Меню сайту
Статистика

Онлайн всього: 6
Гостей: 6
Користувачів: 0

Все про шиття

Головна » Все про шиття » Азбука шиття

Обробка бокових кишень і бічних швів штанів
 Бокові кишені можуть бути оброблені в бічних швах, в рамку на передніх половинках штанів чи в швах передніх половинок брюк. Для обробки кишень в бічних швах необхідні наступні деталі: обтачке з основної тканини - 1 деталь, підзор з основної тканини - 1, мішковина з кишенькової тканини - 1 деталь (може бути з двох частин).
 

 На передніх половинках штанів наносять дві надсічки (глибиною 10 мм), що визначають розташування і розмір кишені. Для запобігання верхнього краю кишені від розтягування з вивороту на ділянці між надсечками прокладають крайку (рис. 256 а) на відстані 10 мм від зрізу, роблячи посадку тканини на 3 - 4 мм. В пухких тканинах посадку можна зробити велику, в твердих тканинах, дають малу усадку, вона не повинна перевищувати 3 мм Зовнішній край кромки підшивають вручну подшивочными стібками, непомітними з лицьового боку. Частота стібків 2 - 3 до 10 мм. Для закріплення внутрішнього краю кромки через кожні 40 - 50 мм ставлять хрестоподібний стібок. Посадку основної тканини сутюживают.

 При наявності клейовий кромки з одностороннім покриттям клею крайку приклеюють з незначним натягом. Внутрішній край обтачку перегинають в бік вивороту на 5 - 7 мм і запрасовують. Обтачку накладають на мішковину і настрачівают внутрішній край на відстані 1 мм від згину. Допускається настрачивание обтачку без підгину зрізу всередину, але з попередніми обметуванням її внутрішнього і нижнього зрізів.

 Обтачку з мішковиною накладають лицьовою стороною на лицьову сторону передньої половинки штанів (рис. 256 б), верхні зрізи обтачку і передньої половинки штанів зрівнюють і обточують ділянка між надсечками швом шириною 5 мм Шов обточування разутюжівают, обтачку з мішковиною вивертають на виворіт передньої половинки штанів; край виметивают, утворюючи в бік обтачку кант шириною 5 мм, приутюживают і закріплюють оздоблювальною строчкою на відстані 7 мм від краю (рис. 256).

 На лицьову сторону задньої половинки штанів на ділянці розташування кишені накладають бік передньої половинки штанів лицьовою стороною вниз (рис. 256 г), зрівнюючи зрізи, а з вивороту підкладають вільний кінець мішковини, зрівнюючи верхній зріз її з верхнім зрізом задньої половинки, і приточують з боку підзора швом шириною 8 - 9 мм. Шов пришивання підзора разутюжівают, мішковиною огинають його зріз, внутрішній зріз підзора підгинають на 5 - 7 мм всередину і настрачівают на мішковину на відстані 1 мм від підігнути краї (рис. 256 д). Передні і задні половинки брюк складають лицьовими сторонами всередину бокові зрізи зрівнюють і зметують по передній половинці на відстані 8 - 9 мм від краю прямими стібками довжиною 10 - 15 мм. При цьому роблять посадку задньої половинки штанів на ділянці кишені на 3 - 5 мм, а на інших ділянках деталі зметують без посадки і натягу. Сточування виконують по переднім половинкам штанів, закріплюючи початок і кінець рядка у кінців бічної кишені зворотного машинною строчкою. Нитки сметывания видаляють. Шви зволожують і разутюжівают в два прийоми: спочатку ділянку від нижнього кінця кишені до низу, а потім - від верхнього зрізу штанів до верхнього кінця кишені, після шов на цій ділянці запрасовують в бік передньої половинки штанів. Одночасно розправляють і приутюживают краю кишень. Мішковину розправляють, вивертають на лицьову сторону і сточують на відстані 4 - 5 мм від зрізів, а потім вивертають на виворіт штанів, шов і кути виправляють і сточують другою строчкою на відстані 5 - 6 мм від краю. При цьому рядок прокладають по нижній частині мішковини (рис. 256 е).

 При сточуванні мішковини другий рядком нижні зрізи обтачек і подзоров, розташованих нижче решт кишень, повинні входити у шви мішковини. Верхні кінці обтачек і подзоров скріплюють разом з мішковиною, вивороту штанів подвійними поперечними рядками, розташовуючи їх від внутрішніх країв обтачек у напрямку до бокових швах штанів. Довжина рядка - 15 - 20 мм.

 В брюках з тонких тканин щоб уникнути пролягання шва мішковину сточують одним рядком, після цього обметують зрізи на машині. В кінцях кишені ставлять закріпки під кутом 60' до прорізи кишені. Довжина закріпок - 7 мм.

