Меню сайту
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Все про шиття

Головна » Все про шиття » Азбука шиття

Обробка комірів і з'єднання їх з горловиною
 Способи обробки комірів залежать від товщини, щільності та структури застосовуваних матеріалів, які впливають на товщину оброблюваних країв, пролягання швів на лицьову сторону, ровноту оброблюваного краю деталі. Коміри обточують по відльоту і кінцях разом з прокладкою або тільки по відльоту, зі зміщенням швів обточування по кінцях і без їх зміщення з подальшим настрачиванием прокладки по шву обточування відльоту, з оздоблювальними швами по краях і без них.

 Для створення заданої форми комірів підбирають прокладочні матеріали. В якості прокладок застосовують прокладочні тканини з поліамідної просоченням, з точковим клейовим покриттям, а також тканини з синтетичних матеріалів і неткані матеріали типу прокламелина. Для додання комірцям стійкої форми застосовують додаткові підсилювачі до основної прокладці (рис. 228 а, б, в, г).
 

 Для обробки отложного коміра і коміра зі стійкою деталі відльоту коміра підрізають, підганяючи смужку тканини, потім складають з нижнім коміром лицьовими сторонами всередину і обточують по кінцях і зрізу відльоту швом шириною 5 - 7 мм, підкладаючи прокладку зі сторони нижнього коміра.

 При прокладці з тканини типу бязі беруть спочатку прокладку з клейовим покриттям, викроєні по ширині на 1 мм вже відльоту з основної тканини, настрачівают на м'яку прокладку накладним швом шириною 6 мм (рис. 229), прокладаючи строчку по прокладці з клейовим покриттям паралельно верхньому зрізу відльоту.

 Верхній комір складають з нижнім лицьовими сторонами всередину і накладають на прокладки так, щоб деталі коміра поєдналися з прокладкою з бязі або мадаполаму по верхньому зрізу відльоту і кінцях, і обточують зі сторони нижнього коміра швом шириною 5 - 7 мм. Потім відліт обточують по кінцях, підкладаючи прокладку з бязі швом шириною 5 - 7 мм. Шов в кутах підрізають, залишаючи припуск 3 мм, відліт вивертають на лицьову сторону, ) виправляючи краю. Шви обточування решт відльоту коміра повинні бути закриті клейовою прокладкою. Потім клейову прокладку настрачівают на нижній комір з зрізу стійки на відстані 1 - 2 мм від зрізу. Комір вивертають на лицьову сторону, виправляючи краї і кути, утворюючи кант з верхнього коміра. Комір може бути відстрочена оздоблювальною строчкою. Для правильного прилягання відльоту в комірах з відрізною стійкою прокладають строчку по зрізу з'єднання відльоту зі стійкою, утворюючи напуск верхнього коміра на 2 мм.

 При обробці отложного коміра, окантованого обробної тасьмою, деталі верхнього коміра складають з прокладкою і нижнім коміром і закріплюють строчкою по кінцях і відльоту швом шириною 2 - 3 мм. Зрізи коміра окантовують обробної тасьмою або заготовленої смужкою тканини (рис. 230).
 

 Готовий комір втачівают в горловину швом шириною 5 - 7 мм, розташовуючи зріз горловини між стійками. Шов втачіванія розправляють, відгинаючи в бік стійки.

 У сорочках з подборта комір вшивають в горловину з одночасним обтачиванием бортів. Комір вкладають між бортом і подборта і втачівают зрізи верхнього і нижнього коміра разом в горловину переду. В горловину спинки вшивають тільки нижній комір, а зрізи верхнього коміра підгинають і настрачівают по шву втачіванія нижнього коміра.

Категорія: Азбука шиття | Додано: (21.12.2015)
Переглядів: 10716 | Рейтинг: 0.0/0