Меню сайту
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Все про шиття

Головна » Все про шиття » Сто фасонів жіночого сукні

Плаття з оригінальним застібкою спереду
Сукня з однотонної або в дрібний малюнок тканини (розміри 48 - 58), суцільнокроєна, із застібкою на передньому полотнище. 

Заднє полотнище розкльошені донизу із зустрічними складками.

Рукав короткий, втачной. 

Комір пришивная стійка («хомутик»). 

Плаття такого фасону рекомендується повним пропорційно складеним жінкам. 


Нанесення фасонних ліній на викрійку (рис. 250) 

Фасон розроблений за викройкою основного креслення сукні. 


 Заднє полотнище (рис. 250 а). Для расклеша нанести лінії розрізу від глибини талевої виточки до бічного зрізу і до низу заднього полотнища. 


 Переднє полотнище (рис. 250, б). Зменшити глибину вирізу горловини на 1 - 1,5 см. Оформити горловину. Від лінії грудях по середині переду вгору відкласти 4 - 5 см, тобто верхню точку довжини застібки. Від отриманої точки провести лінію розрізу викрійки до кінця плечової виточки. Для переміщення плечової виточки в бічний зріз розділити його від глибини пройми до лінії талії на три частини і верхню точку поділу з'єднати з кінцем плечової виточки. 


 Комір (рис. 250 в). Побудувати прямокутник довжиною, рівній міркою півкола шиї плюс 2 см, шириною 18 див. Ширину коміра розділити на чотири частини і провести паралельні лінії.Для оформлення кінців коміра від нижньої і верхньої точок ділення відкласти праворуч 4 - 5 див. Отримані точки з'єднати з середньою точкою поділу і кутами прямокутника плавною лінією.
 

Отримання видозміненій викрійки і розкрій (рис. 251) 

 Заднє полотнище (рис. 251, а). По нанесених лініях викрійку розрізати від лінії низу до лінії талії, потім в сторону бічного зрізу, не дорізуючи 0,5 см. 

При розкрої середину заднього полотнища покласти до згину тканини, бічну частину спідниці відвести в сторону на 10 - 12 см для утворення припуску на зустрічну складку. На половині припуску на складку зробити розріз тканини від лінії низу вгору на 30 - 35 см, потім у бік зовнішнього згину складки, як показано на рис. 251, а.

За формою припуску на складку викроїти клин (рис. 251, б) шириною внизу 10 - 12 см, вгорі 6 - 7 см Довжина клина повинна бути дорівнює довжині розрізу, тобто 30 - 35 див. 

 Переднє полотнище (рис. 251, в). По нанесених лініях викрійку розрізати від середини переду до бічного зрізу. Плечову виточку закрити, за рахунок чого відкриється нова витачками в бічному зрізі. При розкрої середину полички від горловини до лінії підріза покласти до згину тканини, а по низу викрійку відвести від згину тканини для заходу поличок на 7 - 10 см (рис. 251, в). При цьому з середини полички по подрєзу відкриється витачками завглибшки 1 - 2 див. Відзначити середину правого і лівого полотнищ сильцями для їжі. Переднє полотнище розкласти на столі в розгорнутому вигляді (рис. 251, г).За рахунок припуску тканини при розкрої до середини переду правого полотнища додати 2,5 см на захід полички і по проведеній лінії розрізати, відступивши 0,5 см на шов.

 Обтачке - кант (рис. 251, д). Для обробки застібки правої полички подкроить оздоблювальну обтачку-кант довжиною, рівній довжині розрізу переду плюс 5 см, шириною 14 див Для обробки заходу лівої полички подкроить також обтачку, рівну по довжині першої, шириною 11 див. 

 Комір викроїти по косій нитці з надбавкою на шви по всіх зрізах 1 див.

Рукава можна викроїти довгі або короткі. 

Припуск на шви і запаси показаний на рис. 251.
 

Пошиття 

1. Відзначити середину переднього і заднього полотнищ і лінію талії прокладним швом. 

2. Прокласти силки за основним і фасонним лініях викрійки. 

3. Змітати і стачать талевые і бічні виточки.

4. На правій поличці обробити 5 - 6 обтачных петель. 

5. Заготовити оздоблювальну обтачку. Від краю обріза обтачку відкласти 5 см (ширину канта плюс припуск на шов), зробити згин тканини лицьовою стороною всередину. Верхню частину обтачку прострочити, шов сточування заутюжте, виверніть на лицьову сторону, промітати, приутюжить.

6. В кінці розрізу переду зробити надсечку у бік правої полички на ширину заходу. 

7. Край борту правої полички підігнути на виворіт на 0,5 см і намітати переказним швом на верхню частину обтачку, зберігаючи ширину канта 2 див. Потім з вивороту стачать, закріплюючи сходинку в кінці розрізу. Обрізний край нижньої частини обтачку підігнути всередину на 0,5 см і прострочити, відступивши від згину на 0,2 див. Проти петель зробити розріз нижньої частини обтачку, підшити потайними стібками по розрізу петель.

8. Обробити борт лівої полички окремо розрізаний обтачкой. Скласти її з виробом лицьовою стороною всередину і прітачать. В кутку ширину шва помітьте, не дорізуючи до рядка 0,1 див. Шов сточування запрасувати в бік зрізу. Відступивши від шва сточування обтачку 4 - 5 см, зробити згин її, другий зріз обтачку підігнути на виворіт, підшити потайними стібками за шов приточування. 

9. Змітати і стачать плечові і бокові шви. 

10. На спинці обробити застібку обтачкой або втачать замок «блискавка».

11. Заготовити комір. По нанесеній лінії скласти його лицьовою стороною всередину, урівняти обрізні краю. Стачать отлетной частина коміра, в кутах зробити надсічки, шви заутюжте, вивернути комір на лицьовий бік і промітати. Заготовлений комір втачать в горловину. 

12. Втачать рукава. 

13. Підшити низ виробу.

Категорія: Сто фасонів жіночого сукні | Додано: (12.04.2016)
Переглядів: 823 | Рейтинг: 0.0/0