Меню сайту
Статистика

Онлайн всього: 8
Гостей: 8
Користувачів: 0

Все про шиття

Головна » Все про шиття » Азбука шиття

Обробка рукавів і з'єднання їх з проймами
 Для обробки розрізів довгих рукавів необхідно приготувати одну обтачку (рис. 231).

 Обтачку лицьовою стороною складають з виворотом рукави і приточують з боку рукава до правої і лівої сторін розрізу швом шириною 5 - 7 мм, у верхньому кінці розрізу ширина сходинки повинна бути зменшена до 2 мм. Шов розправляють, відгинаючи його в бік обтачку. Вільний зріз обтачку підгинають на 5 - 7 мм і настрачівают на відстані 1 мм від краю, закриваючи шов приточування на 2 мм. Кінець розрізу закріплюють з вивороту рукава вытачкой (рис. 232 а) або з лицьової сторони рядком у формі прямокутника (рис. 232 б). Кінці обтачек підрізають на рівні зрізів рукавів.
 

 У сорочках з тканин типу байки, фланелі, ситцю, шотландки краї розрізів рукавів обробляють швом у підгинку з закритим зрізом (рис. 233). Рукави на сорочках можна ушивати у відкриті або закриті пройми, тобто до з'єднання бічних швів або після сточування їх. Шов втачіванія рукавів дорівнює 7 - 8 мм. Можливі варіанти втачіванія рукавів білизняним швом.

 При з'єднанні рукавів з проймами звичайної рядком край зрізу необхідно обробити зигзагоподібної крайової рядком. Шов виправляють в сторону рукава.

 При складанні виробу необхідно виконати з'єднання бічних зрізів і зрізів рукавів. Для цього бічні зрізи і зрізи рукавів сточують швом шириною 7 - 8 мм. При сточуванні бічних зрізів і зрізів рукавів білизняним швом шви пройми не повинні збігатися по боковому шву на ширину шва з'єднання рукавів з проймами.

 Манжети обточують з боку подманжет разом з прокладкою, зберігаючи паралельність смужки тканини.

 Цілокроєні манжети складають з прокладками і обточують по бічних сторонах шириною шва 8 - 10 мм.

 Заготовлені манжети разом з прокладкою пришивають до низу рукавів з боку рукавів або манжет, закладаючи складки або складання по низу рукава швом шириною 5 - 7 мм. Потім манжети настрачівают з лицьової сторони на відстані 1 мм від підігнути краї, закриваючи шов приточування на 2 мм.

 Низ коротких рукавів застрочують швом у підгинку з закритим зрізом (рис. 234). При обробці низу, рукава з планкою зріз низу двічі підгинають в бік вивороту на ширину манжети і строчать по лицьовій стороні (рис. 235 а). Край рукава відгинають на лицьову сторону, утворюючи манжету (рис. 235 б).
 

 Після виконання всіх описаних вище операцій залишається обробити низ виробу, який застрочують швом у підгинку довільно вибраної ширини. Сорочки можуть бути з розрізами в бічних швах (рис. 236 а) або з виїмкою (рис. 236 б). Розрізи внизу бічних швів застрочують швом у підгинку з закритим зрізом на відстані 1 мм. Краї розрізів повинні розташовуватися по лінії бічних швів.
 

 Розрізи внизу бічних швів обточують. Обтачку лицьовою стороною з'єднують з виворотом вироби і приточують з боку виробу (переду або спинки) до правої і лівої сторін розрізу швом шириною 5 - 7 мм. Шов розправляють, відгинають у бік обтачку, вільний зріз обтачку підгинають на 5 - 7 мм і настрачівают на відстані 1 мм від краю, закриваючи шов приточування на 2 мм. Кінець розрізу закріплюють прямокутної закрепкой, відгинаючи обтачку в бік полички. Нижні кінці обтачек підрізають на рівні зрізу низу виробу. У сорочках з поясом обробку низу роблять у наступній послідовності. Цільнокроєна пояс (рис. 237) запрасовують по довжині і прострочують по бічних сторонах швом шириною 5 - 7 мм, а пояс, що складається з двох частин (рис. 238), обточують за нижнім і бічним сторонам. Пояс вивертають на лицьову сторону, виправляючи краю, потім пришивають до низу сорочки швом шириною 5 - 7 мм, закладаючи на сорочці складки або пріпосажівая низ виробу. Настрачівают пояс з лицьового боку, підгинаючи зріз всередину і поєднуючи при цьому кінці рядків. У сорочках з широкою гумовою тасьмою по низу припуск запрасовують на ширину внутрішнього підгину і ширину гумової тасьми або до низу сорочки приточують смужку тканини, рівну ширині припуску. Низ застрочують з вивороту, одночасно вкладаючи гумову тасьму.
 

 Кінці гумової тасьми закріплюють рядками у вигляді прямокутника на підігнутою частини низу або притачной смужці тканини. Якщо гумову тасьму розташовують тільки на спинці, кінці її закріплюють по бічних швах. Запрасованою зріз або смужку тканини настрачівают з боку вивороту на відстані 1 мм від підігнути краї (рис. 239).

 Після обробки низу сорочка готова. Залишається виконати її остаточну обробку. На готової сорочці намічають і прометивают петлі і відповідно їм пришивають гудзики. Замість гудзиків можна пришити кнопки, гачки і т. д.

Категорія: Азбука шиття | Додано: (21.12.2015)
Переглядів: 9409 | Рейтинг: 0.0/0