Меню сайту
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Все про шиття

Головна » Все про шиття » Різне

Послідовність пошиття штанів

Розкладка і розкрій викрійок штанів на тканини

1. Після побудови креслення брюк, його перевіряють на збіг контрольних ліній: низу, коліна, кроку, стегна, талії. Перевіряють мірки СБ і СТ з урахуванням їх вільного облягання. Перевіряють мірку ДП.

2. Перед початком розкрою тканина декатируют і тільки з виворітного боку. Причому для кожного виду тканин існує свій спосіб обробки, так як усадка в різних матеріалів неоднакова.

Додатково про декатировании тканини можна прочитати в статті - Підготовка тканини до розкрою

3. При розкрої штанів, на основну тканину складену вдвічі обличчям всередину розкласти основні деталі передньої половинки штанів і задньої половинки штанів так, щоб збереглася часткова нитка уздовж лінії заутюжки, а для економії тканини деталі розкласти валетом. Винятком є ворсисті тканини.

Після цього в проміжках укладають додаткові деталі з пайовими нитками як зазначено в моделюванні: кокетки, облямівки, обтачку, клапани, пояси.
 


4. Щоб переконатися, що напрямок частковій нитки основних деталей збігається з лінією заутюжки, необхідно вимірювати відстань від кромок тканини до лінії заутюжки на викрійці у двох або декількох місцях. Сполучивши ці точки мыловой лінією, отримуємо лінію заутюжки на тканини. Якщо тканина в смужку-клітку, то лінію заутюжки поєднують із обраним смужкою.

5. Для ворсистих тканин (оксамит, вельвет) розкладка деталей виконується тільки в одну сторону. Найчастіше ворс йде зверху вниз, хоча при цьому втрачається яскраве забарвлення. Тому розташовуючи ворс, потрібно дивитися по тканині і моделі.

6. Деталі викрійок приколюють, обводять милом, відзначають усі контрольні лінії і знявши викрійку, наводять їх. Після розкрою ці лінії намічають прокладочными стібками або надсечками. Лінію заутюжки можна відзначити шляхом приутюживания.

7. Всі припуски деталей при розкрої дають такими, як зазначено на схемі. Припуск 2-3 см по лінії сидіння в області талії, дають, як правило, в чоловічих штанях, а в жіночих тоді, коли викрійка не відкоригована і не перевірена.

8. Змітати і стачать талевые виточки на задній половинці штанів і запрасувати їх у бік лінії сидіння.

9. Виконати вологу теплову обробку

Волога теплова обробка штанів (СОТ)

Під волого-тепловою обробкою розуміють відтягування і сутюживание окремих ділянок штанів для додання їм форми відповідним контуру тел. У результаті СОТ під сідницями і під колінами, брюки сутюживаются і скорочується їх довжина. В області литкового м'яза штани навпаки відтягуються і подовжуються.

Для вузьких штанів СОТ необхідно в більшій мірі ніж для штанів вільної форми. Тканини в смужку, клітку краще не піддавати СОТ, так як сутюживание і відтягування тканини порушить малюнок.Лінію стрілки по передній половинці штанів заутюживат від талії до низу, а по задній половинці штанів від лінії стегон до низу. СОТ не можна робити на широких і коротких штанях (досить запрасувати стрілку), а також при використанні тканини з бавовни, шовку, віскози.

Щоб тканина легко сутюживалась і відкладалась можна утюжильник просочити різними розчинами:

  • 0,5 літра води + 2 столові ложки нашатирного спирту + 1 столова ложка оцтової есенції або 3 столових ложок оцту + можна додати 1-2 чайні ложки ПВА;
  • 0,5 літра води + 1 столова ложка оцтової есенції або 3 столових ложок оцту;
  • 0,5 літра води + 1 столоваяложка ПВА.

Примітка. Будь-який з розчинів спочатку потрібно перевірити на шматочку тканини, не линяє вона.

Якщо в штанах є виточки, то перед СОТ спочатку їх зашити, добре випрасувати і сутюжить в упорах.

Волога теплова обробка передньої половинки штанів

1) Злегка приутюжить стрілки лівої і правої половин або зазначити вільними прокладочными стібками.

2) скласти Половинки разом лицем до лиця, сколоти, поєднавши контрольні лінії, лінії виточки і стрілок.

3) Укладають половинки брюк на столі правою або лівою вгору, але так, щоб бічні шви були укладені до себе, а талія вліво або вправо.

4) Відтяжку починають з бічних зрізів в області підколінної частини (середина ікри) від лінії коліна вниз. Утворилася в області литкового м'яза опуклість тканини сутюживают.

5) Розгортають передню половинку штанів кроковими зрізами і точно так само відтягують і сутюживают область литкового м'яза.

6) Опуклість в області стегна злегка сутюживают тільки для розтягується тканини і крутих стегон. Цю сутюжку можна замінити машинною строчкою прокладеної по припуск. Якщо тканина не розтягується або стегно плоске то сутюжку не роблять. Якщо стегно дуже опукле виконують по лінії заутюжки в області кроку відтяжку. Чим більше стегно, тим більше відтяжка.

