Меню сайту
Статистика

Онлайн всього: 2
Гостей: 2
Користувачів: 0

Все про шиття

Головна » Все про шиття » Азбука шиття

Моделювання спідниць на основі прямої
 Відпрацьована по фігурі конструкція прямої спідниці є основою для моделювання широких спідниць, спідниці в складку, спідниць з різними вставками - воланами, складками.

7. Спідниця на кокетці з щільного шовку розширена донизу, з обробним воланом на передньому полотнище. (рис. 186, рис. 20).
 

 Розробка конструкції показана на рис. 186 а. На передньому і задньому полотнищі відзначають лінію кокетки, по цій лінії відрізають і закладають на папері виточки, по верхньому зрізу вирівнюють лінію, по нижньому зрізу додають 1,0 см на шов. На нижній частині переднього і заднього полотнищ намічають на папері лінії розсунення, розрізають, не доходячи по 3 - 4 мм до верхнього зрізу, потім розсувають на потрібну величину, в даному випадку на 6 - 7 см між кожною смугою. Потім нижній зріз підводять плавною лінією, намічають верхній зріз і додають 1,0 см на приточування до кокетці. Обов'язково треба перевірити довжину по низу кокетки переднього і заднього полотнищ і по верхньому зрізу широкій частині спідниці, вони повинні збігатися, для вирівнювання по боках полотнищ можна додати чи відняти (рис. 186 а, зелений пунктир). Отримані деталі для зручності при розкрої бажано перезняти на папір. Нитка основи проходить в отриманих деталі так само, як у прямої спідниці. Обробний волан будується по передньому полотнищі (рис. 186 б). Так як волан значно ширше переднього полотнища, лінію волана наносять на переднє полотнище, вирізають, наносять лінії розрізання для розсунення (чорний пунктир), смуги розсовують на 3 - 4 см. Верхній і нижній зрізи волана оформляють плавними лініями, перевіряють довжину по верхньому зрізу, при необхідності додають до бічній стороні (зелений пунктир на рис. 186 б).

 Особливості обробки: волан по низу і переднього зрізу підшивають швом у підгинку, потім приметують по верхньому і боковому зрізах до переднього полотнища, з'єднують бічні шви. Кокетки заднього і переднього полотнища з'єднують по правому боці, з лівої сторони шов сточують не повністю, залишаючи несшитую частина для блискавки, кокетки з'єднують з полотнищами, втачівают блискавку і пришивають пояс. Довжина поясу дорівнює обхвату талії +5,0 см на обробку, ширина - за бажанням, для широкого пояса необхідна щільна прокладка, щоб він не згортався.
 

8. Розширена донизу спідниця з бавовняної тканини на кокетці з застібкою по центру попереду на ґудзики (рис. 187).
 

 Деталі кокеток та полотнищ, як і в спідниці 7, однак вносяться зміни в кокетку переднього полотнища (рис. 187 а). Вона по центру розрізається, додається 2,0 см для застібки і 4,0 см на підгин. Для міцності застібки по підгину передбачається прокладка (рис. 187 б). Пояс тут довше, ніж у звичайній спідниці, він дорівнює обхвату талії +11,0 см на захід кокеток і обробку. Сточують бічні шви полотнищ, бічні шви кокеток, до кокеткам пришивають пояс, на правій кокетці переднього полотнища роблять петлі довжиною, рівною діаметру гудзики +2 мм. Якщо гудзики великого діаметру, слід передбачити підгин більше 4,0 см. Праву кокетку наметивают на ліву і пришивають вкруговую до заднього і переднього полотнищ. Низ підшивають швом у підгинку чи вручну хрестоподібними стібками, спідницю отутюживают і петлям на ліву кокетку пришивають ґудзики (рис. 187).

Категорія: Азбука шиття | Додано: (20.12.2015)
Переглядів: 3199 | Рейтинг: 0.0/0