 Для обробки кишені в рамку на передніх половинках штанів необхідні наступні деталі: обтачке з основної тканини - 2 деталі, підзор і основної тканини - 1 деталь, мішковина з кишенькової тканини - 1 деталь. На передній половинці штанів необхідно намітити місце розташування кишені, поперечними лініями вказати величину входу в кишеню. Для полегшення завдання намічають дві допоміжні лінії на відстані, рівній подвоєній ширині рамки кишені в готовому вигляді. З вивороту, під лінію кишені підкладають мішковину так, щоб її верхній зріз збігався з верхнім зрізом штанів, і приметують двома рядками - на 10 мм нижче верхнього зрізу і на 10 мм нижче кінця кишені.

 Обтачку кишень перегинають навиворіт: передню на 10 - 15 мм від зрізу, бічну вздовж посередині.

 Обтачку накладають на лицьову сторону передньої половинки згинами до допоміжних ліній, приметують і приточують на відстані 5 мм, шви відгинають в різні сторони. Отвір кишені розрізають з вивороту посередині між рядками, в кінцях роблять косі розрізи до рядками. Обтачку вивертають навиворіт, шви пришивання обтачек виправляють, виметивают і приутюживают. Кінці кишень закріплюють з вивороту двома зворотними рядками, виправляючи кути і підтягуючи обтачку. Внутрішній зріз передній обтачку підгинають на 5 - 7 мм всередину і настрачівают на мішковину на відстані 1 мм від підігнути краї. Можна настрочити обтачку на мішковину без підгину зрізу, але попередньо обметав його.

 Потім на мішковині намічають місце розташування підзора. Зріз підзора з трьох сторін перегинають в бік вивороту на 5 - 7 мм і запрасовують. Підзор накладають на мішковину і настрачівают з трьох сторін на відстані 1 мм від підігнутих країв або настрачівают на мішковині зигзагоподібної рядком за ширини зигзага 3 - 4 мм.

 Кінець мішковини кишені з подзоров приметують і приточують до бічної обтачке з вивороту рядком у шов приточування обтачку. Мішковину кишені сточують на машині швом шириною 8 - 10 мм, а потім краї обметують.

 Мішковина може бути стачана подвійним швом. У цьому випадку рядок для прикріплення облямівки з мішковиною до обтачке прокладають після сточування мішковини. Нитки сметывания видаляють. Кишені приутюживают. В кінцях кишені ставлять закріпки.

 Ще один різновид кишені - це кишені в швах передніх половинок брюк. Такий спосіб обробки кишень штанів найбільш поширений. Для кишені даної конструкції необхідні: підзор з основної тканини - 1 деталь, мішковина з кишенькової тканини - 2 деталі (рис. 257 а).
 

 Бічну частину передньої половинки штанів (підзор) обметують з трьох сторін (окрім верхньої частини) і настрачівают на нижню частину мішковини по внутрішньому зрізу на відстані 1 - 2 мм від краю.

 Потім мішковину складають, зрівнюючи зрізи, і сточують швом шириною 10 мм (рис. 257 б). Зрізи мішковини обметують. На передній половинці штанів намічають лінію згину. З вивороту передньої половинки до наміченої лінії згину з боку припуску приточують лляну крайку або приклеюють за допомогою праски крайку з тканини з одностороннім клейовим покриттям.

 Припуск передньої половинки брюк на ділянці кишені перегинають в бік вивороту і запрасовують згин. Всередину згину вкладають підготовлений зріз верхній частині мішковини і прокладають оздоблювальну строчку на відстані 6 - 7 мм від краю. Внутрішній край припуску передньої половинки брюк на відстані 1 - 2 мм від краю настрачівают на мішковину, відгинаючи передню половинку штанів (рис. 257).

 При сточуванні бічних зрізів брюк мішковина не повинна потрапляти під сходинку. Після разутюживания швів зрізом мішковини закривають бічний шов і в кінці кишені ставлять закріпки вручну або на машині зворотного рядком (можна дрібним зигзагом).

 Обробку лівого і правого зрізів банта в брюках найчастіше виконують до притачування пояса. Якщо пояс штанів без перехідних хлястиків, застібку обробляють після притачування пояса, а деталі гульфика і укосу викроюють довшим на ширину переднього кінця пояса. Для обробки лівого зрізу банта на лицьову сторону лівої передньої половинки штанів накладають обтачку з підкладкової тканини лицьовою стороною вниз, зрізи зрівнюють і обточують зріз банта швом шириною 5 мм, Потім обтачку перегинають в бік вивороту передніх половинок брюк, утворюючи з передньої половинки штанів кант завширшки 4 - 5 мм, і запрасовують згин, при цьому внутрішній зріз обтачку банта підгинають в бік вивороту основної деталі на 7 - 10 мм з таким розрахунком, щоб підігнутий край потрапив в подальшому під оздоблювальну строчку банта (рис. 258 а).
 

