Меню сайту
Статистика

Онлайн всього: 2
Гостей: 2
Користувачів: 0

Все про шиття

Головна » Все про шиття » Азбука шиття

Варіанти перекладу виточок у ліфі сукні

15. Переклад нагрудної виточки в лінію кокетки, що проходить через лінію грудей (рис. 362; рис. 52 на кольоровий вставлення). Застосовується в основному в комбінованих виробах геометричного рішення. Якщо не хочуть робити тальевую виточку, то на викрійці полички проводять лінію кокетки через вершину нагрудної виточки (рис. 362 а). По цій лінії викрійку розрізають, на кокетці нагрудної виточки закривають, отримуючи новий нижній зріз кокетки. Об'ємність полички в готовому виробі створюється за рахунок шва пришивання кокетки до полички. До кожної деталі по шву з'єднання деталей дається припуск 1,0 ( рис. 362 б). Якщо потрібно отримати більш прилягає виріб з кокеткою, з'єднують вершини нагрудної і тальевой виточок, намічають через вершину нагрудної виточки лінію кокетки (рис. 362 в). Викрійку по наміченій лінії розрізають, на кокетці закривають нагрудної виточки, на нижній частині полички - тальевую. Оформляють нові зрізи, додають на шов пришивання кокетки до поличці по 1,0 см на кожну деталь (рис. 362 г).

При обробці виробів із такими кокетками необхідно стежити за тим, щоб не розтягнути поперечний шов. Попередньо шов краще змітати, при сточуванні деталей шов не підтягувати, при розпрасуванні або заутюживании не тягнути, а тільки розправляти в сторони, гладити в три прийоми: бокові сторони та середину окремо, на ділянці центру грудей працювати акуратно носиком праски. Легше зробити відразу правильно, ніж потім ліквідувати залами від неправильної прасування.
 

16. Переклад нагрудної і тальевой виточок в рельєф від пройми з невеликою вытачкой від центру рельєфу (рис. 363). Використовується в основному у виробах для повних фігур, де хочуть домогтися більш спокійною лінії. Рельєф, що проходить через вершину нагрудної виточки (рис. 352), має більш круту форму і вимагає певних навичок при обробці.

На викрійці деталі намічають лінію рельєфу від лінії пройми, не доходячи на 4 - 5 см до вершини нагрудної виточки, і до вершини тальевой виточки. У самому вузькому місці вершину нагрудної виточки з'єднують з лінією рельєфу, ставлять контрольну відмітку на бічній частині (рис. 363 а). Викрійку розрізають, тальевую виточку вирізують. Відрізок, що з'єднує вершину нагрудної виточки з рельєфом, розрізають, нагрудної виточки закривають, а в новому розрізі виточку відкривають. Для з'єднання по лінії рельєфу до кожної деталі припускается на шов 1,0 см, на край бічній частині полички переноситься контрольна відмітка (рис. 363 б). При сточуванні деталей витачками полички повинна збігатися з контрольною відміткою на бічній частині. У товстих тканинах ця витачками може бути розрізана посередині після сточування і разутюжена.
 

17. Переклад нагрудної і тальевой виточок в рельєф під кокетку (рис. 364). В основному застосовується у виробах прилеглого силуету або спортивного стилю. З'єднують вершини нагрудної і тальевой виточок намічають лінію кокетки (форма кокетки може бути будь - пряма, заокруглена; якщо кокетка з кутами, кути обов'язково повинні збігатися з рельєфами на поличці).

В даному випадку кокетка поділяє нагрудної виточки на дві частини (рис. 364 а). Викрійку розрізають по наміченій лінії кокетки, закривають верхню частину нагрудної виточки, підправляють зріз, отримують форму кокетки (в точці закриття нагрудної виточки роблять контрольну позначку, яка повинна збігтися з рельєфом). Потім розрізають викрійку по лінії, що з'єднує вершини виточок одночасно вирізаючи виточку по талії і решту нагрудної виточки. Для з'єднання передньої і бокової частин полички дається припуск на шов 1,0 див. Для з'єднання цих деталей з кокеткою також дають припуск на шов 1,0 див. На край кокетки переносять контрольну відмітку, з якої при сточуванні деталей зрівнюють рельєфний шов (рис. 364 б). Спочатку сточують швом шириною 1,0 см (або будь-якої ширини залежно від ширини оздоблювальної строчки) передню і бічну деталі полички, роблять, якщо є по моделі, оздоблювальну строчку. Потім з'єднують ці деталі з кокеткою, поєднуючи рельєфний шов з відповідною відміткою на краю кокетки.
 


Категорія: Азбука шиття | Додано: (26.12.2015)
Переглядів: 1884 | Рейтинг: 0.0/0