Меню сайту
Статистика

Онлайн всього: 5
Гостей: 5
Користувачів: 0

Все про шиття

Головна » Все про шиття » Майстер-класи

Флісова тріо: дитячий костюмчик з м'якого флісу

Фліс – дуже «вдячна» тканина! Для новачків (і не дуже) – одне задоволення працювати з ним: м'який, в міру податливий (еластичний), не потребує обробки швів, не ковзає, не витягується, а також майстерно маскує можливі нерівності рядки. А якщо брати до уваги його експлуатаційні властивості, то відразу стає зрозуміло, що це незамінна тканина для виготовлення дитячого одягу на період холодів.

Пропонований майстер-клас допоможе освоїти виготовлення шапки за один вечір, рукавиць за годину, а от з кофтою доведеться повозитися, але вона того варта.

Майстер-клас складається з трьох частин:

1. Шапка 
Менше швів – швидше шити! Для виготовлення зав'язок я використовувала якусь ворсову трикотажну тканину, так як білий фліс знайти, на жаль, не змогла.

2. Кофта на замочку
Будь-яка річ повинна бути не тільки функціональною, але і просто красива! Тому деталі оздоблення виконую з плащової тканини білого кольору, що приємно «освіжає» виріб і гармонійно поєднується з білою обробкою шапки. На функціональній стороні плащових вставок зупинюся детальніше. Дуже багато виробників верхнього дитячого одягу використовують як підкладали всілякі ворсові тканини (в тому числі і фліс) або х/б трикотаж, річ на такому підкладі при одяганні на вовняну або флісову кофту погано наноситься, чіпляється, а іноді, при інтенсивному гулянні кофта може всередині збиратися і бгати.Тому в місцях найбільш активних зіткнень (а це плечі і лікті) робимо вставки з більш слизького матеріалу – плащівки. До того ж подібного виду кофтинку можна сміливо носити в прохолодну літню погоду як верхній одяг.

3. Рукавиці 
Як завжди залишилися якісь обрізки, які занадто великі, і викинути їх шкода. У той же час, зберігати їх не має сенсу. Робити нічого - дует «шапка-кофта» перетворюється в елегантне тріо «шапка-кофта-рукавиці». Пропоновані рукавиці можна зшити за одну годину, Все дуже легко і просто.

Шапка

 

 

01. Шапка 
Розгортка шапки у вигляді викрійки з реальними розмірами виглядає так. (Це на дитини 5-ти років).
01. Шапка Розгортка шапки у вигляді викрійки з реальними розмірами виглядає так. (Це на дитини 5-ти років).
 
02. Викроюємо дві деталі: основу шапки і внутрішній відворот-обтачку. Фліс – досить товста тканина, тому, внутрішній відворот рекомендую зробити на 1см коротше, щоб тканина лягла рівно і не «пузирилася» внаслідок різниці довжини шарів.
02. Викроюємо дві деталі: основу шапки і внутрішній відворот-обтачку. Фліс – досить товста тканина, тому, внутрішній відворот рекомендую зробити на 1см коротше, щоб тканина лягла рівно і не «пузирилася» внаслідок різниці довжини шарів.
 
03. Просто виточки.
03. Просто виточки.
 
04. Виконуємо задній шов на обох частинах шапки.
04. Виконуємо задній шов на обох частинах шапки.
 
05. Складаємо обидві деталі шапки лицьовими сторонами один до одного і зшиваємо, до нижніх місць «вушок» між шарами попередньо вставляємо зав'язки. Прокладаємо строчку і зрізаємо надлишки тканини.
05. Складаємо обидві деталі шапки лицьовими сторонами один до одного і зшиваємо, до нижніх місць «вушок» між шарами попередньо вставляємо зав'язки. Прокладаємо строчку і зрізаємо надлишки тканини.
 
06. Зшиваємо виточки і верхню частину шапки, знову ж таки попередньо вставивши в куточки декоративні зав'язки-хвостики. Зрізаємо надлишки припусків, в тому числі і на вытачках.
06. Зшиваємо виточки і верхню частину шапки, знову ж таки попередньо вставивши в куточки декоративні зав'язки-хвостики. Зрізаємо надлишки припусків, в тому числі і на вытачках.
 
07. Вивертаємо шапку на лицьову сторону, обтачку загинаємо всередину і отстрачиваем відступивши сантиметр від краю. Відворот можна зафіксувати всередині декількома стібками по краях виточок і середньому шву.
07. Вивертаємо шапку на лицьову сторону, обтачку загинаємо всередину і отстрачиваем відступивши сантиметр від краю. Відворот можна зафіксувати всередині декількома стібками по краях виточок і середньому шву.
 
