Меню сайту
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Все про шиття

Головна » Все про шиття » Азбука шиття

Послідовність виконання легкого жіночого та дитячого одягу

 Виготовлення будь-якого швейного виробу починається з розмітки і сточування виточок на деталях крою (рис. 288). Всі виточки, що йдуть від зрізів деталей, сточують, починаючи від лінії зрізів (рис. 288 а). Виточки, кінці яких переходять у односторонні складки, сточують, починаючи сходинку поперек припуску складки; потім, повернувши деталь під кутом, сточують її по наміченій лінії (рис. 288 б). Виточки, розташовані за фігурною лінії, попередньо зметують (рис. 288 в). Заготовлену виточку разутюжівают або запрасовують (рис. 288 г). Після обробки виточок оформляють складки, якщо вони передбачені моделлю.

 Порядок обробки складок та їх різновиди описані в розділі сорочок.

 При обробці зустрічних складок деталі з заутюженнимі краями накладають на додаткову деталь по наміченої лінії і настрачівают по розмітці (рис. 289), зрізи припусків на складку і зрізи додаткової деталі сточують з подальшим обметуванням. Деталі вироби можна оформляти рельєфними швами. Для виконання рельєфних швів деталь складають виворотом або лицьовою стороною всередину (по моделі) по наміченої лінії і застрочують на машині (рис. 290), потім приутюживают.

 При обробці рельєфних швів зі шнуром з вивороту деталі підкладають попередньо обметанную смужку з основної або підкладкової тканини в колір основної і строчать з лицьового боку по наміченій лінії. Між деталями вкладають шнур і застрочують його, щільно обгортала верхній тканиною (рис. 291). Для втачіванія шнура використовують спеціальну лапку з виїмкою.
 

 При обробці тасьмою на деталі попередньо намічають лінію настрачивания, а потім, прикладаючи до неї один з країв тасьми, настрачівают на 1 - 2 мм від краю. Кінці тасьми при подальшій обробці повинні входити у шви (рис. 292 а,б). Якщо тасьму необхідно настрочити не до кінця деталі, то кінець залишають незастроченным, потім підгинають його всередину і закріплюють його на машині. При настрачивании тасьми по замкнутому контуру у місці з'єднання кінців один кінець накладають на інший на 7 - 10 мм і настрачівают з підгин зрізу всередину на відстані 1 мм від краю тасьми.
 

 При обробці швом у підгинку обметують зрізи, а потім, підігнувши, закріплюють оздоблювальною строчкою.
 

 При обробці окантовочным швом зрізи воланів, рюшів, воланів окантовують тасьмою (рис. 297 а) або смужкою тканини, розрізаний під кутом 45' до ниток основи (рис. 297 б). При виготовленні рюшу з м'якими незаутюженными складками смужку тканини закладають складками за попередніми розмітці і скріплюють їх рядками посередині деталі (рис. 298).

 Для отримання рюшу з фігурним краєм рядок для утворення зборок прокладають по зигзагоподібної лінії. Відстань між вершинами зигзага встановлюється довільно (рис. 299).
 

 При обробці буфами з лицьового боку деталі прокладають паралельні рядки зі слабо затягнутими стібками (рис. 300 а). На початку і кінці строчки закріплюють, тканина збирають на нижні нитки. Складання розподіляють рівномірно по всій ділянці. Кількість рядків встановлюють за бажанням.

 Щоб оберегти диміти від розпускання, під них роблять підкладку з основної або підкладкової тканини.

 Деталь з буфами з'єднують з іншими деталями так, щоб кінці ниток, що утворюють диміти, потрапляли в шов (рис. 300 б). Якщо кінці рядків, що утворюють диміти, не входять у шви з'єднання з іншими деталями, їх закривають складками (рис. 300). Для цього деталь в кінці буфов перегинають на лицьову сторону і застрочують складку, підкладаючи при цьому тканина під буфи. Зрізи підкладки, якщо вони при подальшій обробці не увійдуть в шви, попередньо обметують.

 Для обробки можуть застосовуватися різні аплікації, вишивка машинна та ручна, металева фурнітура.

 Зрізи оздоблювальних деталей із замші, спілка,, фетру та інших подібних матеріалів не обробляють. Для обробки виробів можна використовувати перевідні малюнки. Папір з рисунком накладають на тканину малюнком вниз, закривають деталь папером і притискають праскою за температури 180 - 200°. Під дією температури барвники переходять на тканину. Після заготовки деталей приступають до їх складання, з'єднання єднуючи їх стачными, обтачными, накладними та окантовочными швами. При з'єднання єднанні деталей стачного швом їх складають лицьовими сторонами всередину і сточують, поєднуючи зрізи. Шви разутюжівают або запрасовують. Якщо одна з деталей зі збірками, сточування виробляють з боку деталей зі складками. Шви запрасовують, відгинаючи в сторону деталі без складок.
 

 Зріз деталі з увігнутої лінії (рис 303 а) і з опуклою (рис. 303 б) попередньо обробляють обтачкой. Деталь з обробленим краєм накладають на лицьову сторону іншої деталі лицьовою стороною вгору по наміченої лінії і настрачівают.


Категорія: Азбука шиття | Додано: (26.12.2015)
Переглядів: 2428 | Рейтинг: 0.0/0