Меню сайту
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Все про шиття

Головна » Все про шиття » Азбука шиття

Обробка деталей спідниць
1. Обробка верху широкої спідниці еластичною тасьмою (рис. 204 а). В основному застосовується В літніх вироби з бавовняних тканин. Для цього до довжини спідниці робиться подвійний припуск (рис. 204 а), який залежить від кількості рядів гумки і ширини.
 

Попередньо нарізають гумку довжиною, рівній довжині обхвату талії мінус 4,0 див. Кінці гумки накладають на 1,0 см один на одного і закріплюють. Верх спідниці запрасовують по лінії згину, відкритий зріз підгинають на 0,7 - 1,0 см і приутюживают. Лапку з лінійкою налагоджують на ширину рядка, при прострачивании другий рядки вкладають заготовлену гумку і т. д. Перед голкою гумка і тканина повинні розправлятися, а за голкою тканину слід збирати на гумку. Ті ж прийоми застосовуються при настрачивании наступних рядків з вкладанням еластичної тасьми. При відсутності навичок шиття можна строчити, залишивши 1,5 - 2,0 см для подальшого затягування гумки.

2. Обробка верху спідниці на корсажі (рис. 205 а). Корсажную стрічку попередньо замочують і заправляють (відтягуючи зовнішню і сутюживая внутрішню сторону), інакше нижній край стрічки не буде відповідати обсягу спідниці в цій частині, можуть утворитися фалди по верху і спідниця почне «повзти вгору. Заправлений праскою корсаж приміряють по талії, дають припуск по 1,0 см з кінців на підгин. Спідниця вже вся зшита, втачана блискавка. Лицьову сторону корсажа накладають на обличчя спідниці (рис. 205), приточують швом шириною 1,0 див. Якщо корсаж дуже щільний, можна настрочити його на верх спідниці накладним швом, в цьому випадку на обличчя накладають спідниці виворіт корсажа. Притачанный корсаж відгинають на виворіт, виправляють кант з тканини, приутюживают і закріплюють над швами, вытачками і на вивороті блискавці, з вивороту пришивають гачок і петлю.
 

3. Обробка пояса з шлевкамі (рис. 206 а). Шлевкі незамінні в тих випадках, коли хочуть підкреслити талію обробним поясом. Розташовують шлевкі над вытачками і бічними швами, що дозволяє зафіксувати знімний пояс на одному місці. Довжина шлевкі дорівнює ширині пояса на спідниці плюс 2,0 см на обробку і 0,5 см на свободу, щоб шлевкі не стягували основний пояс спідниці. Ширина шлевкі розраховується наступним чином: дві ширини готової шлевкі плюс 1,4 см на шви. Шлевкі застрочують і вивертають на обличчя. Можна зробити з боків оздоблювальні строчки. Заготовлені шлевкі закріплюють однією строчкою при притачивании пояса до верху спідниці. Потім підгинають другий зріз пояса і закріплюють рядком з особи. Петлі можна закріпити тільки по верху або одночасно з оздоблювальною строчкою по верху пояса (рис. 206 б). Якщо пояс оброблений на корсажной стрічці, шлевкі можна заздалегідь закріпити на поясі і обробляти його разом з шлевкамі (рис. 206).
 

4. Обробка фігурного пояса (рис. 207 а; рис. 17 на кольоровий вставлення). У цьому випадку пояс обов'язково обтачной по верхньому зрізу. Він може бути будь-якої форми, фігурний мис розраховується строго по центру, пояс і подпояс, повинен бути на прокладках (рис. 207 б). По верхньому зрізу пояс обточують швом 0,7 см, у кутах підсікають і вивертають на обличчя, виметивают. Подальша обробка аналогічна обробці звичайного пояса. Після притачування пояса на його верху і низу можна прокласти оздоблювальну строчку. Фігурний мис може бути підкреслять прикрасою.
 

5. Обробка кишені у шві (рис. 208 а). Найбільш простий кишеню, використовуваний в спідницях. Якщо виріб виконується з легкої тканини, то для деталей чотирьох мешковин (рис. 208 б) можна взяти основну тканину, якщо спідниця з більш щільної тканини, то мішковини виконують з тонкої білої бавовняної або підкладкової тканини, а додатково потрібні дві деталі подзоров (рис. 208 б зелений пунктир). На дві мішковини настрачівают облямівки, що з'єднання єднують бічні шви, залишаючи отвір для кишені. Потім до припуск на шві пришивають мішковини до заднього полотнища мішковину з подзоров, так як вона піде під вхід у кишеню. Припуск на шві заднього полотнища після пристрачивания мішковини розсікають (рис. 208). Мішковини з'єднують, сточують швом шириною 1,0 см, обметують зрізи. По входу в кишеню з лицьової сторони роблять закріпки (рис. 208 г).

6. Обробка кишень в спідницях-клинках (рис. 209 а). Для побудови деталей кишені намічають лінію входу в кишеню на одному з клинів, до верхньої частини добудовують мішковину, окремо будують мішковину і нижню частину клина.
 

У спідниці виходить таких клинів з кишенями два. На рис. 209 б показані деталі: 1 - верхня частина клина з половиною мішковини; 2 - мішковина, на якій нитка основи спрямована по входу в кишеню (або під шов потрібно підкласти крайку, що охороняє кишеню від розтягування); 3 - нижня частина клина.

До нижньої частини клина пришивають мішковину 2, вивертають на обличчя, закріплюють оздоблювальною строчкою, накладають на верхню частину клина, відгинають і зшивають по низу. По входу роблять закріпки з боків, які потім увійдуть у бічній і передній шви (рис 209).

В спідницях можуть застосовуватися і кишені, які використовуються в брюках.
 


Категорія: Азбука шиття | Додано: (20.12.2015)
Переглядів: 3131 | Рейтинг: 0.0/0