Меню сайту
Статистика

Онлайн всього: 5
Гостей: 5
Користувачів: 0

Все про шиття

Головна » Все про шиття » Різне

Ручні шви: види і технологія виконання

Навіть починаюча кравчиня знає, що ручні шви – це скріплення між собою декількох деталей за допомогою голки і нитки. Не секрет, що від якості виконаних ручних і машинних швів залежить зовнішній вигляд пошитого виробу.

Давайте розглянемо кілька прикладів виконання ручних швів, які знадобляться починаючої швачку в подальшій роботі по виготовленню швейних виробів.

Що знадобиться?

  • Тканина або кілька шматочків тканини;
  • Голка, нитки.

Голка для виконання ручних швів повинна бути прямою. Наявність погнутостей на знарядді роботи спровокує неправильне виконання шва. Так само не варто захоплюватися великим розміром вушка.Чим більше вушко, тим помітніше дірка в тканини. Шифон, наприклад, потрібно шити самій тонкою голкою з самим маленьким вушком.

Ручні шви, техніка виконання

Сметочный шов

Застосовується для тимчасового скріплення деталей між собою (наприклад, для примірки виробу). Голка при проколюванні тканини прямує вгору – вниз – вгору... Ширина стібка залежить від тканини і може становити від 0,7 мм до 2,5 см. Деякі умільці чергують у сметочном шві вузькі і широкі стежки для швидкості сшива і точності скріплення.

Наметочні шов

Використовується для тимчасового кріплення однієї деталі до іншої (наприклад, кишені до плаття). Зовні він практично не відрізняється від сметочного шва, але довжина стібка може досягати 3 см. Чим крупніше стібки і відстані між ними, тим простіше такий шов видалити після пристрачивания деталі.

Копіювальний шов

Копіювальний шов використовується для перенесення ліній майбутніх рядкових швів на однакові деталі (наприклад, виточки на праву і ліву полички) або для перенесення ліній з лицьового на виворітну сторону (або навпаки). Робляться неширокі стібки, що залишаються у вигляді петельки (не затягнута нитка). Після закінчення лінії сшива, деталі виробу розсовують до натягування нитки, що утворилися в просторі між деталями джгутики розрізають. Виходить однаковий контур з лицьового і виворітного боку виробу або на обох деталях.

Шов "назад голка"

Цей шов імітує машинну строчку. Його можна використовувати як при ремонті виробів (наприклад, обрізки і підшивці низу штанів), так і при відсутності швейної машини. Техніка виконання досить проста: голку вводимо в тканину при наметочном або сметочном швах, потім повертаємося назад і вводимо голку в місце закінчення попереднього стібка, новий стібок робимо довше.

Обметочний (петельний) шов

Шов призначений для обробки зрізу тканини, щоб уникнути її осипання. Існує кілька видів обметочных швів:

  • Косий – голка ходить по колу краю, виходить нахил нитки.

  • Хрещатий – подвійний косий шов: спочатку голка йде по колу в одному напрямку по всій довжині, потім у зворотному напрямі по всій довжині.

  • Петельний – стібки робляться зліва направо однакової висоти. Кожен раз голку необхідно всиляти у вже зроблений стібок і затягувати петельку.

Заметочный шов

Заметочный шов використовується для кріплення підгинаються краю вироби (наприклад, низ спідниці). Зовні схожий на наметочні, але стібком довжиною від 1 см до 3 см з'єднується основний виріб і підігнутий його край.

Выметочный шов

Выметочный шов використовується для скріплення вже прошитих деталей з вивернутим всередину швом (наприклад, погонів, комір, клапан). Цей вид шва наноситься перед прасуванням або нанесенням декоративної рядки поверх готового виробу.

Підшивальний шов

Підшивальні швом обробляється попередньо підігнутий край виробу. На відміну від заметочного шва, подшівной відноситься до категорії постійних, тобто після нанесення такого шва не потрібно додаткової машинної строчки. Існує кілька видів підшивальних швів:

  • Простий – схожий на хрестоподібний обметочний, тільки голка йде по колу вже підігнути краї. При цьому захоплення тканини виробу з лицьової сторони повинен бути мінімальним (основну нитяну навантаження бере на себе виворітна сторона виробу).

  • Потаємний – голка вводиться в загин і стик вироби на дуже маленьку відстань, з'єднуючи деталі, основна довжина стібка залишається всередині загину.

  • Фігурний – голка йде зліва направо і знизу вгору. Робимо внутрішній поперечний укол зрізу, витягуємо нитка, наступний прокол з'єднує загин і основний виріб теж поперечним швом.

Техніку виконання ручних швів легко освоїти. Знання в цій галузі необхідні будь-якій людині. Саме тому на уроках технології в школах вивчають ручні шви, як дівчатка, так і хлопчики.



Категорія: Різне | Додано: (19.08.2016)
Переглядів: 18187 | Рейтинг: 0.0/0