Меню сайту
Статистика

Онлайн всього: 5
Гостей: 5
Користувачів: 0

Все про шиття

Головна » Все про шиття » Розкрій, моделювання жіночого легкого одягу

ЛІФ М'ЯКОЇ ФОРМИ
Сучасна мода пропонує сукні ускладнених силуетів різноманітних об'ємних форм. У деяких випадках величина верхньої виточки на поличці недостатня для створення форми великого наповнення. Тому при моделюванні таких виробів необхідні додаткові припуски до всього ліфа. Величина цих припусків встановлюється конкретно у кожному випадку залежно від силуету і форми виробу.
Сукні або блузи зі збірками м'якої пластичної форми вимагають деякої доробки конструкції ліфа. Для цього необхідно виконати додатковий, трохи трудомісткий процес конструктивного моделювання, що відповідає естетичним вимогам щодо створення моделі нової силуетної форми.
Виточки, розподілені в складання з допомогою звичайного графічного методу, утворюють об'ємну форму ліфа лише у верхній його частині, що не відповідає силуету ліфа м'якої форми. Тому автори пропонують інше конструктивне рішення перенесення верхньої виточки для створення ліфа м'якої форми в області грудей при деякому його приляганні в бічній частині. Ступінь прилягання ліфа в бічній його частини або нижче рівня грудей визначається в кожному конкретному випадку.
Сутність цього прийому полягає в тому, що перед розподілом розчину верхньої виточки на складання необхідно зменшити цей розчин і трохи випрямити лінію пройми.
Чому ж не можна задовольнитися наявними розчином верхньої виточки, створюючи виріб м'якою форми? Верхня витачками доходить тільки до центру грудей, а витачками, оформлена складанням, підніметься вище, створить непотрібну опуклість і буде виглядати дефектом конструкції. Точно так же поведе себе поличка, якщо її розвести для утворення зборок, не зменшивши розчину виточки і не випрямивши лінії пройми. При цьому тільки з'явиться зайвий обсяг, який буде візуально розширювати фігуру. Така конструкція не буде відповідати естетичним вимогам і правилам створення бажаної силуетної форми.
 

Для побудови вироби зі складками або защипами від плечових зрізів (рис. 69, мод. 1) на кресленні основи прилеглого ліфа зменшують розчин верхньої виточки на 1/3 або 1/2 повного розчину, як показано на рис. 69, а. Потім переносять отриману викрійку полички на чистий аркуш паперу, обводять її, трохи випрямляючи пройму за рахунок зменшення виточки (рис. 69, б). Далі наносять лінії защипів або збірок, за яким розрізають і розводять викрійку на потрібну величину. Поличку розводять до лінії талії з частковим зменшенням виточки на лінії талії.Якщо лінія низу полички розташована нижче лінії талії, то при зменшенні виточки на лінії талії необхідно пам'ятати про те, щоб не обузить виріб по лінії стегон. При розведенні полички необхідно за рахунок зменшення величини верхньої виточки збільшити ширину полички ще на 1,5 - 2,5 см.
Поличку розводять так, щоб отримана викрійка і креслення основи поєдналися у точках на лінії середини переду і бічного зрізу на рівні лінії глибини пройми. На ви-крою лінія глибини пройми прийме вигнуту форму, як і лінія плечового зрізу (рис. 69, в) . Опуклість плечового зрізу зменшують на половину її величини. Плечовий шов оформляють складанням або защипами, скорочуючи його до первісної довжини (бажаної) . Якщо збірок виявиться багато, можна зменшити плечовий зріз з боку пройми; довжину пройми зберігають первісної (як на кресленні основи).
Аналогічно розводять для утворення зборок і спинку (рис. 69, г, д, е).
Для отримання викрійки моделі 2 (див. рис. 69) на основну викрійку (створену на базі основи 1) наносять лінії кокеток (див. штрихові лінії на рис. 69, а, г), прикладаючи викрійку до фігури або манекену.
По нанесених лініях при закритих вытачках на спинці і поличці відрізають кокетки, з'єднують відрізані кокетки з плечових зрізів і обводять новий контур кокетки (рис. 69, ж).Часткова нитка отриманої на кокетці може розташовуватися по лінії пришивання її до спинки або по лінії середини спинки.
Поличку і спинку закривають за заштрихованим лініях (див. рис. 69, а, г) і переводять на чистий аркуш паперу. На поличці випрямляють лінію пройми за рахунок зменшення верхньої виточки. Наносять лінії (див. рис. 69, б, д), за яким розрізають і розводять викрійку на потрібну величину збірок (див. рис. 69, в. е). При цьому необхідно пам'ятати, що поличку і спинку слід додатково розширити по лінії глибини пройми не менш ніж на 1,5 - 2,5 см. Лінії сточування полички і спинки з кокетками оформляють плавними лініями, зменшуючи опуклість, отриману від розведення лекал.
Виточки на лінії талії можна також замінити збірками. При розкрої часткова нитка на поличці проходить по лінії середини переду, на спинці - з лінії середини спинки.
 

Модель, зображена на рис. 70, створюється також на базі креслення основи 1. На креслення наносять лінію притачного пояса (див. штрихпунктирную лінію на рис. 69, а, г).
На поличці закривають розчин виточки на величину заштрихованої частини (див. рис. 69, б), відрізають нижню частину деталі (пояс); отриману викрійку переводять на папір (рис.70, а). Виточку від плечового зрізу полички переводять на лінію притачування пояса (рис.70, б). На відрізних поясі (рис. 70, в) по лінії пришивання його до поличці ставлять надсічки, щоб основну посадку полички зафіксувати навпроти центру грудей, а посередині переду і збоку залишити незначну посадку.Спинку по заштрихованої частини не закривають, від неї відрізають тільки нижню частину по лінії притачного пояса і переводять нове лекало спинки на чистий папір. У виробі плечову виточку сточують, а по лінії пришивання пояса роблять збірки.

Категорія: Розкрій, моделювання жіночого легкого одягу | Додано: (27.03.2016)
Переглядів: 1512 | Рейтинг: 0.0/0