Меню сайту
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Все про шиття

Головна » Все про шиття » Сто фасонів жіночого сукні

Сукня з фігурним підрізом на поличці і нижче талії
Сукня з однотонної або кольорової тканини (розміри 48 - 52), прилегле, нижче лінії грудей підріз, від якого закладені фігурні м'які складки. Застібка спереду. Ліф з заниженою лінією талії. 

Спідниця пряма, з кишенями і м'якими складками. По боковому зрізу внизу односторонні складки. Спинка пряма, цельнокроенная, з м'якими вытачками по лінії талії. Рукав цільнокроєна, короткий. Комір - стійка, выкроенная разом з поличками і спинкою. 

Нанесення фасонних ліній на викрійку (рис. 161) 

Фасон розроблений за викройкою креслення ліфа з суцільнокроєним рукавом. 

 3аднее полотнище (рис. 161, а). Від висоти паростка для стійки вгору відкласти 3,5 см і лінію середини спинки продовжити до рівня висоти стійки, тобто до точки 3,5. Отримані точки з'єднати і від точки перетину вниз відкласти 1 див. 

Замість виточок по лінії талії побудувати складки-защипи (розташування і величина їх позначені в цифрах). Від лінії талії по боковому зрізу вниз відкласти 26 - 30 см і від цієї точки вправо - половину глибини складки, тобто 6 див. 

 Переднє полотнище (рис. 161, б). Від лінії грудях по середині переду вниз відкласти 2 см, а по другій лінії плечової виточки вгору 5 см і оформити підріз, з'єднавши точки 5, 2 плавною лінією. Плечовий зріз продовжити в сторону середини полички на 4 см, і від отриманої точки вгору відкласти 1,5 див. Точку 1,5 з'єднати плавною лінією з плечовим зрізом.

Від лінії талії по середині переду вниз відкласти 6 див. Глибину талевої виточки розділити навпіл і точку поділу з'єднати з точкою 6 плавною лінією, продовживши її на 2 см вправо.По проведеній лінії від середини переднього полотнища вліво відкласти 4 см і залишок лінії розділити на три частини.

Від лінії талії по боковому зрізу вниз відкласти 11 - 15 см і точку 11 - 15 з'єднати з першою точкою поділу, а потім розділити лінію навпіл і від крапки розподілу відкласти вниз 1,5 див. Отримані точки з'єднати плавною лінією, яка є лінією відрізу спідниці від ліфа. Талевую виточку можна залишити на місці або перемістити, як показано на рис. 162, б. До лінії середини переду ліфа додати 2 см для заходу застібки.

Висоту стійки з'єднати з половиною припуску для заходу застібки. По боковому зрізу від точки 11 - 15 вниз відкласти 15 см і отриманий відрізок розділити навпіл. Точку розподілу з'єднати з другою точкою розподілу по боковому зрізу. Точку 15 з'єднати з точкою 4 пунктирними лініями,як показано на рис. 161, б. Від точки 15 по боковому зрізу вліво відкласти половину глибини складки, тобто 6 див. 

Деталі викрійки пронумерувати і показати напрямок частковій нитки.
 

Отримання видозміненій викрійки і розкрій (рис. 162) 

По нанесених лініях викрійку розрізати. 

 Заднє полотнище (див. рис. 161, а) викроїти з отриманої викройкою. Подкроить обтачку для обробки стійки і пройми. 

 Поличка (рис. 162, а). По нанесених лініях викрійку розрізати від середини переду до плечової виточки. Виточку закрити, за рахунок чого відкриється нова витачками у фігурному підріз для м'якої складки. Для збільшення глибини складки продовжити лінію розрізу по другій лінії плечової виточки до плечового зрізу, не дорізуючи Про,5 см. Верхню частину полички відвести вгору на 1 див. По лінії низу полички (мал. 162, а) дати припуск для мішковини кишені 15 див. Обтачку для обробки вирізу горловини і застібки поличок викроїти по частковій нитки. 

 Переднє полотнище спідниці (рис. 162, б). Щоб отримати м'які складки, викрійку розрізати від фасонної лінії, не дорізуючи 0,5 см до бічного зрізу, і при розкрої розсунути частини викрійки з відстанню між ними по 4 див. Середину викрійки переднього полотнища спідниці покласти до згину тканини. 

Для обробки верхнього зрізу кишені викроїти обтачку, яка є мішковиною кишені (мал. 162, в), після того, як будуть закладені м'які складки. 

Припуск на шви, складки і запаси показаний на рис. 162.

Пошиття

1. Відзначити середину переднього, заднього полотнищ і лінію талії прокладним швом.

2. Прокласти силки за основним і фасонним лініях викрійки. 

3. Змітати і стачать складки-защипи по лінії талії на спинці. 

4. По середині полички закласти м'які виточки. По внутрішньому згину виточку злегка натягнути, а верхній згин тримати вільніше і стачать протягом 4 см від середини полички з закріпленням виточки поперечної рядком. 

5. Обробити петлі на правій поличці і стачать плечові шви.

6. Обробити виріз горловини і росток подкройными обтачками. Стачать обтачку по плечових зрізах. Шви заутюжте. Додати обтачку лицьовим боком до лицьового боку сукні, поєднуючи плечові зрізи обтачек, приметайте і прітачать її, відігнути в бік вивороту, виправити шов, промітати, випускаючи перекат з боку сукні. Другий зріз обтачку підігнути всередину на 0,5 см, строчити на 0,2 см від згину і прикріпити до ліфа.

7. На передньому полотнищі спідниці (рис. 162, б) по нанесених лініях закласти м'які складки і стачать до точок 7 і 9. Кінці виточок закріпити поперечної рядком. Стаченные виточки відігнути в сторону середини переднього полотнища спідниці.

8. Подкройной обтачкой-мішковиною обробити верхній зріз кишені (деталь 3). Скласти обтачку і переднє полотнище спідниці по лінії входу в кишеню лицьовою стороною всередину і стачать швом шириною 0,7 см, відігнути мішковину в бік вивороту спідниці, виправити і вимітати шов, випускаючи перекат з боку спідниці на 0,2 - 0,3 див. По верхньому зрізу спідниці припуск на шов відігнути в бік вивороту, приутюжить, намітати на ліф переказним швом, поєднуючи силки ліфа з сильцями для їжі спідниці. Потім стачать з вивороту стачного швом з одночасним сточуванням мішковини кишені.У куточках, де не можна прострочити на машині, пришити з вивороту ручним швом-рядком.

9. Змітати і стачать бічні шви, сточуючи одночасно зрізи складки. 

10. Складку прикріпити до мішковині кишені. 

11. Обробити пройму подкройной обтачкой. 

12. Підшити низ. Пришити гудзики.

Категорія: Сто фасонів жіночого сукні | Додано: (12.04.2016)
Переглядів: 1004 | Рейтинг: 0.0/0