08. Зав'язки-хвостики я вирішила зав'язати ось так. На цьому етапі відкривається безмежне поле для фантазії.
08. Зав'язки-хвостики я вирішила зав'язати ось так. На цьому етапі відкривається безмежне поле для фантазії.

 

Кофта на замочку

 

09. Кофта на замочку 
Деталі майбутнього виробу.
09. Кофта на замочку Деталі майбутнього виробу.
 
10. Настрочуємо на основні деталі кофти кокетку з плащової тканини і абсолютно декоративну деталь – пояс.
10. Настрочуємо на основні деталі кофти кокетку з плащової тканини і абсолютно декоративну деталь – пояс.
 
11. Сточуємо плечові шви.
11. Сточуємо плечові шви.
 
12. Припуски плечових швів відвертаємо в сторону спинки і отстрачиваем на відстані близько 7 мм від плечової лінії. Надлишки припусків можна зрізати близько до рядку. З лицьового і виворітного боку плечові шви тепер виглядають так.
12. Припуски плечових швів відвертаємо в сторону спинки і отстрачиваем на відстані близько 7 мм від плечової лінії. Надлишки припусків можна зрізати близько до рядку. З лицьового і виворітного боку плечові шви тепер виглядають так.
 
13. Щоб, при вшиванні комір, кокетка виглядала акуратно без «бульбашок» і перекосів плащової тканини щодо флісу, фіксуємо їх у розправленому вигляді між собою.
13. Щоб, при вшиванні комір, кокетка виглядала акуратно без «бульбашок» і перекосів плащової тканини щодо флісу, фіксуємо їх у розправленому вигляді між собою.
 
14. Вшиваємо комір-стійку. Припуски швів відгинаємо в бік ворота.
14. Вшиваємо комір-стійку. Припуски швів відгинаємо в бік ворота.
 
15. Внутрішня планка під блискавкою.
15. Внутрішня планка під блискавкою.
 
16. Вшиваємо «тракторну» блискавку зубцями назовні, так як згодом припуск буде відвертатися на виворіт, і зубці приймуть правильне положення навпроти один одного.
16. Вшиваємо «тракторну» блискавку зубцями назовні, так як згодом припуск буде відвертатися на виворіт, і зубці приймуть правильне положення навпроти один одного.
 
17. Щоб зробити замок на комірі безпечним для дитини під верхню частину замку вшиваємо скошений край планки. Прокладаємо Строчку по можливості ближче до зубців замку.
17. Щоб зробити замок на комірі безпечним для дитини під верхню частину замку вшиваємо скошений край планки. Прокладаємо Строчку по можливості ближче до зубців замку.
 
18. Вивертаємо припуск замку на виворітну сторону, планку загинаємо вниз, обернувши нею верхній край блискавки. З'єднуємо деталі машинною строчкою, проклавши її на відстані приблизно 7мм від зубців.
18. Вивертаємо припуск замку на виворітну сторону, планку загинаємо вниз, обернувши нею верхній край блискавки. З'єднуємо деталі машинною строчкою, проклавши її на відстані приблизно 7мм від зубців.
 
19. Лицьова і виворітна сторона обох половинок блискавки в готовому вигляді.
19. Лицьова і виворітна сторона обох половинок блискавки в готовому вигляді.
 
20. Комір-стійку згинаємо навпіл і внутрішню частину, не підгинаючи, пристрочуємо двома швами, один по лінії з'єднання поличок/спинки і ворота, другий на відстані близько 7мм в бік припусків. Надлишки тканини з внутрішньої сторони зрізаємо близько до рядку.
20. Комір-стійку згинаємо навпіл і внутрішню частину, не підгинаючи, пристрочуємо двома швами, один по лінії з'єднання поличок/спинки і ворота, другий на відстані близько 7мм в бік припусків. Надлишки тканини з внутрішньої сторони зрізаємо близько до рядку.
 
21. Так виглядає застебнутий комір в готовому вигляді.
21. Так виглядає застебнутий комір в готовому вигляді.
 
22. Вшиваємо рукава.
22. Вшиваємо рукава.
23. Припуски швів загинаємо в бік поличок/спинки і виконуємо строк на відстані все тих же 7мм від лінії з'єднання. Надлишки припусків зрізаємо близько до рядку.
23. Припуски швів загинаємо в бік поличок/спинки і виконуємо строк на відстані все тих же 7мм від лінії з'єднання. Надлишки припусків зрізаємо близько до рядку.
 
24. Зшиваємо боки і рукава одним рядком.
24. Зшиваємо боки і рукава одним рядком.
 
