Меню сайту
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Все про шиття

Головна » Все про шиття » Азбука шиття

Фартухи

 Фартух 1 (рис. 140 а). Викроюється з двох деталей: полотнища (рис. 140) і пояса (рис. 140 б). Фартух оброблений по краю мереживом і на полотнище тасьмою. Краї фартуха підгинають на виворіт на 0,5 см і настрачівают на відстані 1,0 см від краю мережива (попередньо краще намітати). Потім поряд з першою строчкою другий рядком закріплюють тасьму полотнище, захоплюючи залишився вільний край мережива таким чином, щоб підігнутий край полотнища фартуха розташовувався під мереживом (рис. 140 г).

 Відзначають середину верхнього зрізу полотнища і середину пояса. Зрівнюючи ці позначки, пришивається пояс, складаючи його особа з виворотом фартуха, швом шириною 1,0 див. Пояс перегинають на обличчя, поперечні кінці підгинають усередину на 0,5 см, вільну бік пояса - на 1,0 см, наметивают пояс на полотнище, перекриваючи перший шов, а кінці зметують. Закріплюють пояс рядком, одночасно приєднуючи його другою строчкою до полотнища, і цієї ж стрічкою прошивають кінці пояса, йдуть на зав'язки (рис. 140 д). Видаляють намітку, фартух прасують.
 

 Фартух 2 (рис. 141 а). Складається із трьох деталей: полотнища (рис. 141 б), пояса (рис. 140 6) і смуги для накладних кишень (рис. 141). На полотнище фартуха пунктиром намічене місце розташування накладних кишень. Нитка основи на накладних кишенях повинна обов'язково проходити по верху кишень, оберігаючи їх від розтягування.

 Верхній зріз кишень підгинають на 1,0 см, потім на 2,0 см і закріплюють рядком. Нижній зріз накладають особою на обличчя полотнища і приточують швом -шириною 1,0 см (рис. 141 м), відгинають наверх і по шву пришивання з особи ще раз закріплюють рядком (рис. 141 д). Потім смугу накладних кишень ділять на три частини, намічають лінії закріплення і пришивають смугу до полотнища по намічених лініях, вгорі кишень роблять закріпки потрійний рядком. Низ і бічні сторони полотнища обробляють швом у підгинку (спочатку підгинають 0,5 см, потім 1,0 см у бік вивороту і закріплюють подгибку строчкою).

 По верхньому зрізу заздалегідь закладають затискачі, направляючи обидва або назовні або всередину. Відзначають середину пояси і середину верхнього зрізу полотнища фартуха, поєднують ці позначки, розташовуючи особа пояса на вивороті полотнища. Вільний кінець пояса перегинають на обличчя, підгинають 1,0 см, накладають на шов пришивання пояса, незначно перекриваючи його. Кінці пояса заправляють всередину, вирівнюючи його ширину, наметивают і закріплюють пояс рядком, одночасно притачивая його другою строчкою з особи до полотнища. Видаляють намітку, фартух прасують.
 

 Фартух 3 (рис. 142 а) з двома защипами з кожної сторони по лінії талії, з накладними кишенями. Оброблений по низу кольоровим кантом та мереживом. Складається з полотнища (рис. 142 б), пояса (рис. 140 б) і накладного кишені. Готовий вигляд і розташування накладного кишені на полотнище показані пунктиром (рис. 142 б). Для розкрою до верхнього зрізу, накладного кишені додати 3,0 см для обробки в підгинку. Нагадуємо, що нитки основи на кишені повинні йти по верхньому зрізу. Кишеня з обробленим верхнім зрізом окантовують по бічним сторонам і низу смужкою тканини, випускаючи на початку і в кінці окантовки по 1,5 см, відгинають окантовку, приметують мереживо. Спочатку полотнище фартуха закріплюють усередині кишені окантовку (рис. 142), надлишки зрізують.

 Кишені наметивают з лиця, потім строчкою по канту пришивають його вкруговую, роблячи закріпки біля входу в кишеню (рис. 142 г). Низ фартуха також спочатку окантовують, підкладають мереживо. Оздоблювальною строчкою по канту приточують і мереживо. Другою строчкою по низу фартуха закріплюють вільний край мережива таким чином, щоб відкритий зріз смужки окантовки залишився між двома рядками (рис. 142 д). Бокові сторони фартуха обробляють швом у підгинку. Щоб не заважала товщина обробленого низу, можна частину зрізати або обробити бокові сторони до обробки низу. У цьому випадку при притачивании смужки окантовки на кінцях вона підгинається всередину на 0,4 - 0,5 см, потім закріплюється поперечними рядками (рис. 142 е). Затискачі по талії закладають симетрично, пояс пришивають, як у попередніх моделях.
 

