Меню сайту
Статистика

Онлайн всього: 7
Гостей: 7
Користувачів: 0

Все про шиття

Головна » Все про шиття » Азбука шиття

Оформлення білизни і одягу
 Вишивка - невичерпне джерело натхнення при створенні сучасних зразків одягу. У літніх жіночих або дитячих сукнях з бавовняних, лляних, шовкових тканин гладких тонів застосовують білу або кольорову вишивку різного характеру: тамбур, «рішельє», біла гладь і т. п. В колірних поєднаннях необхідно враховувати ритмічне чергування кольорів виділяючи основний, провідний тон, який надає вишивці цілісність та закінченість (рис. 2, 7, 8, 10, 63, 64 на кольоровий вставлення).

 В ошатній жіночому одязі з вовняних, шовкових тканин або оксамиту роблять однотонний візерунок, використовують приглушені відтінки. Деталь виробу, де передбачається зробити вишивку, вирізують з припусками по всім сторонам по 3 - 4 див. Якщо деталь зовсім невелика, то залишають стільки тканини, щоб можна було закріпити у яльця. Інвентар вишивальниці дуже нескладний. Полегшують роботу п'ятому яльця. Якщо малюнок більше розміру п'ятому яльці, вишивають спочатку його частину, а потім пересувають тканина, поки весь візерунок не буде закінчено. Якщо тканини для вишивки мало і вона не захоплюється п'єр яльцями, до неї з чотирьох сторін пришивають будь підсобну тканина. Голку для вишивання зазвичай беруть коротку і з великим вушком щоб нитка менше перетиралась. Ножиці повинні мати гострі кінчики. При вишиванні ніколи не роблять вузликів. Нитку закріплюють кількома дрібними стібками в тому місці, яке в подальшому закриється вишивкою. Інший спосіб-кріплення нитки полягає в наступному: нитку складають удвічі, складені разом кінці протягують в вушко голки і роблять перший стібок, не витягаючи нитки з тканини до кінця, пропускають в утворену петлю робочу нитку і затягують її, уколюючи голку в тканину. Місце закріплення нитки залишається зовсім непомітним. По закінченні роботи нитку потрібно пропустити під вишивку і обережно обрізати.

 Шви бувають різні в залежності від їх призначення.
 

 Шов «уперед голку» (рис. 160 а) застосовується при намітці, при обведении контуру малюнка. Голку з ниткою вводять у тканину через дві-чотири нитки, весь час вперед. Шити «вперед голкою» можна набираючи відразу на голку кілька стібків, протягуючи потім нитку.

 Шов «рядком» (рис. 160 6) призначений для щільного з'єднання тканини або в якості основи для вишивки дрібними поперечними стібками (рис. 160 м).
 
 Стебловий шов (рис. 160) отримав свою назву тому що їм зазвичай вишивають стеблинки квітів. Стебельчатым швом користуються при вишиванні переходу від тонкої частини стебла до потовщеною. Шиють їм назад голкою. Тобто кожен стібок роблять відступивши назад. З особи стібки йдуть в одному напрямку заходячи один за інший праворуч або ліворуч, залежно від призначення шва.
 
 Шов «ланцюжком» (рис. 160 д) являє собою ряд петель виходять одна з іншої. Цей шов ще називають «тамбурним». Шиють «на себе». Голку з ниткою виводять на лицьову сторону. Поклавши нитку петлею і притримуючи її великим пальцем лівої руки вводять голку з особи на виворіт в попередній прокол і направляють на вивороті вниз. Тамбурний шов можна виконати гачком, нитка подається знизу.

 Різновидом тамбурного шва є і шов, де проколи в петлях робляться не один в іншій, а поруч або на відстані (рис. 160 е).

 Для обробки використовується і «перекручений» тамбурний шов (рис. 160 ж). Тут другий прокол робиться за петлею зліва, перекриваючи нитку.
 




  Переклад малюнка на тканину. 

 Існує кілька способів переведення малюнка на тканину.

1. Через копіювальний папір - найбільш швидкий і простий спосіб. Через копіювальний папір (знизу тканину, зверху малюнок) тонко відточеним олівцем обводять лінії малюнка.

2. «Припорохом». Малюнок спочатку переводять на кальку, а потім голкою проколюють кальку по контуру малюнка. Кальку з проколоті контуром малюнка кладуть на гаптований матеріал і закріплюють шпильками. Беруть шматочок вати, змоченою в розчині гасу з синькою, сажею або білилом. Сильно віджимають, щоб не було плям, протирають лінії з отворами по контуру.

3. Переклад малюнка на тонкі прозорі тканини. Під скло поміщають лампу, на скло малюнок, малюнок - тканина. Контури рисунка обводять олівцем.

4. На сукно, оксамит і блискучі шовкові тканини малюнок переводять з допомогою тонкого паперу, на яку нанесений малюнок вишивки. Папір з малюнком приметують до тканини і наміткою прошивають весь малюнок, потім папір обережно обривають, на тканині залишається, контурний візерунок з ниток.

5. Якщо малюнок перекладається з готового виробу, то на вишивку треба накласти білу папір, на неї - копіювальний папір і потерти нею на білому папері залишиться відбиток малюнка, який обводять олівцем.

Категорія: Азбука шиття | Додано: (20.12.2015)
Переглядів: 1547 | Рейтинг: 0.0/0