Меню сайту
Статистика

Онлайн всього: 4
Гостей: 4
Користувачів: 0

Все про шиття

Головна » Все про шиття » Азбука шиття

Чепчики

 Чепчик 1 (рис. 127 а). Складається з основи (рис. 127 б) і денця (рис. 127). Відбувається стрічкою, мереживом. Спочатку смужкою тканини, розрізаний по косій, окантовують довгу сторону основи. Попередньо потрібно пришити сосборенную стрічку. Стрічка може виходити з-під чепчики (рис. 128 а) або розташовуватися на підставі чепчики (рис. 128 б). Підстава з'єднують з денцем, з боку основи накладають обробку, зріз окантовують (рис. 129).
 

 По нижньому зрізу денця закладають затискачі, закріплюють. Низ може бути оброблений стрічкою або тієї ж смужкою окантовки. З кожної сторони по низу залишають 20 - 25 см для зав'язок. Частина низька окантовують, смужки для зав'язок вирівнюють і закріплюють одночасно із закріпленням окантовки по низу (рис. 130).
 

 Всі шви в чепчику розташовують на лицьову сторону, щоб не заподіювати незручності дитині. Небажано обробляти весь чепчик стрічкою, так як вона не так еластична, як коса смужка, і може стягнути всі рядки.

 Чепчик 2 (рис. 131 а). Складається з двох бокових частин (рис. 131 б) і однієї середньої (рис. 131). Відбувається мереживом або стрічкою. Спочатку до бічної або середній частині приметують мереживо, потім з'єднують округлені частині боковин з середньою частиною. В даному випадку широка сторона направляється до чола, а більш вузька до потилиці. Шви зметують і окантовують смужкою (рис. 129). Потім окантовывается зовнішня сторона, також з підкладанням мережива (рис. 128 а). По низу чепчик обшивають більш довгою смужкою, з тим, щоб заодно зробити і зав'язки (рис. 130). На бічних частинах можна пришити бантики з одного або з двох сторін. Для цього заготовляють смужку окантовки довжиною 12 см, складають втричі і настрачівают в потрібному місці (рис. 131 г).
 

 Чепчик 3 (рис. 132). Складається з однієї деталі (рис. 132 б) і збирається по колу на стрічку або тасьму.

 За цією ж схемою може бути зшита річна панамка. Спочатку швом у підгинку обробляють зріз низу (підвертають 0,5 см, потім 1,1 см, закріплюють строчкою). По зовнішньому краю зріз окантовывается (рис. 132), на тонких тканинах він може бути оброблений закруткою (рис. 132 м). Для цього підгинають 0,3 - 0,5 см на виворіт і роблять дрібну зигзагоподібний сходинку. З боку вивороту пришивають смужку, викроєні за косою, шириною 2,5 - 3,0 см, так щоб у готовому вигляді ця деталь, що виконує роль куліскі, була шириною 1,2 - 1,5 см в залежності від ширини тасьми. На однаковій відстані від краю пришивають куліску, накладаючи її лицьовою стороною на виворіт чіпця. Другу сторону підгинають на 0,6 см і пришивають зверху (рис. 132). Потім протягають тасьму. При настрачивании другої сторони куліскі можна відразу вкладати тасьми або стрічки для зав'язок (рис. 132 м). Довжину тасьми беруть достатньою для того, щоб, розклавши чепчик плоско, можна було його прасувати.

Категорія: Азбука шиття | Додано: (19.12.2015)
Переглядів: 1552 | Рейтинг: 0.0/0