 Фартух 4 (рис. 143 а). Складається з полотнища (рис. 143 б), оздоблений мережкою по краях. Замість пояса використана тасьма. Спочатку загинають на лицьову сторону на 0,5 см бічні сторони і низ, наметивают зрізи, потім зверху накладають тасьму, приметують і настрачівают з двох сторін (рис. 143). У кутах тасьма закладається складкою і закріплюється за настрачивании по внутрішньому краю (рис. 143 м). По верхньому зрізу закріплюються затискачі по талії. З вивороту фартуха, також виворітною стороною, з суміщенням середини полотнища і середини тасьми (довжина пояса 1,2 - 1,3 м) приметують і настрачівают тасьму (рис. 143 д). Потім вона відгинається на обличчя і закріплюється стрічкою з двох сторін (рис. 143 е). На кінцях з'єднання тасьми з полотнищем по верхньому зрізу роблять закріпки на ширину тасьми.
 

 Фартух 5 (рис. 144 а). Складається з полотнища (рис. 144 б) і смуги для накладних кишень (рис. 144). Фартух весь оброблений окантовкою, для зав'язок по лінії талії і верхньої частини фартуха використовується заготовлена смужка окантовки (рис. 130.)

 Смуга для накладних кишень окантовывается з верхньої і нижньої сторони, бічні сторони входять в окантовку фартуха. По верху кишені окантовка має закритий внутрішній зріз, по нижньому може бути з відкритим зрізом (рис. 145 а, б). Окантовану смугу поєднують із полотнищем фартуха, наметивают по бічних сторонах, по низу у шов окантовки пришивають до полотнища, по середині поперечної рядком з закрепкой вгорі (рис. 145), кишені ще раз пришивають до полотнища. Смужки окантовки потрібної довжини для зав'язок по талії попередньо кріплять у зазначеному місці з вивороту полотнища, на одному рівні з його зрізом. Потім обшивають смужкою тканини, розрізаний під кутом 45°, весь фартух, крім верхнього зрізу, який обробляють після окантовывания швом у підгинку (підгинається спочатку 1,0 см, потім 2,0 см). На обличчя відгинають і зав'язки по лінії талії і закріплюють поруч зі швом окантовки (рис. 145 м). У підгин верхній частині продергивается заготовлена смужка окантовки для зав'язування фартуха вгорі, верхня частина присбаривается і може бути закріплена рядками в край окантовки (рис. 145 д).
 

 Фартух 6 (рис. 146 а). Складається з переднього і заднього полотнищ, що відрізняються вирізом горловини (рис. 146 б). На передньому полотнище розташований накладна кишеня. Всі зрізи фартуха оброблені смужкою тканини, розрізаний під кутом 45°.

 Кишені також окантований з боків і знизу. При крої кишені слід додати 3,0 см, які йдуть на обробку верху швом у підгинку. (Спочатку підгинається 1,0 см, потім 2,0 см). Напрямок нитки основи - по входу в кишеню для оберігання його від розтягування. Кишені окантовують, смужка окантовки на 1,0 - 1,5 см виходить за кишеню (рис. 147 а) угорі; потім кишеню огинається окантовкою, вона приметывается (рис. 147 б). Кишені прикладають до полотнища фартуха виворотом вгору. Окантовку закріплюють поперечними рядками, надлишки відрізають (рис. 147), кишеню відгинають на обличчя і застрочують по краю окантовки, причому одним рядком одночасно пришивається кишеню і закріплюється внутрішня частина окантовки.
 

 Заготовляють чотири смужки окантовки для зав'язок по лінії талії, закріплюють у зазначених місцях. Плечовий зріз застрочують з одного боку швом шириною 1,0 см, зрізи обробляють зигзагом. Потім окантовують зріз горловини і всі зрізи фартуха вкруговую (рис. 148) та сточують другий плечовий шов обробляють зигзагом. Шов запрасовують в бік заднього полотнища з особи за окантовці роблять закріпки рядком.

 Фартух можна обшити і еластичною тасьмою, у якої не стягнуті кромки і яка добре викладається на заокругленнях (рис. 149).

 Будь фартух може бути оброблений швом у підгинку (перша подгибка 0,3, друга 0,5 см), потім зверху настрочується ажурна тасьма. У цьому випадку необхідно при розкрої додати припуск на шов у підгинку - від 0,8 до 1,0 см (рис. 150).

Категорія: Азбука шиття | Додано: (19.12.2015)
Переглядів: 2937 | Рейтинг: 0.0/0