Меню сайту
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Все про шиття

Головна » Все про шиття » Сто фасонів жіночого сукні

Плаття-костюм з бочком, перехідним в пояс
Плаття-костюм з однотонної м'якою напіввовняної або вовняної тканини (розміри 48 - 52), полуприлегающей форми. Перед ліфа з підрізним бочком, в який втачены клапани, пристегивающиеся на гудзики. У горловині дві м'які складки. Рукав тричетвертними з манжетою, на поличці цільнокроєна. Спинка пряма з втачним рукавом. Комір стояче-відкладний з двох половинок. До коміра пристебнута планка з оздоблювальної тканини, що гармонує за кольором з сукнею. Комір, клапани, манжети, пояс і бочок відстрочені широкої оздоблювальною рядком нитками в тон сукні.Спідниця одношовная з однобічною складкою ззаду.

Костюм такого фасону можна рекомендувати молодий стрункої жінки. 

Нанесення фасонних ліній на викрійку (рис. 312) 

Фасон розроблений за викройкою основного креслення сукні і з суцільнокроєним рукавом і ластовицею. 

 Спинку (рис. 312, а) подовжити від лінії талії по боковому зрізу і середині спинки на 15 - 18 см (за бажанням). 

 Рукав до спинки (рис. 312, б). Розділити навпіл, провівши лінію від центру оката до низу. Отриману лінію розділити на чотири частини і для трехчетвертного рукава одну четверту частину його зрізати. Лінія відрізу повинна пройти паралельно лінії низу рукава.

 Переднє полотнище сукні (рис. 312, в). Для перенесення плечової виточки в горловину потрібно з'єднати її з кінцем плечової виточки. Довжина полички від лінії талії дорівнює довжині спинки, тобто 15 - 18 див. Оформити лінію низу паралельно лінії талії. Від проведеної лінії середини переду вгору відкласти 8 см, а від точки 8 вліво - під прямим кутом 8 - 10 див. Підріз для втачіванія ластовіци розділити навпіл і точку поділу з'єднати з точкою 8 - 10. Від точки 8 - 10 під прямим кутом до проведеної лінії провести пряму до перетину з лінією низу і від цієї ж точки вгору відкласти 5 - 6 см (ширину клапана).Від точки 5 - 6 провести другу лінію клапана, паралельну першої. Оформити кінець клапана, як показано на рис. 312, ст.

 Комір (рис. 312, г). Побудувати прямокутник, довжина якого дорівнює міркою півкола шиї плюс 2 см, тобто 20 см, а ширина 9 - 10 см. Від верхнього правого кута відкласти вліво 2 см і від точки 2 вгору - 1,5 см. Від нижнього кута відкласти вліво 6 см, потім кут розділити навпіл і провести лінію довжиною 4 див. Оформити комір, як показано на рис. 312, м, з'єднуючи точки 9 - 10, 1,5, 2, 4, 6. Верхня лінія є лінією пришива. 

Для коміра з подовженими кінцями точку 2 з'єднати з правим нижнім кутом опуклою лінією.

 Ластки (рис. 312, д). По довжині ластовицею розділити навпіл. 

 Манжета (рис. 312, е). Побудувати прямокутник, довжина якого дорівнює окружності руки плюс 2 - 3 см (22 + 2 = 24 см), ширина 6 див. Верхню і нижню лінії розділити навпіл і від точок ділення вгору відкласти по 1 - 1,5 см. Кінці верхньої частини манжети розширити на 1,5 см. Оформити манжету, як показано на рис. 312, тобто 

Деталі викрійки пронумерувати і показати напрямок частковій нитки.
 

Отримання видозміненій викрійки і розкрій (рис. 313) 

По нанесених лініях викрійку розрізати. 

 Спинку (див. рис. 312, а) викроїти з отриманої викрійці без змін. До середини спинки додати на шви для втачіванія замка «блискавка» 2 - 3 см, плечового зрізу 2 см, у проймі 1 см, по боковому зрізу 2 см, по лінії низу 4 - 5 см. 

 Рукав до спинки (рис. 313, а). Викроїти з заготовленої викрійці без змін дві деталі по частковій нитки. 

 Поличка (рис. 313, б). По нанесеній лінії зробити розріз від глибини горловини до кінця плечової виточки, виточку закрити, за рахунок чого відкриється нова витачками в горловині. 

 Бочок (рис. 313, в). Середину викрійки покласти до згину тканини по частковій нитки.Для обробки верхнього зрізу подкроить обтачку шириною 2,5 см (подкрой показаний штрихами). 

 Клапан (рис. 313, р). Викроїти чотири деталі. 

 Манжета (рис. 313, д). Викроїти чотири деталі. 

 Ластки (рис. 313, е). Викроїти дві деталі половини ластовіци по косій нитці. 

 Оздоблювальну планку (рис. 313, ж) викроїти по косій нитці довжиною 10 см, шириною в згорнутому вигляді 4 див. 

Припуск на шви і запаси показаний на рис. 313.
 

Пошиття жакета 

1. Відзначити середину полички прокладним швом. 

2. Прокласти силки за основним і фасонним лініях викрійки. 

3. Змітати і стачать спинку до втачку замка «блискавка». 

4. Змітати і стачать виточки на спинці. 

5. Закласти м'які складки в горловини полички. 

6. Обробити обтачные петлі на клапанах і комірі. 

7. Обробити комір, манжети, клапани і прокласти оздоблювальну строчку нитками в тон тканини (ширина строчки 1 см).

8. Обробити верхній зріз бочка подкройной обтачкой, склавши обтачку і бочок лицьовою стороною всередину, стачать, в кутку зробити надсечку, вивернути на виворіт, випускаючи перекат з боку бочка, відпрасуйте. 

9. Додати лицьову сторону клапана до лицьовій стороні деталі 3, обробленої частиною вгору. На клапан і поличку накласти деталь 4, поєднуючи силки. Настрочити бочок на поличку оздоблювальною строчкою, одне-тимчасово втачивая клапан. 

10. Вметать і втачать половину рукава в пройму спинки.

11. По лінії підріза полички вметать і втачать половину ластовіци (вметывать і ушивати з ліфа). Шов заутюжте, потім запрасувати в бік полички. З лицьового боку для міцності прострочити на поличці нитками в тон виробу швом шириною 0,1 см від шва пришивання ластовіци. 

12. Змітати і стачать плечові шви, одночасно сточуючи шов рукава.

Категорія: Сто фасонів жіночого сукні | Додано: (12.04.2016)
Переглядів: 738 | Рейтинг: 0.0/0