 Після заутюживания згину обтачку банта відгинають так, щоб вона була продовженням передньої половинки штанів. На обтачку накладають оброблений гульфик і наметивают так, щоб зовнішній оброблений край гульфика перекривав сходинку притачивания обтачку банта на 2 мм. Після цього гульфик з'єднують з обтачкой банта між петлями закрепками у вигляді потрійних зворотних рядків довжиною 7 - 10 мм (рис. 258 а, б).

 Таким же чином виконують настрачивание гульфика, обробленого на підкладці лівої передньої половинки штанів (рис. 258).

 Настрочені гульфик відвертають бік вивороту (рис. 258 г) по наміченій лінії - заутюженному згину або заметивают прямими стібками без попередньої заутюжки. Оздоблювальну строчку намічають з лицьової сторони шириною 35 - 40 мм (рис. 258 д,е). Рядок прокладають з лицьового боку, починаючи від верхнього краю і закінчуючи закругленням внизу, у надсічки банта.

 У виробах з тонких тканин уникнути зайвої товщини швів по внутрішньому краю гульфика обтачку банта викроюють разом з підкладкою гульфика. Обробка гульфика в цьому випадку виконується таким же чином, як і відрізного. Для обробки правого зрізу банта на лицьову сторону правої передньої половинки штанів лицьовою стороною накладають, откосок, зрівнюючи зрізи, і приточують його швом шириною 7 - 9 мм. Шов зволожують і запрасовують в бік откоска. Для обробки правого краю банта викроюють прокладку з бязі або лляної тканини. Розмір і форма прокладки повинні відповідати розміру і формі откоска.

 Внутрішній зріз прокладки откоска обточують підкладкою. Ширина шва - 5 мм. Шов огинають підкладкою, утворюючи кант з підкладкової тканини, рівний ширині шва, і приутюживают (рис. 259 а).
 

 Оброблений приклад накладають на лицьову сторону откоска, поєднуючи лицьові сторони откоска і підкладки, і обточують зовнішній край з боку откоска. Ширина шва - 5 мм. Прокладку з шва висікають, шов у нижньому куті підрізають до 3 мм. Откосок вивертають на лицьову сторону, шов виправляють, виметивают, утворюючи кант в сторону підкладки шириною 1 - 2 мм, і приутюживают. В деяких моделях можна застосовувати для обробки откоска корсажную тасьму. В цьому випадку нижній кінець откоска обметують. Внутрішній край приклада откоска приметують прямими стібками довжиною 20 мм, а потім закріплюють оздоблювальною строчкою на відстані 1 мм від шва пришивання откоска по правій половинці брюк, якщо шов приточування откоска оброблений вразутюжку, або за откоску, якщо шов приточування откоска був заутюжен в бік откоска. При цьому оздоблювальну строчку по правому краю банта виконують одночасно з прокладанням оздоблювальної строчки по поясу (рис. 259 б).

 Для обробки застібки штанів найчастіше застосовують тасьму - блискавку (рис. 260). Обробку застібки в такому разі починають з правої половинки брюк. Откосок складають з підкладкою лицьовими сторонами всередину і обточують по зовнішньому зрізу швом шириною 5 - 7 мм. Шов виправляють. Край приутюживают або застрочують утворюючи з основної тканини кант шириною 2 мм Рядки прокладають на відстані 3 мм від краю. Внутрішній зріз откоска разом з прокладкою обметують на машині. Одночасно приточують край застібки-блискавки. Оброблений откосок приточують до правої передній половинці штанів від верхнього зрізу до надсічки на банті швом шириною 5 - 7 мм. Шов запрасовують в бік половинки або настрачівают на відстані 1 мм від шва.
 

 Для обробки лівого зрізу застібки внутрішній зріз обтачку лівої передньої половинки штанів обметують на машині. На обтачку з лицьового боку по заздалегідь наміченій лінії накладають і настрачівают застібку-блискавку, розташовуючи строчку на відстані 2 мм від краю застібки. Обтачку з настроченной застібкою-блискавкою складають з передньої половинкою штанів лицьовими сторонами всередину і обточують з боку половинки брюк швом шириною 5 - 6 мм.

 Край банта вивертають, виметивают і приутюживают, утворюючи з половинки брюк кант шириною 2 мм Сходинку виметивают, одночасно пріметивая внутрішній край обтачку.

 Оздоблювальну строчку банта прокладають по передній половинці штанів на відстані 25 - 35 мм.

 В брюках з цельнокроенными припусками на обробку лівого і правого країв банта застібку-блискавку настрачівают по намічених лініях, як зазначено вище, внутрішні зрізи обметують або окантовують смужкою підкладкової тканини.

Категорія: Азбука шиття | Додано: (24.12.2015)
Переглядів: 5299 | Рейтинг: 0.0/0