Меню сайту
Статистика

Онлайн всього: 8
Гостей: 8
Користувачів: 0

Все про шиття

Головна » Все про шиття » Азбука шиття

Варіанти перекладу виточок у ліфі сукні
12. Переклад нагрудної виточки в тальевую (рис. 359). У тканинах з малюнком у смужку або клітку бажано, щоб у верхній частині полички малюнок не розбивався швом нагрудної виточки. Для цього може бути використаний варіант збірки по лінії талії (рис. 348), або нагрудна витачками повинна бути переведена в тальевую. При цьому збережеться хороша приталеність і малюнок не тільки не загубиться, але ще й дасть цікавий ефект, так як передня сторона виточки буде йти по смужці, а з бічної сторони тальевой виточки смужки будуть розташовуватися в косому напрввлении. Для перекладу нагрудної виточки в тальевую з'єднують обидві вершини виточок (рис. 359 а). Викрійку розрізають по передній стороні тальевой виточки по наміченій лінії до вершини нагрудної виточки, по талії виточку додатково розкривають, нагрудної виточки закривають (рис. 359 б). Вершина нової тальевой виточки знаходиться на 4 - 5 см нижче центру нагрудної виточки, бічна сторона виточки спрямляется. На рис. 359 б показано напрям малюнка, смужки (нитки основи тканини) збігаються з частковою на деталі.
 

13. Переклад нагрудної і тальевой виточок під вставку від лінії талії (рис. 360). З'єднують вершини тальевой і нагрудною виточок, через центр нагрудної виточки виводять плавну лінію до середини полички. По центру грудей роблять контрольні позначки для подальшого правильного з'єднання деталей. Лінія вставки збігається з передньою стороною тальевой виточки (рис. 360 а). Викрійку деталі розрізають по наміченій лінії, вирізують виточку по талії, закривають нагрудної виточки, отриманих деталей по лінії розрізу вставки додають припуск на шов 1,0 см, переносячи на край деталей контрольні позначки (рис. 360 б). При притачивании вставки до ліфа можна вкласти мереживо або оздоблювальну оборку.
 

14. Переклад нагрудної виточки в збірку під кокетку (рис. 361; рис. 59, 60 на кольоровий вставлення). На викрійці деталі намічають лінію кокетки (лінія може бути прямою, овальної, фігурною, але в даному випадку не повинна проходити через вершину нагрудної виточки) (рис. 361 а). Розрізають викрійку по наміченій лінії кокетки, частина нагрудної виточки на кокетці закривають, залишок виточки на ліфі утворює збірки, до кожної деталі дається припуск на шов 1,0 - 1,5 см (в залежності від сипучості тканини) (рис. 361 б). Якщо виріб приталене, то в збірку переводять і тальевую виточку, якщо виріб вільний, то тальевой вытачкой просто нехтують.

За цим же методом перекладу нагрудної виточки під кокетку із звичайної основи можна отримати викрійку традиційного національного сукні. Бічні шви прямі, після перекладу виточки в збірку під кокетку і оформлення лінії кокетки до нижньої частини ліфа - до стану - дається припуск 8 - 10 см (рис. 361 в,г). В цілому на вільне облягання повинно вийти 30 - 40 см (за бажанням може бути і менше), ширина шва пришивання кокетки до стану складає 1,5 см, так як в цьому випадку сукня обробляється на подкокетке.
 


Категорія: Азбука шиття | Додано: (26.12.2015)
Переглядів: 1748 | Рейтинг: 0.0/0