7) Якщо тканина розтягується і при розкрої по лінії банта йде хвиля, то в цій області роблять сутюжку з допомогою машинної строчки.

8) Обидві половинки брюк перевертають на іншу сторону і всі операції:

  • або повторюють (для погано розтягується тканини);
  • або доповнюють (для середніх по СОТ тканини);
  • або не роблять (для слухняних тканин).

9) Кожну передню половинку штанів знявши шпильки, окремо складають по згину виворітною стороною всередину, поєднавши всі контрольні лінії.

10) На столі укласти одну з половинок зрізами до себе і спочатку злегка приутюживают лінію заутюжки.

11) Кроковий і бічній зрізи вирівнюють в області коліна так, щоб не було ламаної лінії. Прибрати можна шляхом легкої відтяжки або підкоригувавши ножицями дугоподібну лінію.

12) Лінію заутюжки досутюживают під коліном, а бічний і крокові зрізи дорастягивают. Після цього, коли з'явиться остаточна красива форма брючины, лінію заутюжки остаточно сильно приутюживают.

13) Ці операції виконують окремо на правій і лівій половинці намагаючись робити їх однаковими.Потім, остаточно перевіряють ці половинки на рівність, уклавши їх один на одного.

Волога теплова обробка задньої половинки штанів

1) Злегка приутюжить стрілки лівої і правої половин.

2) Обидві половинкисложить лицем до лиця, сколоти всі контрольні лінії коліна, кроку, стегна.

3) Уложитьбрюки на столі правою або лівою стороною вгору, але кроковими зрізами до себе.

4) Щоб створити стискають в області литкового м'яза, крокові зрізи сутюживают, а щоб уздовж стрілок утворилася опуклість, виконують відтяжку.

5) Верхню частину крокового зрізу (область коліна і вище) відтягують, а вздовж стрілки сутюживают.

Після відтяжки крокового зрізу задньої половинки штанів, щоб простежити його довжина дорівнювала довжині крокового зрізу передній половинці брюк.

6) Відтягують шов сидіння. Відтяжка така, щоб в області найбільшою виїмки (ту ділянку, на який сідаємо) лінія сидіння подовжилася на 1-1,5-2-2,5 см. Це залежить від розтягування тканини та розміру брюк.
Відтягуючи лінію сидіння, руху праски виконують у бік лінії талії і трохи вбік сідниць, не порушуючи при цьому положення половинок штанів.

7) Дуже добре сутюживают утворилася слабину в області сідничних складок, не зачіпаючи опуклість стегна.

8) Повертають штани до себе бічними зрізами і виконують невелику відтяжку в області коліна, з одночасною сутюжкой на утворилася слабке в області коліна.

9) Область литкового м'яза по боковому шву сутюживают, потім по лінії заутюжки відтягують.

10) Якщо в області лінії стегна утворилася опуклість, то її сутюживают або просто закріплюють машинною строчкою.

11) Обидві половинки брюк перевертають на іншу сторону і всі операції або повторюють, або трохи доповнюють, або не виконують, і тільки під сідничну складу також добре сутюживают як на звороті.

12) Знявши шпильки і кожну задню половинку штанів скласти по стрілці виворітною стороною всередину, при цьому строго сумістивши лінію кроку і коліна.

Примітка. Лінія заутюжки в задній половинці брюк, в залежності від креслення, викладається, починаючи від лінії коліна вгору до талії – як ляже. Винятком можуть бути тканини в смужку, клітку. Тут стрілка йде по цих лініях.

13) Виконують невелику відтяжку по лінії заутюжки в області литкового м'яза, а утворену або залишилася слабину в області швів сутюживают.

14) Область коліна за стрілкою сутюживают, а по швах відтягують.

15) Ще раз добре сутюжить під сідничну складу.

16) Перевірити рівність обох задніх половинок брюк, уклавши їх один на одного, обов'язково поєднавши контрольні лінії.

17) Остаточно приутюжить лінії стрілок, довівши кожну половинку до потрібної форми.

Примітка. Після СОТ обов'язково перевірити контрольну мірку ДПр, вона повинна бути дорівнює сумі довжини лінії банта і лінії сидіння. Якщо відбувається розбіжність і мірка ДПр виявилася менше, то підсилити відтяжку по лінії сидіння.

10. Штани змітати, зробити першу примірку, на якій:

  • уточнити загальне облягання штанів
  • уточнити положення лінії заутюжки
  • уточнити положення лінії талії, і якщо талію потрібно знизити по моделюванню наприклад на 1-5см, то надлишок тканини краще спочатку не зрізати, а тільки прокласти новіше прокладочні стібки для втачіванія пояси
  • уточнити лінію низу (з взуттям)
  • розташування виточок і їх глибину
  • розташування кишень

11. Після примірки штани розметати, якщо потрібно, остаточно завершити СОТ всіх половинок окремо, перевірити їх рівність і остаточно приутюжить лінію заутюжки.

