5 - 2,0 див. Застрочують низ. По верхньому краю оборки, відступивши на 1,5 - 2,0 см, роблять збірки. Потім її приметують до обробленому выстеганному полотну і настрачівают таким чином,щоб строчка потрапила на тасьму або поруч (рис. 139 6). Якщо тканина неширока, то верхній край смуги на оборку може бути з крайкою. З'єднання смуг для оборки в одну повинно бути обов'язково опрацьовано подвійним швом чи можна закріпити зрізи зигзагом. Готове покривало відпрасуйте.

Категорія: Азбука шиття | Додано: (19.12.2015)
Переглядів: 1913 | Рейтинг: 0.0/0