Меню сайту
Статистика

Онлайн всього: 3
Гостей: 3
Користувачів: 0

Все про шиття

Головна » Все про шиття » Азбука шиття

Обробка низу
Для обробки низу його складають, перегинаючи по середині переду і спинки, поєднуючи складки, бокові шви, шви пришивання спідниці до ліфа, і підрізають нерівності.

При обробці низу виробу швом у підгинку на вивороті намічають лінію припуску на підгин в готовому вигляді. Потім низ сукні перегинають навиворіт і застрочують з підгин зрізу всередину на машині у виробах з бавовняних, лляних і штапельних тканин, у виробах з інших тканин - потайними стібками вручну.

У моделях, сильно розкльошені донизу, підгин низу робиться мінімальної ширини для того, щоб низ виробу добре виклався.

При обробці низу блуз, жакетів притачным поясом його складають лицьовим боком всередину і сточують, потім вивертають на лицьову сторону, шов виправляють. Лицьову сторону пояса складають з виворотом вироби і приточують на машині, зрівнюючи зрізи. Шов розправляють, відгинаючи його у бік пояса.

Необроблений зріз пояса підгинають усередину на 7 - 10 мм і настрачівают, розташовуючи строчку на відстані 1 - 2 мм від рядка притачивания нижній частині пояса (рис. 330).
 

Остаточну зборку виробу проводять при з'єднанні ліфа з спідницею. Ліф складають з спідницею лицьовими сторонами всередину, поєднуючи бічні і неосновні шви, і сточують з боку ліфа швом шириною 15 - 20 мм.

Якщо сукня з зав'язуються поясом, то при з'єднанні ліфа з спідницею на рівні правого бічного шва вставляють петлю із сутажу або шнура.

Якщо на ліфі є застібка з подборта до лінії талії, то її внизу попередньо скріплюють. Для цього праву сторону ліфа накладають на ліву, поєднуючи їх з середини, і прострочують на відстані 8 - 12 мм від нижнього зрізу. Якщо одна з деталей зі збірками (ліф або спідниця), то з'єднання ліфа з спідницею виробляють з боку цієї деталі. Рядок розташовують по рядку освіти збірки (рис. 331).
 

У виробах з неотрезним ліфом смужку тканини для втачіванія гумки викроюють з основної тканини шириною 2,0 см по нитках основи або качка. Кінці гумки з'єднують накладним швом на машині. Один край смужки перегинають навиворіт на 10 - 15 мм, потім її складають уздовж виворотом усередину і пришивають до виробу по попередній розмітці. При притачивании один кінець смужки заходить на інший на 5 - 7 мм. Шов розправляють, смужку тканини відгинають у бік шва (рис. 332) і настрачівают з одночасним вкладанням гумки. Рядок розташовують на відстані 1 мм від краю. При втачивании гумки по незамкнутому контуру поперечні боку смужки підгинають усередину на 10 мм. Потім смужку складають в пайовому напрямі і приточують до виробу згідно з розміткою. Гумку укладають близько рядки притачивания смужки і прикріплюють її кінці до виробу на машині потрійний зворотного рядком (рис. 333). Смужку відвертають і настрачівают на виріб, огинаючи гумку.
 

Ця операція завершує збірку готового жіночого і дитячого сукні.

Залишається остаточна обробка виробу: його необхідно випрасувати, пробити петлі і пришити кнопки, гачки і т. д.

Категорія: Азбука шиття | Додано: (26.12.2015)
Переглядів: 6637 | Рейтинг: 0.0/0