12. Клейовими прокладками закріпити місце пошиття кишені, припуски під блискавку, дольовиком закріпити згини.

13. Змітати і стачать м'які складочки.

Примітка. Якщо в штанах є підкладка, то і м'які складочки і виточки сточують разом.

14. Обробляють кишені, якщо накладні – настрачівают, прорізні – шиють.

15. Обоверлочить зрізи чотирьох половинок штанів по контурах за винятком лінії талії (якщо тканина дуже сипка, то оверлочат і лінію талії).

16. Штани змітати і зробити другу примірку, на якій остаточно уточнити лінію талії, лінію низу, загальну посадку штанів, перевірити чи немає дефектів. Після цього, брюки можна розбирати і дошивать оздоблювальні деталі.

17. Обробити застібку штанів під блискавку і одночасно стачать лінію банта.

18. Лінію талії в кожній половинці штанів посадити або на тасьму (край), або прокласти дрібну рядок, або приклеїти клейову смужку для закріплення від розтягування.

19. Заготовляють дрібні деталі: пояс, клапани, шлевкі.

20. Підкоригувати і підготувати низ штанів для сточування крокового і бічного швів. Якщо звичайний підгин низу, то можна відразу проклеїти виворіт за підгину і його припуск, а якщо підгин з манжетою – проклеїти в залежності від виду манжети.

21. Строчать бічні шви

Сточування бічних швів

1) ЗПБ і передню половинку штанів скласти лицем до лиця по бічних швах, суворо поєднавши контрольні лінії стегна, кроку, коліна і поєднати силки. Зрізи сколоти не тільки за контрольними лініями, але і в проміжках між ними.

2) Зметують по задній половинці штанів від коліна вгору і вниз. Шпильки виймають, намітку приутюживают.

3) Краще з допомогою лекала і лінійки намалювати з боку передньої половинки штанів мыловую лінію, по якій буде йти рядок. Строчать з боку передній половинці штанів:

  • від талії до низу штанів
  • від лінії коліна вгору і вниз добре відтягуючи тканина

4) Шов заутюжте відтягуючи.

Для конфігураційних шва змітати по задній половинці штанів, стачать по передній половинці брюк. Шов приутюжить з кожної сторони відтягуючи. Обидва припуску запрасувати в бік задньої половинки штанів, з лиця перевірити наплив тканини і тут же приутюжить з допомогою утюжильника. З лицьової сторони штанів, на відстані 0,1-0,5-0,7 см від внутрішнього шва, прокласти другу оздоблювальну строчку, добре відтягуючи тканина, приутюжить.

22. Якщо пояс штанів складається з двох половинок, то пристрочивши їх окремо до кожної половинці штанів, приутюжить. Якщо ж пояс кроїться однією деталлю, то його пришивають в кінці пошиття штанів.

23. Сточують крокові шви.

Сточування крокових швів

1) Скласти передню половинку штанів і задню половинку штанів лицем до лиця поєднавши лінії коліна. Змітати по задній половинці штанів від коліна вгору і вниз, приутюжить.

2) Стачать по передній половинці штанів відтягуючи шов від лінії банта до лінії коліна і нижче.

3) Шов приутюжить, заутюжте через папір за допомогою маленької прасувальної дошки

24. Строго сколів верхній і нижній згини пояса сточують шов сидіння і закінчують його на лінії банта.

Сточування і обробка лінії сидіння

1) Припуски по лінії сидіння найчастіше оверлочат, але якщо тканина сипка краще припуски обробити косою смужкою окантовочным швом з відкритим зрізом. Обробляючи і приутюживая окантовочні шов, дуже добре його відтягують. Якщо пояс штанів кроїться з двох деталей, то ці деталі приточують, потім виконують окантовку, яка переходить і на пояс.

2) Лінію сидіння зметують легкої наміткою, роблять примірку і на ній перевіряють ширину штанів в області талії, а також висоту сидіння сідаючи на стілець. Якщо брюки затягнуті або розслаблені в області паху то відповідно випускають або забирають більше припуски крокових швів в області паху.

3) Шпильками чітко сколюють пояс у 2 точках: вгорі по згину і внизу по шву пришивання пояса.

4) Сточують шов сидіння двома дрібними рядками, відтягуючи лінію сидіння. Починають рядок від лінії талії, закінчують на лінії банта, потім повертаються назад точно по першій сходинці і також відтягують. В кінці на лінії талії велика закріпка.

5) Шов сидіння від лінії талії заутюжте не доходячи до самого низу.

6) Припуск 2-3см по поясу кріплять:

  • вручну зі всіх сторін;
  • у розкол шва;
  • машинної закрепкой до 1см, розташованої по шву сидіння.

25. Остаточно підшивають низ штанів з манжетою або без.

26. Закінчують пояс, пришиваючи гудзики, петлі, гачки.

27. Штани прасують остаточно.



Категорія: Різне | Додано: (15.09.2016)
Переглядів: 9488 | Рейтинг: 0.0/0