Меню сайту
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Все про шиття

Головна » Все про шиття » Сто фасонів жіночого сукні

Сукня з выстроченными складками на передньому полотнищі
Сукня з шовку або бавовняної світлої тканини, крепдешину, панами, крепсатина і т. д. (розміри 44 - 54), суцільнокроєна. На передньому полотнищі від пройми до горловини сім складок. На спідниці одна, три, п'ять і шість складок шириною 1 см, заутюженные вгору (відстань між складками 12 см). Замість талевых виточок застрочені м'які складки, які вшитий пояс.

По вирізу горловини і середині переднього полотнища накладна планка, прикріплена до сукні гудзиками. Рукав цільнокроєна, короткий.

Плаття такого фасону рекомендується жінкам середнього та високого зросту.

Нанесення фасонних ліній на викрійку (рис. 40)

Фасон розроблений за викройкою креслення ліфа з суцільнокроєним рукавом (див. рис. 59).

 Переднє полотнище (рис. 40). Від глибини вирізу горловини по середині переднього полотнища сукні вниз відкласти 7 см і точку 7 з'єднати з вершиною горловини. Пройму розділити на три частини і від верхньої точки ділення провести лінію до перетину з лінією горловини. Нанести лінії відстані між сімома складками по 1 см, як показано на рис. 40.

На спідниці першу складку розташувати вниз від лінії талії на 12 см (1 складка). Наступні складки - на такій же відстані, тобто 12 см, відкласти від лінії талії по вытачке вгору і вниз по 2 см (ширина пояса). Довжина поясу дорівнює окружності талії плюс 6 - 7 см мінус відстань між вытачками (якщо пояс на пряжці). Якщо ж він ззаду зав'язується, то додати довжину кінців пояса за бажанням.

Для отримання подкройной планки по паростку докласти викрійку спинки до переднього полотнища сукні, поєднуючи плечові зрізи і росток з горловиною, як показано на рис. 40. Від глибини вирізу горловини, тобто точки 7, вниз відкласти 10 см, від точки 10 вправо і вліво відкласти по половині ширини планки, тобто по 2,5 см. Для оформлення першої лінії планки з'єднати вершину горловини, точки 7 і 2,5 плавною лінією. Від точки 2,5 провести лінію, паралельну середині переднього полотнища сукні, на бажану довжину планки (планка не доходить до лінії низу на 25 - 30 см).Ширина планки від глибини вирізу паростка по середині спинки і плечового зрізу 5 см. Від отриманих точок провести лінію планки паралельно першій, зберігаючи ширину її. В кінці планки оформити мис довжиною 3 см.

Отримання видозміненій викрійки і розкрій (рис. 41)

 Заднє полотнище викроїти по викрійці ліфа з суцільнокроєним рукавом без змін.

 Переднє полотнище (рис. 41, а). По нанесених лініях викрійку розрізати і розсунути на ширину складки в розгорнутому вигляді, тобто на 2,3 см (рис. 41, а). Перед розкриємо потрібно розрахувати кількість тканини, необхідний на складки. Якщо на ліфі сукні попереду від пройми за фасоном сім складок шириною в готовому вигляді по 1 см, то в розгорнутому вигляді 1 складка займе 2 + 0,3 см для покриття шва подальшої складки. Таким чином, на сім складок потрібно тканини 2,3 Х 7 = 16,1 див.

На передньому полотнищі спідниці п'ятнадцять складок: 15 Х 2,3 = 34,5 див. Всього потрібно тканини на складки 16,1 + 34,5 = 50,6 див. Отже, на переднє полотнище сукні тканини потрібно довжина сукні по викрійці плюс 50,6 см на складки.

 Викрійку планки (рис. 41, б) покласти до згину тканини або обріза краю по частковій або поперечної нитки і викроїти дві планки (верхню і нижню) до правій поличці, а до лівої також дві короткі, які довше глибини вирізу горловини на 10 див.

Пояс викроїти по частковій нитки.

Припуск на шви показаний на рис. 41.

Пошиття

1. Відзначити середину переднього і заднього полотнищ і лінію талії прокладним швом.

2. Прокласти силки за основним і фасонним лініях викрійки.

3. Змітати і застрочити складки, запрасувати їх у бік плечових швів.

4. Стачать планку по середині спинки, обшиті її навколо, залишаючи незастроченными 3 - 4 см, потім виверніть на лицьову сторону, вимітати, випускаючи перекат з боку верх-ній планки, і приутюжить.

5. Заготовити пояс, втачать його в м'які виточки стачного швом з боку вивороту.

6. Змітати і стачать плечові і бокові шви полички і спинки.

7. Обробити горловину і росток подкройной обтачкой, потім прикріпити планку до сукні на гудзики.

8. Підшити низ, обробити пройму подкройной обтачкой, відпрасуйте сукню.


Категорія: Сто фасонів жіночого сукні | Додано: (12.04.2016)
Переглядів: 1472 | Рейтинг: 0.0/0