25. Закруглені бічні розрізи чудесним чином сприяють тому, що кофта виглядає не довгою, а подовженою (а це - дві великі різниці). Щоб припуски бічних швів органічно лягли в сторону спинки, заокруглення розрізів поличок потрібно вивести приблизно на сантиметр глибше лінії шва, щоб вони вийшли внапуск із задніми частинами разрезиков, на подобу шліци.
25. Закруглені бічні розрізи чудесним чином сприяють тому, що кофта виглядає не довгою, а подовженою (а це - дві великі різниці). Щоб припуски бічних швів органічно лягли в сторону спинки, заокруглення розрізів поличок потрібно вивести приблизно на сантиметр глибше лінії шва, щоб вони вийшли внапуск із задніми частинами разрезиков, на подобу шліци.
 
26. Виконуємо необхідні відтермінування: припусків бічного шва в сторону спинки і подгибки низу. Початок розрізів закріплюємо горизонтально рядком. Так само отстрачиваем низ рукавів.
26. Виконуємо необхідні відтермінування: припусків бічного шва в сторону спинки і подгибки низу. Початок розрізів закріплюємо горизонтально рядком. Так само отстрачиваем низ рукавів.
 
27. Моє почуття прекрасного «вимагає» внести доповнення у вигляді кишень з плащової тканини. Заготовки кишень: мішковини, клапани і декоративні планки для кнопок.
27. Моє почуття прекрасного «вимагає» внести доповнення у вигляді кишень з плащової тканини. Заготовки кишень: мішковини, клапани і декоративні планки для кнопок.
 
28. Заготовки для кишень вже в готовому вигляді.
28. Заготовки для кишень вже в готовому вигляді.
 
29. Нашиваємо мішковину кишені на поличку (ліворуч), далі пришиваємо клапан (праворуч). При виготовленні, як у моєму випадку, було б дуже непогано, щоб кнопка і її відповідна частина все ж збіглися.
29. Нашиваємо мішковину кишені на поличку (ліворуч), далі пришиваємо клапан (праворуч). При виготовленні, як у моєму випадку, було б дуже непогано, щоб кнопка і її відповідна частина все ж збіглися.
 
30. Готова кофта – вид спереду.
30. Готова кофта – вид спереду.
 
31. Вигляд ззаду.
31. Вигляд ззаду.

 

Рукавиці

 

32. Рукавиці 
Щоб визначити необхідний розмір виробу типу «рукавичка», необхідно отримати слід частини тіла «носія», що власне кажучи і буде цю саму рукавицю носити. Обведемо руку дитини.
32. Рукавиці Щоб визначити необхідний розмір виробу типу «рукавичка», необхідно отримати слід частини тіла «носія», що власне кажучи і буде цю саму рукавицю носити. Обведемо руку дитини.
 
33. Щодо отриманого контуру, з урахуванням припусків на вільне облягання визначаємо характерні розміри рукавиці.
33. Щодо отриманого контуру, з урахуванням припусків на вільне облягання визначаємо характерні розміри рукавиці.
 
34. Викрійка в готовому вигляді.
34. Викрійка в готовому вигляді.
 
35. План складання.
35. План складання.
 
36. Зшиваємо деталі 1 і 2 (це пальчик) і обрізаємо залишаючи припуски 3-5мм від строчки.
36. Зшиваємо деталі 1 і 2 (це пальчик) і обрізаємо залишаючи припуски 3-5мм від строчки.
 
37. Зшиваємо деталі 1+2 з деталлю 3 на прямій ділянці.
37. Зшиваємо деталі 1+2 з деталлю 3 на прямій ділянці.
 
38. Розгортаємо отримане виріб і робимо подгибку низу.
38. Розгортаємо отримане виріб і робимо подгибку низу.
 
39. Вшиваємо гумову стрічку зигзагоподібної рядком.
39. Вшиваємо гумову стрічку зигзагоподібної рядком.
 
40. Складаємо виріб навпіл і виконуємо частину шва деталей 1+2 і 3. Припуски шва обрізаємо так само як на пальчику.
40. Складаємо виріб навпіл і виконуємо частину шва деталей 1+2 і 3. Припуски шва обрізаємо так само як на пальчику.
 
41. Вивертаємо на лицьову сторону. Вуаля! Рукавиці готові!
41. Вивертаємо на лицьову сторону. Вуаля! Рукавиці готові!
 
42. Готовий комплект!
42. Готовий комплект!


Категорія: Майстер-класи | Додано: (18.09.2017)
Переглядів: 564 | Рейтинг: 0.0/0