Меню сайту
Статистика

Онлайн всього: 6
Гостей: 6
Користувачів: 0

Все про шиття

Головна » Все про шиття » Азбука шиття

Моделювання спідниць на основі прямої
9. Пряма у верхній частині спідниця з вовняної тканини з мысообразными підрізами і воланами по низу (рис. 188). Побудова переднього і заднього полотнищ однаково, тому дається тільки переднє полотнище (рис. 188 а). Замість виточок на спідниці затискачі, тому верхній зріз вирівнюється. Величина затискачів дорівнює величині виточок. На полотнище наносять лінію подрєзов. Спідниця цього типу може бути довшим, по довжині додається 3,0 див. Нижню частину відрізають. По цій лінії до верхньої і нижньої частини додають 1,0 см на шов. Потім будують волан, на нижній частині намічають лінії розрізання через 2 - 3 см, розрізають, не доходячи до верхнього зрізу на 3 - 4 мм, і розсовують волан між смугами на 2 - 3 см. Гранична розсування волана - до з'єднання бічних верхніх точок. Якщо тканина не дає оттеночности, нитка основи на волану можна розташовувати в будь-якому напрямку, якщо тканина при різному напрямку має різний відтінок, нитка основи на волану поєднують з ниткою основи полотнища і деталі кроять в одному напрямку.
 

 З'єднують бічні шви полотнищ, бічні шви воланів, волани пришивають до полотнищ, вшивають блискавку, закладають затискачі, приточують пояс (довжина поясу дорівнює обхвату талії +5,0 см), низ підшивають на 1,0 - 1,5 см більший підгин низу не рекомендується, тому що надлишки по підгину можуть дати перекіс низу.

10. Спідниця з бавовни пряма у верхній частині з зажимами по талії і бічними воланами (рис. 189; рис. 22 на кольоровий вставлення). Для побудови воланів (дві однакові деталі) переднє і заднє полотнища складають по бічному шву. Так як бічні шви мають припуск по 1,5 см, закладають обидва бічних шва (з переднього і з заднього полотнищ), наносять лінію підріза для волана (рис. 189 а). На передньому та задньому полотнищах по лінії підріза додають 1,0 см для приточування волана. На підріз волана намічають лінію розсунення по 2 - 3 см, волан розсовують на 4 - 5 см між смугами, виводять його верхню лінію, відзначають, яка сторона йде до переднього полотнища, яка до заднього. Так як заднє полотнище вже, то та частина волана, переходить на заднє полотнище, менше по верхньому зрізу дається припуск на приточування по лінії підрізу. Якщо немає оттеночности тканини, нитки основи на волану може йти в будь-якому напрямку, при наявності оттеночности нитку основи на волану потрібно поєднати з ниткою основи полотнище.
 

 З'єднують бічні шви полотнищ, разутюжівают, по лінії підріза пришивають волани. Шов приточування воланів може бути з особи настрочен, в цьому випадку він відгинається в бік полотнищ і за полотнищам на 0,1 - 0,2 см прокладається оздоблювальна строчка. Вшивають блискавку, по лінії талії закладають затискачі, приточують пояс, підгинають і підшивають низ. В легких виробах низ може бути оброблений швом у підгинку, в більш щільних тканинах підгин становить 1,5 - 2,0 см, попередньо низ наметивают і з виворітного боку сутюживают, потім роблять оздоблювальну строчку або підшивають хрестоподібними стібками.
 


Категорія: Азбука шиття | Додано: (20.12.2015)
Переглядів: 1894 | Рейтинг: 0.0/0