Меню сайту
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Все про шиття

Головна » Все про шиття » Азбука шиття

Обробка поясів

 При обробці пояси-шнура шириною 7 - 8 мм (рис. 306 а,б,в) необхідно заготовлену смужку тканини скласти особою на обличчя і стачать на машині швом шириною 7 - 10 мм, потім вивернути і приутюжить. Кінці пояса з вовняних і шовкових тканин зав'язують вузлом або заправляють всередину на 7 - 10 мм.

 Аналогічно можна обробити пояс будь-якої ширини: його складають уздовж лицьовою стороною всередину, перегинають один кінець навиворіт на 8 - 10 мм (рис. 307) і обточують по двом сторонам, залишаючи підігнутий край необробленим. Якщо кінець пояса входить в шов, пояс обточують без подгибания кінця у бік вивороту. Шви в кутах обрізають. Пояс вивертають з допомогою довгого тонкого предмета. Кінець пояса застрочують на відстані 1 - 2 мм від краю. Пояси можна обробляти з допомогою окантовки.
 

 Для обробки хлястиків, пат, бретелей деталь складають уздовж лицьовою стороною всередину і сточують по подовжній стороні, якщо обидва кінця входять у шви або виточки. Якщо один кінець входить в шов або виточку, обточують інший кінець і поздовжні сторони.

 Бретелі, пати, хлястики, пристегивающиеся на гудзики, обточують з трьох сторін, а якщо вони складаються з двох частин (зовнішньої і внутрішньої), то обточують з чотирьох сторін, залишаючи отвір для вивертання довжиною 20 - 30 мм.

 В деталях складної конфігурації припуски на шви в увігнутих місцях надсекают, у кутах - відрізають, залишаючи до рядка 1 - 2 мм. Деталь вивертають на лицьову сторону. Шви виправляють і приутюживают, роблячи кант шириною 1 - 2 мм у бік внутрішньої деталі. Отвір зашивають вручну.

 Кінець бретелі складають уздовж лицьовою стороною всередину і сточують швом шириною 7 мм Припуск на шов в кінцях підрізають і розправляють на дві сторони (рис. 308). Кінець бретелі вивертають на лицьову сторону. Підстава утвореного трикутника прикріплюють рядком поперек пояса на відстані 1 - 2 мм від краю, а у виробах з бавовняних тканин - рядком при обметування петлі (рис. 309).
 

 Якщо нагрудник на підкладці (рис. 310), його складають з підкладкою лицьовими сторонами всередину і сточують по трьом сторонам по підкладці, одночасно вкладаючи по попередній розмітці бретелі. Припуски на шви в кутах підрізають. Нагрудник вивертають на лицьову сторону, виправляють шви і приутюживают з боку прокладки.
 

 Якщо бічні сторони нагрудника входять в бретелі (рис. 311), припуск на обробку верхнього краю перегинають по надсечкам навиворіт і настрачівают з підгин зрізу всередину. Бретелі складають уздовж лицьовою стороною всередину і сточують кінець швом шириною 7 мм Кінець вивертають, підгинають поздовжні сторони всередину, зметують і застрочують бретель, вставляючи по розмітці нагрудник з обробленим верхнім краєм. Ширина бретелі в готовому вигляді може бути 30 - 40 мм.

Категорія: Азбука шиття | Додано: (26.12.2015)
Переглядів: 3931 | Рейтинг: 0.0/0