Меню сайту
Статистика

Онлайн всього: 7
Гостей: 7
Користувачів: 0

Все про шиття

Головна » Все про шиття » Азбука шиття

Обробка застібок
Один із способів обробки застібки - обтачные петлі. Їх обробляють на універсальній домашній машині. Обтачку попередньо запрасовують з двох сторін так, щоб ширина її в заутюженном вигляді була рівна подвоєній ширині двох кантів (рис. 312 а). Заутюженную обтачку накладають на деталь виробу згідно розмітці і приточують на машині так, щоб ширина двох кантів була однакова, в кінцях рядків роблять закріпки зворотним ходом голки.
 

Зрізи обтачку відвертають бік кантів, деталь і обтачку прорізають між рядками, не дорізуючи до кінця 7 - 10 мм. На кінцях роблять підрізи в двох напрямках під кутом, не доходячи до рядків на 1 мм. Виправляють кант і закріплюють кінці петлі подвійний машинною строчкою (рис. 312 б).

Петлі у виробах з вовняних, лавсанових і шовкових тканин приутюживают з вивороту, виправляючи кант. Після обробки краю борта подборт приметують до основної деталі на відстані 15 - 20 мм від краю петель.

Подборт по лініях прорізи петель розрізають, зрізи підгинають усередину на ширину канта і підшивають ручними потайними стібками, роблячи три стібка до 10 мм рядки (рис. 312).

Застібку можна виконати з допомогою петель і шнура. Для цього на верхній стороні застібки з лицьової сторони розмічають місця розташування петель. Шнур розрізають на рівні частини за розміром петель. Петлі накладають по розмітці на лицьову сторону деталі так, щоб їх зрізи були звернені до зрізу деталі, і приточують на машині (рис. 313). Рядок розташовують на відстані 4 - 6 мм від зрізу, щоб при подальшій обробці вона опинилася всередині шва обточування.
 

При виготовленні петель з плетеного шнура його не розрізають на частини, а перегинають в місцях прикріплення, розташовуючи зігнута в бік зрізу (рис. 314).

У виробах з бавовняних тканин петлі можуть бути зроблені із смужки тканини, попередньо заготовленої на машині. Смужку розрізають на три рівні частини, у відповідності з розміром петлі, укладають на деталь і приточують так само, як петлі з вытачного шнура. На згині петлю укладають у вигляді трикутника і закріплюють машинною строчкою.

Застібка у виробі може бути оброблена до низу деталі. При обробці бортів подборта подборт укладають на поличку лицьовими сторонами всередину зрівнюють зрізи і обточують борт і уступ з боку полички, роблячи посадку з боку подборта - в кутку борту і з лацкана, з боку поличок - на рівні застібки.

Припуск на шов обточування борту настрачівают на подборт на рівні застібки, на борт - на рівні лацкана.

Уступи бортів обточують до надсічки або до плечових швів в залежності від способу втачіванія коміра.

Нижні кінці бортів у виробах із застібкою до низу обточують по лінії підгину низу згідно з розміткою. Якщо подборт приточують по лінії підгину низу до обточування борту, то припуск на підгин низу вироби укладають на подборт так щоб він потрапив під рядок (рис. 315).
 

У виробах з бавовняних тканин нижній зріз подборта складають з припуском на підгин низу лицьовими сторонами всередину і сточують швом шириною 7 - 10 мм (рис. 316). Шов розправляють, направляючи його у бік припуску на підгин низу. Потім припуск на підгин низу перегинають на лицьову сторону по розмітці, подборт складають з поличкою лицьовими сторонами всередину і обточують борт і уступ.

Шви у верхніх і нижніх кутах підрізають, залишаючи 2 - 3 мм. Борту вивертають на лицьову сторону і приутюживают, виправляючи кант в області лацкана - з подбортов а нижче - з поличок.

Внутрішні краї подбортов закріплюють різними способами: в сукнях з бавовняних, лляних і штапельних тканин - наскрізний рядком на машині, у виробах з інших тканин - ручним способом через кожні 150 - 200 мм. В сукнях, що застібаються доверху петлями на гудзики, внутрішні краї подбортов не прикріплюються.

У сукнях з подборта цельнокроенными з поличками подборт перегинають на лицьову сторону виробу по крейдяний лінії, обточують уступи до надсічки та нижні кінці бортів по лінії підгину низу.

У блузках і куртках, які носять заправленими в спідниці чи штани, нижні кінці бортів по лінії підгину низу не обточують, а їх обробляють одночасно з підшивкою низу виробу. Борти вивертають на лицьову сторону і приутюживают. Внутрішні краї подбортов прикріплюють до виробу способом, описаним вище.

Борти можна обробляти планками, настрочені на лицьову сторону виробу, для чого на лицьовій стороні полички і на вивороті планки намічають лінії підгину низу.

Нижню частину планки складають з нижньою частиною полички лицьовими сторонами всередину і, поєднуючи лінії розмітки, сточують по лінії підгину низу (рис. 317 а).

Планку укладають на виворітну сторону полички, розправляють шов пришивання по низу, зрівнюють зрізи і обточують борт і уступ до надсічки (рис. 317 б).
 

Припуски на шви в кутах підрізають, планку відвертають на лицьову сторону виробу, шов виправляють або приутюживают. Вільний зріз планки підгинають усередину й настрачівают на поличку. Відстань від рядка до підігнути краї можна визначити довільно.

Борт лівої полички обробляється аналогічно правій.

 Обробка застібки тасьмою-блискавкою. Частини переду або спинки сточують до. розмітки, що визначає довжину застібки. Зрізи припусків на шов і на застібку обметують. У виробах з коміром верхні кінці тасьми-блискавки приточують до припуск на обробку застібки до виробів з вивороту рядком, розташованої поперек тасьми і на відстані 5 мм від зрізу горловини (рис. 318).
 

Тасьму-блискавку приточують після обробки горловини або втачіванія коміра, розташовуючи строчку на відстані 4 - 7 мм від краю застібки в залежності від розміру ланок блискавки. В кінці застібки строчка повинна проходити перпендикулярно розрізу на відстані 1 - 5 мм від кінця ланок.

Виріз переду або спинки каплеподібної форми обробляють смужкою тканини в один шар (окантовочным швом) або два шари, приклавши її до лицьового боку деталі, і приточують на машині швом шириною 5 мм, потім підшивають зсередини потайними стібками.

Найбільш часто застібка тасьмою-блискавкою виконується в спідницях, брюках, ліфі і т. д.

Обробку застібки тасьмою-блискавкою, розташованої в шві, здійснюють після пришивання ліфа до спідниці.

Шов, де повинна втачиваться блискавка, не дострачивают, краю разутюжівают. Потім вметывают блискавку, після чого закріплюють її машинним швом на відстані 5 - 7 мм від краю зрізів.

Категорія: Азбука шиття | Додано: (26.12.2015)
Переглядів: 5698 | Рейтинг: 0.0/0