Меню сайту
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Все про шиття

Головна » Все про шиття » Азбука шиття

Пристосування до швейних машин
Лапка-запошиватель. Лапка-рубильник. Лапка з лінійкою. Лапка-зигзаг.

 Швейна побутова машина забезпечена набором пристосувань, розширюють її можливості. Крім основних лапок, використовуваних для виконання прямих і зигзагоподібних строчок, є спецлапки для обробки країв без попереднього наметывания, що значно полегшує якісне виконання різних видів робіт.
 

 Лапка-запошиватель (рис. 67). За допомогою цієї лапки виконується так званий запошивочный шов, який застосовують при шиття білизни, виробів з бавовняних тканин і у виробах без підкладки. Шов відрізняється великою міцністю. Лівий ріжок лапки має внутрішнє розширення з неглибоким жолобком для загинання країв тканини або бортика після першої запошивки. Два зшиваються матеріалу складаються лицьовими сторонами всередину так, щоб край нижнього матеріалу виступав на 0,3 - 0,6 см (в залежності від товщини матеріалу) (рис. 68).
 

 Складені таким чином тканини заправляють в лапку (рис. 69). При роботі машини запошиватель підгинає виступаючий зріз нижній тканини (рис. 70). Під час роботи необхідно стежити, щоб тканина правильно заповнювала запошиватель. Якщо тканина починає виходити з прорізи запошивателя, її потрібно відводити правою рукою вправо, якщо тканина починає переповнювати запошиватель, її відводять рукою вліво. Зшиті тканини треба розкрити лицьовою стороною вниз (рис. 71). Тканину знову заправляють у запошиватель і виробляють другу підшивку (рис. 72). Остаточний шов складається з чотирьох шарів: з внутрішньої сторони прошиті всі чотири шари, з зовнішнього - три (рис. 73).

 З допомогою лапки-запошивателя можна обробляти краї з відкритими зрізами в неосипающаяся тканинах (рис. 74).
 

 Лапка-рубильник (рис. 75). Ця лапка застосовується для подгибки країв матеріалу при шиття білизни, легкого жіночого та дитячого одягу, чоловічих сорочок. Лапка-рубильник має спеціальну пластинку, вигнуту у вигляді спіралі, і невелику шпильку для подгибки країв. До початку роботи край тканини заправляють в спіраль і просувають під голку (мал. 76). Ширина подгибки шва з закритим зрізом з подвійною подгибом, яку дає лапка - рубильник, становить 1,5 мм. Рядок проходить на відстані 0,5 мм від внутрішнього підігнути краї (рис. 77). Для отримання хорошої, гладкою підрубки край матеріалу підтримують великим і вказівним пальцями і дають можливість матеріалу без натягу проходити в язичок лапки. Добре, якщо матеріал при підрубки трохи піднятий. Якщо в лапку-рубильник надходить матеріалу більше, ніж треба; то необхідно край тканини відвести трохи вправо, в іншому випадку - трохи вліво.
 

 Лапка з лінійкою (рис. 78). Лапка з пересувною напрямною лінійкою для виконання паралельних строчок на однаковій відстані один від одного. Напрямна лапка може встановлюватися від голки на відстані до 3,0 див. При виконанні рядки потрібно стежити, щоб напрямна лінійка точно проходила за попередньою рядку, тільки в цьому випадку буде забезпечена паралельність рядків.

 Лапка служить для стібки деталей підкладали і значно скорочує час на цю операцію, так як потрібно нанести тільки першу лінію стібки. Знявши напрямну рейку, можна виконувати інші операції, наприклад, пришивку тасьми блискавка. З допомогою лапки з лінійкою можна виконувати також будь-які оздоблювальні строчки по краю виробу або по краю деталі.

 Для шиття паралельними строчками беруть здвоєні голки з загальної колбою. Ці голки випускаються трьох номерів на три відстані між осями: № 70 - 1,5 мм; 80 - 2 мм; № 90 - 2,5 мм.

 Голка своєї колбою вставляється звичайним способом в голкотримач, заправка ниток спереду, як в звичайній голці. Для шиття застосовується лапка-зигзаг (рис. 79), що має широку проріз.
 

 Здвоєні голки і лапка-зигзаг використовуються для виконання двох паралельних зигзагоподібних строчок (рис. 80), при настрачивании тасьми або іншої обробки.

 Для виконання рельєфної рядки з прокладанням шнура також використовуються здвоєні голки і спеціальна лапка з прорізом знизу (рис. 81).

Категорія: Азбука шиття | Додано: (19.12.2015)
Переглядів: 13819 | Рейтинг: 0.0/0