Меню сайту
Статистика

Онлайн всього: 9
Гостей: 9
Користувачів: 0

Все про шиття

Головна » Все про шиття » Азбука шиття

Пошиття штанів
Пошиття будь-яких штанів починається завжди з притачивания надставок (клинів), якщо вони були передбачені при розкрої вироби (для раціонального використання тканини) і сточування виточок.

Надставки або клини задніх половинок штанів спочатку приметують, а потім приточують швом шириною 1 див Кмітливість видаляють, шви разутюжівают, а іноді застрочують на бік швом шириною 1 мм від краю. Зрізи швів пришивання надставок попередньо обметують.

Виточки на задніх і передніх половинках штанів сточують за заздалегідь наміченим лініям, зводячи рядок до кінця виточки на немає. Деталь при цьому складають лицьовим боком всередину, передня половинка складається по середній лінії. Виточки, переходять у м'які складки, сточують на відстані 3 - 4 см від верхнього зрізу штанів. Шви відгинають і запрасовують з вивороту в бік бічного зрізу. Виточки на задніх половинках штанів запрасовують в бік середнього шва.

Дуже відповідальним і важливим етапом у виготовленні штанів є волого-теплова обробка, від якої в основному (як і від конструкції) залежить хороша посадка виробу на фігурі.

Волого-теплову обробку починають з передніх половинок брюк. Їх складають лицьовими сторонами всередину, зрівнюючи зрізи, розташовують на столі бічними зрізами до працюючого. Ділянка бічного зрізу від низу до лінії коліна розтягують на 10 - 12 мм. Утворилася слабину тканини сутюживают до середини передніх половинок брюк. Таким же способом обробляють крокові зрізи (рис. 253 а).
 

Потім деталі перевертають іншою стороною і повторюють волого-теплову обробку іншої половинки штанів.

Після відтягування бічних і крокових зрізів половинки брюк роз'єднують і складають кожну окремо лицьовою стороною всередину так, щоб на ділянці від низу до лінії коліна бічний зріз збігався з кроковим, а далі згин був направлений до згину верхній передній складки, і верхній кінець крокового зрізу виступав за бічний зріз на 10 - 15 мм (рис. 253 б). Складені таким чином половинки зволожують, сутюживают по згину на ділянці лінії коліна і нижче для отримання плавної лінії прогину під коліном і злегка приутюживают згин. Для остаточного закріплення форми половинку перевертають і повторюють прийоми сутюживания. Волого-теплова обробка виконана на належному рівні, якщо бічні і крокові шви у складеної навпіл половинці штанів майже прямі або наближені до прямої лінії. Задні половинки брюк складають лицьовими сторонами всередину, зрівнюючи зрізи, і розкладають на столі кроковими зрізами до працюючого. Потім зволожують ділянка верхньої частини крокового зрізу (до коліна) і середній зріз штанів, рукою беруть за край надставки (вершина крокового зрізу) і, пересуваючи праска, відтягують крокової зріз на 15 - 20 мм, наближаючи його конфігурацію до прямої лінії (рис. 254 а). Одночасно відтягують середній зріз на ділянці найбільшою виїмки, відводячи половинку штанів в сторону бічного шва. Виниклу при цьому слабину сутюживают до середини половинки. Половинки брюк перевертають і повторюють ті ж прийоми з іншого боку. Потім половинки роз'єднують і складають кожну окремо лицьовою стороною всередину так, щоб на ділянці від низу до лінії коліна бічний зріз збігався з кроковим, зрізи низу були рівними, а далі згин має бути спрямований до верхньої частини середнього зрізу. У верхній частині кроковий зріз повинен відстояти від бічного зрізу на таку ж величину, на яку він виходив за бічний зріз (рис. 2546) у верхній частині передньої половинки. Задні половинки брюк можна скласти, як зазначено вище, тільки лицьовою стороною назовні, в такому випадку подальшу волого-теплову обробку необхідно виконувати через зволожений шматок бязі або марлі.

У такому положенні надають остаточну форму заднім половинкам штанів, сутюживая згин деталей під сідницями, тобто напроти верхнього ділянки крокового зрізу, отримуючи при цьому плавну увігнуту лінію. У вузьких брюках невелике відтягування згину задніх половинок виконують проти литкових м'язів, сутюживая при цьому зрізи на ділянці між коліном і низом штанів, як зазначено на рис. 254 б.
 

Згин злегка приутюживают, що утворилася при цьому по згину слабину сутюживают. В масовому виробництві задні половинки брюк формують на пресах зі спеціальними подушками.

В брюках з підкладкою її викроюють з шовкової підкладкової тканини з переднім половинкам штанів, але вона не повинна доходити до низу на 15 - 20 див. Нитку основи повинна проходити так само, як на передній половинці штанів з основної тканини.

Підкладка призначена для оберігання штанів на колінах від розтягування і для збереження форми, наданої штанів при волого-тепловій обробці.

Так як шовкова підкладка дає велику усадку, перед розкриємо її необхідно зволожити і проутюжить до повного видалення вологи або замочити і висушити.

Нижній зріз підкладки висікають дрібними зубчиками або застрочують крайовим швом у підгинку із закритим зрізом. Підкладку розкладають на столі лицьовою стороною вниз, на виворіт підкладки накладають передні половинки брюк лицьовою стороною вгору, зрівнюють зрізи і наметивают деталі вручну прямими сметочнимі стібками довжиною 30 - 35 мм паралельно бічним і кроковим зрізах на відстані 15 - 20 мм від краю зрізу. Одночасно закладають складки згідно складкам на передніх половинках штанів. Підкладку скріплюють з деталлю з основної тканини під час обметуванням зрізів на машині.

В задніх і передніх половинках штанів обметують бічні, крокові і середні зрізи (зріз сидіння), зріз банта правої передньої половинки, а також нижні зрізи штанів, якщо подгибка низу з відкритим зрізом. В брюках без підкладки обметують зрізи відразу після волого-теплової обробки.

Категорія: Азбука шиття | Додано: (21.12.2015)
Переглядів: 4572 | Рейтинг: 0.0/0