Меню сайту
Статистика

Онлайн всього: 4
Гостей: 4
Користувачів: 0

Все про шиття

Головна » Все про шиття » Азбука шиття

Ручна вишивка
 Гладь. При вишивці гладдю форми малюнка покриваються щільними стібками. Гладдю зазвичай виконується рослинний орнамент з квітів і листя по переведеному малюнку. Для гладі бажано брати м'які і блискучі нитки (шовк, муліне).
 

 Для гладдю з настилом контур малюнка прошивається швом «вперед голку» (рис. 160 а). Під ті місця, які у вишивці повинні бути рельєфними, робиться настил кількома великими стібками в напрямку, протилежному майбутнім стежках вишивки. Настил виконується бавовняними нитками в колір верхнього кольори ниток (рис. 161.)

 Деякі прийоми цієї вишивки.

 «Листочок» (рис. 161 а). Контур малюнка прошивається швом «вперед голку», потім робиться настил уздовж аркуша, а зверху накладаються рівні, щільно прилеглі один до одного стібки в протилежному (поперек) настилу напрямку.

 «Пампушка» (рис. 161 б). Обшивається контур малюнка, робиться настил, потім в іншому напрямку зверху вишивається гладь.

 «В розкол» (рис. 161 в). Гладь так називається тому, що елемент вишивки ділиться на дві частини. Обшивають швом «вперед голку» контур малюнка, в тому місці, де вишивка розділяється, роблять дві паралельні строчки, потім настил, причому кожну частину прошиваються окремо. Гладдю спочатку заповнюють одну частину, а потім цілу частину вишивки і переходять до другої сторони розділеної вишивки. При вишиванні місця розколу голку вколюють між паралельними строчками контуру малюнка.

 «Квіточка» (рис. 161 г). Прошивається контур малюнка, послідовність та ж, що і в попередніх елементах. Якщо пелюстки невеликі, їх можна вишивати і вздовж і впоперек. В одному мотиві можуть бути вишиті елементи просто гладдю і гладдю «в розкол» (рис. 161 д). Тільки в даному випадку стібки по настилу лягають в косому напрямку.

 Мотив може бути складений з одного і того ж елемента (рис. 161 е). Щоб не робити довгих вертикальних або горизонтальних перекриттів настилу верхні стібки виконуються косими.
 

 «Рішельє». Переведений на тканину контур малюнка обшивають швом «вперед голку» один (рис. 162 а) або два рази. Для рельєфної вишивки таку намітку виконують три рази, щоб відразу вийшов настил. Основні лінії візерунка вишивають гладьевым валиком (рис. 160 м) або петельним швом петлею до тієї сторони, яка буде вирізатися (рис. 162 б). Стібки повинні щільно прилягати один до одного. Просвіти між візерунком для краси і міцності заповнюються бридами. Для виконання бріди виводять нитку на лицьову сторону в одного контуру, де намічена брида, простягають до іншого краю стібком і закріплюють з вивороту. Нитки кладуть туго, але так, щоб вони не стягували тканина. У зворотному напрямку натягнуті нитки отметывают, не захоплюючи тканина. Закінчивши обметування однієї бріди, переходять по настилу до наступної.

 Мережки. Цю вишивку виконують по продернутой тканини, нитки висмикують лише в одному напрямку - по основі або по качку (уздовж або поперек), що залишилися нитки об'єднують в пучки.
 

 «Пензлик» (рис. 163 а). Вільні нитки збирають в пучки тільки з одного боку. Зазвичай «пензликом» підшивають край у вишитих виробах. Мережку починають робити з нижнього краю зліва направо, на себе.

 «Стовпчик» (рис. 163 б). Виконують, як і «пензлик», тільки пучки ниток обвивають з двох сторін.

 «Розкол» (рис. 163 в). З одного краю роблять «пензлик», збираючи в пучки парну кількість ниток, а з іншого в пучки стягують половину ниток попередньої і половину ниток подальшої пензликів. Таким чином, стовпчик розколюється навпіл.

 «Снолик» (рис. 163 г). Зліва направо захоплюють два стовпчики і стягують їх разом петлею. Щоб нитка не зрушувалася і лежала точно в центрі снопики, роблять два вузли. Стягують два, три, чотири стовпчики, але кількість ниток, висмикнутих з тканини, має бути відповідно збільшена, інакше вона буде деформуватися. Після закінчення вишивки деталь повинна бути добре пропрасована. Гладять вишивку завжди з вивороту і на м'яких тканини, щоб зберегти рельєфність фактури, при цьому необхідно стежити за тим, щоб не було перекосів вишитої тканини по основі або по качку, що спотворюють зовнішній вид візерунка. Іноді перед прогладжуванням виріб перуть у п'яльцях.

Категорія: Азбука шиття | Додано: (20.12.2015)
Переглядів: 1610 | Рейтинг: 0.0/0