Меню сайту
Статистика

Онлайн всього: 12
Гостей: 12
Користувачів: 0

Все про шиття

Головна » Все про шиття » Азбука шиття

Обробка коміра і горловини
Після обробки основних вузлів і з'єднання окремих деталей заготовлюється комір (обробка комірів докладно висвітлена у розділі «Сорочки») і втачивается в горловину.

У виробах без застібки коміри з'єднують з горловиною з допомогою обтачек. Обтачку можуть бути подвійними або одинарними, викроєними по формі горловини або у вигляді смужки тканини під кутом 45° до ниток основи.
 

У сукнях з відкладним або невідкладним коміром обтачку горловини, полички і спинки складають з виробом лицьовими сторонами всередину. Між обтачкой і виробом вкладають оброблений комір (невідкладної і відкладний - лицьовою стороною вгору) і обточують горловину по обтачке, зрівнюючи зрізи (рис. 319). Якщо кінці коміра розташовані встик (рис. 320), їх попередньо скріплюють чотирма-п'ятьма ручними стібками або на машині на відстані 5 - 7 мм від зрізів так, щоб при подальшій обробці стежки не було видно з лицьового боку виробу. Припуски на шви в кутах надсекают. Обтачку відгинають на виворіт виробу і приутюживают, виправляючи кант з полички. Внутрішній край обтачку прикріплюють до поличці і спинці ручними потайними стібками.
 

У виробах з бавовняних тканин обтачку підшивають на машині наскрізний рядком.

При втачивании коміра в горловину з подвійною обтачкой вільний край обтачку настрачівают на виріб, розташовуючи строчку на відстані 1 мм від краю обтачку (рис. 321).

При з'єднанні стійки коміра з виробом нижній комір накладають на виворітну сторону сукні і втачівают його зі сторони нижнього коміра. Шов відгинають у бік коміра-стійки. Відрізний зріз верхнього коміра підгинають усередину й настрачівают на відстані 1 мм від підігнути краї, закриваючи сходинку притачивания нижнього коміра (рис. 322).
 

Комір можна з'єднати з виробом і швидким способом. У сукнях і блузках з будь-яких тканин, крім легкоосыпающихся, комір-стійку складають з виробом лицьовими сторонами всередину, кінці стійки укладають між бортом і подборта або припуском на обробку застібки і втачівают комір шириною шва 8 - 10 мм. Край припуску на шов потім обметують і запрасовують на бік полички і спинки і закріплюють до припусків плечових швів.

Горловини у виробах без коміра обробляють подкройными обтачками або обтачками, викроєними під кутом 45° до ниток основи. Обтачку складають з виробом лицьовими сторонами всередину і пришивають по обтачке (рис. 323) швом шириною 7 мм Шов надсекают в місцях, де при подальшій обробці він буде затягувати. Обтачку відгинають в сторону, протилежну виробу, припуск на шов настрачівают на обтачку на відстані 1 - 5 мм від шва обточування. Горловину приутюживают, утворюючи кант з виробу. Внутрішні краї обтачку прикріплюють до виробу потайним швом.

У виробах з бавовняних тканин можна обточувати горловину до з'єднання плечових швів. У цьому випадку перед і спинку обробляють обтачками окремо. Горловини у виробах без коміра можна обробляти бейко, окантовкою, смужкою тканини з утворенням з неї канта і т. д.

Категорія: Азбука шиття | Додано: (26.12.2015)
Переглядів: 6419 | Рейтинг: 0.0/0