Меню сайту
Статистика

Онлайн всього: 2
Гостей: 2
Користувачів: 0

Все про шиття

Головна » Все про шиття » Азбука шиття

Різновиди рукавів
Жіночий одяг можна урізноманітнити за рахунок різних варіантів рукавів. Нижче показані види рукавів і способи їх отримання з викрійки звичайного прямого рукава.
 

1. Короткий рукав з притачной манжетою (рис. 375). На основі довгого прямого одношовного рукава намічають лінію короткого, від верхньої точки оката відкладають потрібну довжину, зрівнюючи бічні сторони (рис. 375 а). Викрійку розрізають, до лінії відрізу додають припуск на шов 1,0 см для приточування манжети (рис. 375 б). За формою низу короткого рукава будують манжети шириною 5,0 см, додавши 1,0 см для обточування низу рукава, 1,0 см для настрачивания манжети по верху (рис. 375). Рукав обточується по низу манжетом, манжету відгинають на обличчя і настрачівают на рукав. Манжета може бути з оздоблювальної тканини або при настрачивании манжети може бути вкладений кант з оздоблювальної тканини або тасьми.

2. Короткий рукав «ліхтарик» (рис. 376). На основі одношовного рукава намічають довжину короткого рукава, зрівнюють бічні сторони (рис. 376 а). На короткому рукаві проводять вертикальну лінію, по якій рукав розрізають і розсовують його на 10 - 15 см (в залежності від бажаного об'єму). Оформляють лінію оката, яка вище, ніж в основі, на 2 - 3 см, лінію низу рукавів також оформляють плавною лінією з прогином посередині на 2 - 3 див Ці 2 - 3 см вгорі і внизу потрібні для створення об'єму рукава не тільки по ширині, але і по довжині (рис. 376 б). Даний варіант рукава обробляється наступним чином: на збірку збирається окат рукава (на величину довжини пройми), низ рукава (на величину обхвату плеча у верхній частині). Низ рукава окантований.

Якщо передбачається рукав «ліхтарик» обробити внизу еластичною тасьмою, намічають лінію пришивання гуми і по довжині додають ще 3,0 см для утворення оборки по низу (рис. 376). Спочатку обробляють низ рукава або закруткою окантовкою, потім по лінії настрачівают зигзагом еластичну тасьму (нарізають її по обхвату плеча), гумку натягують, а рукав під зигзагом рівномірно припосаживают. Сточують шов рукава і тільки потім збирають збірку по окату. Таким чином рукав готується до втачиванию.
 

3. Рукава, розширені знизу (рис. 377). Рукав широкий до низу і оброблений руликом або вузькою манжетою розробляють на основі довгого одношовного рукава. Намічають лінії розрізу для розведення рукава по ширині (рис. 377 а). По намічених лініях викрійку рукава розрізають, не доходячи по 1,0 см до оката, потім рукав обводять, розкриваючи в кожному розрізі по 3 - 4 см (в залежності від бажаного об'єму розширення по низу (рис 377 б). Рукав по низу присобирается на величину, що дорівнює обхвату зап'ястя +2 - 3 см на вільне облягання.

Для рукава, розширеного і закінчується внизу широкого манжетом (до 10 - 15 см), намічають лінію довжини до манжети і лінії розрізу викрійки для моделювання (рис. 377). Викрійку спочатку відрізають по горизонталі по наміченій лінії, потім розрізають по вертикальних лініях, не доходячи до оката по 10 див. Рукав розводиться в місцях розрізу на 5 - 6 див. Оформляють плавну лінію низу рукава (рис. 377 р). Манжета будується з урахуванням довжини рукава (дорівнює частині, відрізаною від основи рукава при побудові), ширина манжети внизу залежить від обхвату зап'ястя, вгорі від обхвату руки в цьому місці (рис. 377 д). Так як манжета вузька, то виконується на застібці і без припусків на вільне облягання.
 

4. Рукав вузький по всій довжині (рис. 378). Виходить з одношовного прямого рукава. По низу рукава проміряти ширину, порівнюють з міркою обхвату зап'ястя, надлишки закладають у велику виточку від лінії ліктя до низу. Витачками проходить по ліктьовій частині рукава (рис. 378 а). По низу рукава залишають припуск на вільне облягання 2 - 3 см.

Для перекладу виточки в ліктьовий шов по лінії ліктя намічають нову лінію ліктьовий виточки, з'єднують ліктьовий шов з вершиною виточки на викрійці (рис. 378 а). Викрійку рукава розрізають по наміченій лінії, закривають виточку, що йде від лінії низу, відкриваючи нову виточку по ліктьовому шву. Передній шов прямого можна зробити з прогином, відклавши по лінії ліктя 1 - 1,5 см (рис. 378 б).
 

5. Рукав, розширений вгорі і оформлений по окату складками (рис. 379). Рукав внизу звузити до ширини, що дорівнює обхвату зап'ястя. Від лінії оката намічають напряму складок (рис. 379 а). Складки можуть бути найрізноманітнішими - зустрічними, бантовими, спрямованими в бік полички або в сторону спинки. Викрійку оката рукава від розрізають, не доходячи 1,7 см до лінії низу, по лініях розрізу рукав розсовують на величину складки (2 - 4 см). Лінія оката оформляється плавною лінією (II на рис. 379 б). Якщо залишити лінію 1, отриману в результаті розведення, цього може нехватить для обсягу нового рукава. А отриманий об'ємний окат рукава можна заповнити і зберегти плечової накладкою.
 

6. Рукав «крильце» і волани по проймі (рис. 380). Для оформлення рукави-«крила» на основі прямого рукава намічають потрібну довжину «крила» зрівнюють бічні сторони і проводять лінію низу. Від лінії низу намічають через 2 - 3 см вертикальні лінії розрізу (рис. 380 а). Викрійку відрізають по наміченої лінії і потім, не доходячи до оката 1,0 см, розрізають по вертикальних лініях. Підготовлену таким чином викрійку накладають на папір і переводять, розводячи її у місцях розрізів на 1,5 - 2 см більше або менше в залежності від бажаної ширини «крила» з низу (рис 380 б).

Пройму річного сукні або халата можна оформити воланами (рис. 380 в). Якщо воланів більше одного, вони повинні бути різної ширини по центру, але однієї конфігурації, тому будують тільки перший, менший волан, інші добудовують. У цьому випадку збирають спочатку все волани по центру і по лінії пришивання, потім їх поєднують з проймою, яка обробляється обтачкой за формою пройми або окантовывается смужкою тканини.
 

7. Рукав кокіль (рис. 381). Такий рукав в основному служить обробкою в ошатною одязі, особливо якщо виконаний у кілька шарів. Будується в квадраті, для чого циркулем проводять дві окружності (4 і 15 см), які потім з'єднують плавною лінією (рис. 381 а). По внутрішній розгорнутої частини кокіль пришивається до проймі.

Зовнішня частина може бути оброблена закруткою, для більшої жорсткості і пишності під закрутку можна прокласти тонку волосінь, яка дасть гарні вигини розтягнутому зовнішньому краю кокіль.

Робиться кокіль в чотири-п'ять шарів, тому треба розраховувати відразу потреба тканини. При бажанні розміри можуть бути збільшені або зменшені, але всі шари повинні бути одного розміру.

Категорія: Азбука шиття | Додано: (01.01.2016)
Переглядів: 5195 | Рейтинг: 2.5/2