Меню сайту
Статистика

Онлайн всього: 6
Гостей: 6
Користувачів: 0

Все про шиття

Головна » Все про шиття » Різне

Підготовка тканини до розкрою

Перед розкриємо тканину необхідно пропрасувати, в деяких випадках продекатировать, перевірити, чи немає на тканини дефектів (діри, плями, разноцвет, потовщення нитки і т. д.), визначити лицьову і виворітну боку, зазначити напрям ворсу або малюнка.

При наявності дефектів тканини відзначити їх милом або нитками контрастного кольору, щоб при розкрої дефекти потрапили між деталями.

Деякі тканини при зволоженні дають усадку по довжині і дещо меншу – по ширині, що тягне за собою зміну розмірів і спотворення форми одягу при носінні або після прання. Щоб уникнути цього, перед розкриємо тканини вовняні або з штучних волокон (креп, штапель) піддають декатированию. Процес декатирования полягає в зволоженні тканини, пропарюванні її і в подальшому просушуванні.

Перед декатировкой необхідно перевірити на невеликому шматочку тканини, не залишається на ній плями від води і праску, а також стійкість барвника - на тканинах з набивним малюнком .

Вовняну тканину розкладіть на плоскій поверхні столу або прасувальної дошки лицьовою стороною вниз. Як можна рівномірно зволожити її з виворітного боку (для цього краще використовувати пульверизатор), а потім дайте їй відлежатися протягом 8-12 годин. Після цього пропрасувати з вивороту в пайовому напрямі через проутюжку.

Важкі, крепові тканини перед розкроєм слід цілком замочити у воді, злегка віджати і ненадовго повісити, а потім остаточно висушити праскою, пропрасовуючи з виворітного боку.

Бавовняні, лляні і сумішеві тканини зволожте пульверизатором і прасуйте з виворітного боку, поки тканина не стане сухою.

Штапельная тканина дуже сідає при пранні. Тому її потрібно замочити в гарячій воді, вичавити, а потім висушити праскою з виворітного боку.

Тканини з натурального шовку мають незначну усадку. Їх досить пропрасувати через вологий проутюжильник, поєднуючи часткову нитка.

Тканини з синтетичних волокон. Костюмні і платтяні тканини з вмістом синтетичних волокон більше 50%, всідаються незначно, і тому в декатировке не потребують.

Примітка. Деякі тканини зволожувати не можна (оксамит, вельвет, синтетичні трикотажі, шкіра, шкіра замінники). Щоб тканина не линяла і краще зберігала свій первісний блиск, її можна замочити у воді з додаванням оцту (на 3 л холодної води 1 ст. л. оцту).



Категорія: Різне | Додано: (15.09.2016)
Переглядів: 9003 | Рейтинг: 0.0/0