Меню сайту
Статистика

Онлайн всього: 10
Гостей: 10
Користувачів: 0

Все про шиття

Головна » Все про шиття » Азбука шиття

Обробка рукава
Низ рукава оформляють різними способами. Спочатку сточують бічні зрізи. Якщо рукав двухшовный, то передній зріз настрачівают з боку його верхній частині, а задній або ліктьовий зріз - з боку нижньої частини.

Низ рукавів може бути оброблений за незамкненою лінії (до з'єднання зрізів рукавів) або по замкнутій лінії в залежності від конструкції вироби.
 

Шов у підгинку застосовують при оформленні низу рукавів з вилогами (рис. 324). У виробах з бавовняних і лляних тканин низ рукавів перегинають на виворітну сторону по розмітці, зріз підгинають усередину й прострочують на машині швом у підгинку із закритим зрізом.

У виробах з вовняних і шовкових тканин, а також з трикотажних полотен низ рукава перегинають навиворіт і прикріплюють до рукаву швом у підгинку з закритим зрізом потайними стібками вручну.

Низ рукава можна обробити швом у підгинку з утворенням імітує манжети. Для цього на виворотній стороні рукава намічають лінію, що визначає ширину манжети в готовому вигляді. Укладають нижній зріз рукава близько наміченої лінії, залишивши припуск на підгин, перегинають навиворіт ще раз і застрочують складку (рис. 325). Рядок розташовують так, щоб нижній зріз рукава був розташований всередині складки. Імітує манжету відгинають убік і приутюживают. Відстань строчки від верхнього краю манжети встановлюють довільно.
 

Низ рукава можна обробити за допомогою обтачку, яку складають з рукавом лицьовими сторонами всередину і пришивають з боку обтачку (рис. 326), потім відгинають і настрачівают на припуск шва приточування.

Рукав складають лицьовим боком всередину і сточують зрізи одночасно з кінцями обтачку. Шов з'єднання кінців обтачку і рукава разутюжівают. Обтачку відгинають у бік вивороту, шов розправляють, утворюючи кайт з рукавів, і приутюживают.

Внутрішні краї обтачек прикріплюють до виробу так само, як внутрішні краї рукавів, оброблюваних швом у підгинку.
 

При обробці низу рукавів з гумкою кінці гумки з'єднують накладним швом машинною строчкою. Ширина заходу одного кінця гумки на іншій - 15 мм, Нижній зріз рукава підгинають усередину й застрочують, одночасно вкладаючи гумку (рис. 327).

Якщо гумка розташована на відстані від краю, до рукава по попередній розмітці приточують смужку тканини, складену уздовж навпіл виворітного стороною всередину (рис. 328). Смужку відгинають, закриваючи її зрізи, і настрачівают, вкладаючи гумку.
 

Порядок обробки низу рукавів манжетою описаний в розділі «Сорочки».

У сукнях з матеріалів, що легко піддаються розтягуванню, а також у виробах з рукавом реглан для закріплення посадки по проймі переду і спинки прокладають строчку, яку розташовують на відстані 1 - 2 мм за рядок втачіванія рукава в бік зрізів.

Рукава втачівают після з'єднання бічних зрізів сукні і зрізів рукавів або до їх з'єднання. Їх складають з виробом лицьовими сторонами всередину і втачівают в пройми з боку деталі рукавів, попередньо забезпечивши посадку головки ручним вметыванием.

Якщо шви рукавів збігаються з бічними швами ліфа, рукави з'єднують з проймами до сточування бічних зрізів. Такий спосіб більш зручний, оскільки дозволяє швидше і якісніше розподілити посадку в області голівки рукави при втачивании його в пройму.
 

При рукавах з напівовальним проймами (рис. 329 а) спочатку втачівают верхню (овальну) частину рукава, потім настрачівают на лицьову сторону сукні нижні (прямі) частини, підгинаючи зрізи всередину на 10 - 15 мм і поєднуючи шви рукавів з бічними швами ліфа. Рядок розташовують на відстані 1 мм від підігнутих країв.

При втачивании рукавів, які переходять в кокетку (рис. 329 б), спочатку вшивають в пройми їх нижні частини, потім зрізи верхніх частин з'єднують з виробом так само, як зрізи кокетки з ліфом.

При настрачивании кокетки на окаты рукавів (рис. 329 в) їх нижні частини втачівают в пройму з боку рукава. Край кокетки, попередньо заметанный або запрасованою, настрачівают на лицьову сторону верхньої частини рукава. У сукнях без пройми рукавів обробляють подкройными обтачками або обтачками, викроєними під кутом 45° до ниток основи.

За допомогою подкройных обтачек можна обробляти пройми до з'єднання бічних зрізів або після їх з'єднання. Внутрішні зрізи обтачек прикріплюють до виробу по бічних і плечових швах на машині подвійної зворотного рядком або вручну.

У виробах з бавовняних або лляних тканин внутрішні краї обтачек настрачівают на машині з підгин зрізів всередину, розташовуючи строчку на відстані 1 - 2 мм від підігнути краї.

У моделях з вовняних і шовкових тканин внутрішні краї з'єднують з виробом швом у підгинку з закритим зрізом потайними стібками вручну.

Категорія: Азбука шиття | Додано: (26.12.2015)
Переглядів: 4975 | Рейтинг: 2.0/1