Меню сайту
Статистика

Онлайн всього: 8
Гостей: 8
Користувачів: 0

Все про шиття

Головна » Все про шиття » Азбука шиття

Обробка низу штанів
 Після сточування крокових і середнього зрізу залишається обробка низу брюк, який може бути оформлений різними способами в залежності від моделі, а також від виду тканини. Низ брюк може бути з манжетами і без них.

 При обробці низу з манжетами, як правило, манжети роблять подвійними, і тільки в тих випадках, коли необхідно збільшити довжину штанів, можна обробити низ полуторними манжетами. При обробці низу полуторними манжетами штани виходять довшими, ніж при подвійних манжетах на половину ширини манжети.

 Для уточнення низу брюки розкладають на столі правою половинкою вгору, поєднуючи бічні і крокові шви, зрівнюючи бант і виправляючи середній шов.

 Верхню половинку штанів відгинають від середнього шва по крокового шва відкладають довжину штанів і проводять крейдову лінію підгину низу, потім проводять ще дві крейдяні лінії: першу - вниз на відстані, рівному ширині манжети в готовому вигляді, а другий - нижче першої лінії на відстані, рівній ширині манжети плюс 10 мм.

 Праву половинку штанів накладають на ліву і переводять на неї крейдяні лінії. Низ штанів підрізають по нижній крейдяної лінії.

 Крейдяні лінії переводять на зовнішні сторони штанів. Спеціальну тасьму для запобігання низу штанів від стирання накладають потовщеним краєм вгору на зріз низу так, щоб край тасьми виходив за зріз на 1 - 2 мм, і настрачівают близько потовщеного краю (рис. 264 а). Кінці тасьми накладають один на інший, розташовуючи їх на 10 - 15 мм від крокових швів в бік передніх половинок. Потім низ штанів перегинають навиворіт за середньою крейдяної лінії і настрачівают по тасьмі на відстані 1 мм від краю.
 

 Манжети відгинають на лицьову сторону так, щоб потовщений край тасьми виходив рівним кантом за низ штанів і заметивают прямими стібками довжиною 30 мм. Манжети прикріплюють до низу брюк з вивороту уздовж бічних і крокових швів вручну 5 - 6 стібками. Довжина закріпки - 10 мм. Манжети приутюживают.

 При обробці низу штанів з полуторними манжетами (рис. 264 б) лінію низу уточнюють наступним чином. Від середнього шва по крокового шва відкладають мірку довжини штанів мінус половина ширини манжети і проводять крейдову лінію підгину, потім для обробки манжети проводять лінії на відстані 60 - 80 мм (при ширині манжети в готовому вигляді 4 мм) і обрізають, залишаючи припуск 10 - 20 мм на підгин краю обріза всередину.

 По наміченій лінії нижнього згину прокладають тасьму і настрачівают її двома рядками або одного по тонкому краю. Зріз низу штанів перегинають в бік вивороту, заметивают і пришивають його до верхньої наміченої лінії низу ручними подшивочными стібками.

 Манжету розкладають так, щоб лінія шва перебувала точно посередині, а потовщений край тасьми виходив за низ штанів рівним кантом, і заметивают. Манжети прикріплюють та приутюживают так само, як описувалося вище.

 Щоб обробити низ штанів без манжет, намічають дві лінії: лінію підгину низу на відстані, рівній довжині штанів в готовому вигляді, і лінію обрізки низу на відстані, рівному ширині підгину. Ширина підгину повинна бути не менше 40 мм. Зріз низу брюк може бути окантований смужкою підкладкової тканини окантовочным швом з одним відкритим зрізом.

 По наміченій лінії підгину низу з лицьової сторони настрачівают тасьму однією або двома рядками. Припуск на підгин низу перегинають навиворіт, заметивают і підшивають вручну потайними стібками. Низ штанів приутюживают.

 При обробці низу брюк без манжет з тонких тканин намічають дві лінії: лінію підгину низу на відстані, рівній довжині штанів в готовому вигляді, і лінію обрізки низу на відстані, рівній подвоєній ширині підгину низу (але не менше 40 мм).
 

 Тасьму з потовщеним бортиком накладають на зріз з боку вивороту, випускаючи потовщений край тасьми за зріз низу штанів на 3 мм, і настрачівают на відстані 1 мм від верхнього краю тасьми. Низ брюк з настроченной тасьмою відгинають на лицьову сторону, випускаючи потовщений край тасьми за намічену лінію підгину низу на 2 мм, і настрачівают, прокладаючи строчку близько потовщеного краю тасьми, при цьому зріз низу брюк повинен знаходитися всередині (рис. 265 а) для тонких тканин або оброблений на зигзагу (рис. 265 б) для нормальних тканин.

 Потім оброблений край низу відгинають навиворіт по наміченій лінії, розправляють і приутюживают.

 Низ штанів закріплюють вручну з лицьової сторони на відстані 5 мм від бокових і крокових швів з боку задніх половинок. На завершення необхідно провести остаточну волого-теплову обробку і обробку штанів. При цьому видаляють сліди намелочных ліній, нитки сметывания і заметывания країв, підрізають кінці ниток з лицьового боку і зворотного боку. Верхню частину штанів приутюживают через шматочок х/б тканини або марлі з лицьового боку, виправляючи пояс, бант, виточки, бічні і задній кишені і середній шов. Потім приутюживают нижню частину штанів, поєднуючи бічні і крокові шви, запрасовують згини з боці крокових швів на кожній половинці окремо і з боку бічних швів - на обох половинках разом. Одночасно з заутюживанием згинів виправляють, щільно приутюживают і отпаривают манжети або низ штанів.

 Після цього пришивають ґудзики, роблячи не менше чотирьох-п'яти стібків в кожен отвір гудзики.

Категорія: Азбука шиття | Додано: (24.12.2015)
Переглядів: 6386 | Рейтинг: 5.0/1