Меню сайту
Статистика

Онлайн всього: 2
Гостей: 2
Користувачів: 0

Все про шиття

Головна » Все про шиття » Азбука шиття

Швейна машина

Правила експлуатації швейної машини. Підготовка до шиття. Заправка і натяг ниток. Змазка машини. Усунення несправностей в роботі машини.

Найбільш трудомісткі і складні роботи виконуються на швейній машині. При всьому технічному розмаїтті існуючих побутових швейних машин є загальні положення по експлуатації.

1. Перш ніж почати шити, необхідно ознайомитися з інструкцією, що додається до машини.

2. Не можна допускати обертання маховика в протилежному напрямку, тобто від працюючого, так як можуть заплутатися нитки в човниковому комплекті.

3. Правильна установка голки - одне з головних умов роботи машини. Необхідно бути уважним при заміні голки.

4. При неправильній заправки нитки машина шити не буде.

5. Перш ніж почати шити, необхідно, притримуючи кінці ниток, зробити два-три проколи поворотом маховика вручну.

6. Поворот тканини проводиться тільки на голці, опущеною в матеріал.

7. Не можна тягнути і підштовхувати тканину під час шиття, щоб не поламати голку. При шитті через товсті і тверді місця слід шити повільно, а махове колесо повертати рукою. Лапку рекомендується підняти, а матеріал трохи просунути. При шитті тонких матеріалів треба легко підтягувати матеріал за лапкою, щоб уникнути стягування шва.

8. Не можна пускати в хід машину без підкладеного під натискну лапку матеріалу, в іншому випадку зубці двигуна матеріалу і поверхню лапки будуть псуватися.

9. Регулювання на зсув зигзага і будь-які інші операції виконуються при голки у верхньому положенні.

10. Після закінчення шиття необхідно підкладати під лапку тканина.

  Підготовка до шиття. Перш ніж приступити до шиття, потрібно витягнути нижню нитку назовні. Для цього беруть лівою рукою верхню нитку за кінець, не натягуючи її, повертають на себе маховик машини для того, щоб голка спочатку опустилася в отвір голкової пластини, захопила нижню човникову нитку, а потім знову піднялася у верхнє положення (рис. 26). Після цього потрібно потягнути за край вушко нитку і через отвір в голкової пластини витягнути нижню нитку вгору. Потім кінці обох ниток, верхній і нижній, відтягнути назад під натискну лапку, підкласти тканину і шити.
 


Для отримання якісного стібка необхідно правильно підібрати голку та нитки. Рекомендовані номери голок і ниток для різних тканин вказані в таблиці 1.
 


 Закінчення шиття. Зупиняють машину в такому положенні, коли важіль ниткопритягувача знаходиться вгорі і голка вийшла з матеріалу. Потім важелем піднімають натискну лапку, лівою рукою відводять від себе тканину і обрізають нитки кінця рядка.

 Установка голки (рис. 27). Голку 1 потрібно ввести в голкотримач 2 (при верхньому положенні игловодителя) вгору до упору і закріпити гвинтом 3. Плоска сторона колби 4 (лыска) на голці повинна бути звернена в протилежну сторону від працюючого.

Заправка ниток 
 


 Заправка верхньої нитки. Нитка вводиться в отвори 6 і 7 (рис. 28) пластинчастого нитенаправителя, потім між шайбами 8 регулятора натягу, вгору у вушко 4 нитепритягивательной пружини, вниз під нитепритягивательный гачок 3, вгору через отвір важеля ниткопритягувача 5, вниз в дротяний нітенаправітель 2, потім в нітенаправітель 1 на игловодителе і просовується у вушко голки 9 з боку працюючого.
 
Для економії часу та спрощення експлуатації не рекомендується при зміні ниток витягувати всю верхню нитку. Її слід обрізати котушки, при початку наступної роботи з'єднати вузлом з потрібними нитками і протягнути до голки.
 
 Заправка нижньої нитки. Перш ніж заправити нижню нитку, потрібно витягнути шпульный ковпачок зі шпулею з човникового пристрою, для чого необхідно поворотом маховика поставити голку у верхнє положення. Висунути задвижную пластинку, двома пальцями лівої руки захопити важіль засувки шпульного ковпачка і витягти шпульный ковпачок (рис. 29).
 
Намотану шпульку заправити в шпульный ковпачок і завести нитку під пружину натягу (рис. 30). Залишити вільний кінець нитки завдовжки 10-15 см. Вставити шпульный ковпачок зі шпулею, заправленою ниткою, човниковий пристрій. При цьому голка повинна бути у верхньому положенні. Шпульный ковпачок зі шпулею надіти на стрижень 3 човникового пристрою до упору. При цьому палець 1 шпульного ковпачка повинен увійти в гніздо 2 (рис. 31).
 
 Натяг ниток. Натяг ниток має велике значення для якості виконуваної рядки. Переплетення верхньої і нижньої ниток повинно відбуватися в середині зшиваються матеріалів (рис. 32 а). У цьому випадку рядок з лицьової і виворітної сторін виглядає однаково. Якщо натяг верхньої нитки занадто сильне або натяг нижньої нитки слабке, то верхня нитка витягає нижню наверх і переплетення їх утворюється на верхній стороні матеріалу (рис. 32 б). Виходить негарний і міцний шов. Щоб уникнути цього, потрібно послабити натяг верхньої нитки або посилити натяг нижньої. Якщо натяг верхньої нитки, навпаки, занадто слабке або натяг нижньої нитки дуже сильне, то переплетення ниток виходить на нижній стороні матеріалу (рис. 32), так як нижня нитка втягує верхню. У першому випадку машина петляє зверху. У другому випадку машина петляє знизу, шов виходить також неміцний. Слід посилити натяг верхньої нитки або послабити натяг нижньої.
 

 
Одні матеріали вимагають для шиття більш сильного натягу ниток, інші - більш слабкого. Регулювати натяг верхньої нитки слід тільки при опущеній натискний лапці, так як, якщо лапка піднята, регулятор натягу вимкнений. Натяг нижньої нитки регулюється гвинтом на пружині натягу шпульного ковпачка. Якщо натяг нижньої нитки встановлено правильно, то міняти його доводиться рідко, в більшості випадків хорошу рядок можна отримати простим регулюванням верхньої нитки.

 Змазка машини. Швейну машину необхідно ретельно чистити, систематично змащувати і перевіряти стан окремих її деталей. Бруд і пил, потрапляючи в машину, сприяють зносу деталей. Треба стежити, щоб пил і бруд не потрапляли в машину, після закінчення роботи слід її закривати. Щоб зменшити тертя і тим самим уникнути передчасного зносу, машину необхідно вчасно змащувати.
 
Якщо машина працює щодня, всі її деталі треба змащувати не рідше одного разу в два дні. Перед цим треба ретельно протерти, оглянути і очистити всі отвори для змащування, так як в противному випадку масло може не потрапити між тертьовими деталями. Для змащення необхідно застосовувати спеціальне машинне масло і маслянку, яка завжди повинна бути справною. Не можна для змащування машини застосовувати рослинні або тваринні масла, які, тверднучи, викликають важкий хід машини. При натисканні на денце або бока маслянки олія повинна капати, а не йти цівкою.
 



Категорія: Азбука шиття | Додано: (19.12.2015)
Переглядів: 23152 | Рейтинг: 1.3/3