Меню сайту
Статистика

Онлайн всього: 4
Гостей: 4
Користувачів: 0

Все про шиття

Головна » Все про шиття » Азбука шиття

Дефекти, причини виникнення і способи їх усунення
При шитті важливу роль відіграє примірка. Під час примірки визначається посадка виробу на фігурі, величина збірок, довжина подрєзов, правильність з'єднання ліфа з спідницею, намічається лінія вирізу горловини, довжина складок, уточнюється напрямок фалд в спідниці, а також форма і розташування оздоблювальних деталей. В процесі примірки можуть бути виявлені недоліки. Нижче наводимо способи їх усунення.
 

1. Плечові шви переміщаються в бік спинки, при цьому полички вздергиваются (рис. 334).

Причина: занижено положення горловини спинки і вершини пройми.

Виправлення: подовжують спинку, випускаючи запас по всій довжині плечового зрізу і паростку (рис. 334 а). Якщо запасу тканини з цим зрізах немає, спинку подовжують за рахунок припуску внизу, піднімаючи її по боковому зрізу вгору і на таку ж величину поглиблюючи пройму (рис. 334 б).

2. Плечові шви переміщуються в сторону переду ліфа, спинка при цьому вздергивается (рис. 335).

Причина: занижена вершина горловини і недостатня висота пройми ліфа.

Виправлення: подовжують перед ліфа, випускаючи запас тканини по всій довжині плечового зрізу і по вирізу горловини (рис. 335 а). Якщо запасу тканини з цим зрізах немає, перед ліфа подовжують за рахунок припуску внизу, при цьому поличку по боковому шву піднімають вгору і на таку ж величину поглиблюють пройму (рис. 335 б).
 

3. Пройма спинки відстає і не прилягає по руці (рис. 336).

Причина: при конструюванні не були враховані особливості фігури - виступаючі лопатки, низькі плечі.

Виправлення: а) при виступаючих лопатках потрібно зробити виточку з плечового шва спинки або посадку плечового шва. Якщо витачками є, можна збільшити її розчин і в разі потреби виконати додаткову посадку плечового шва, використовуючи запас тканини по проймі; б) якщо фігура має низькі плечі, забирають надлишки тканини у вершини пройми і при необхідності поглиблюють її (рис. 336).

Примітка. Для утворення опуклості, необхідної для облягання лопаток, виточку можна розташовувати в горловини спинки, у проймі по лінії кокетки, на талії (у сукнях з відрізним ліфом), а також в середньому шві спинки (якщо спинка зі швом посередині).
 

4. Пройма полички відстає і не прилягає по руці (рис. 337).

Причини: а) нагрудна витачками має недостатній розчин для даної фігури; б) завищена вершина пройми.

Виправлення: а) збільшують розчин нагрудної виточки, використовуючи припуск (рис. 337 а); б) зменшують висоту пройми, забираючи надлишки тканини у її вершини, при необхідності пройму поглиблюють (рис. 337 б).

У сукнях з вовняних тканин для усунення цього дефекту рекомендується сутюжить пройми полички.

Якщо пройма полички відстає і не прилягає по руці, а перед ліфа вздергивается, це означає, що ширина горловини не збалансована з шириною паростка. Для усунення цього недоліку необхідно плечовий зріз полички перемістити стосовно спинки в бік горловини. При цьому зрізують надлишки тканини по горловині і випускають запас по проймі.

Примітка. Для фігур з порівняно вузькою, але високо розташованій і сильно виступаючою груддю рекомендується нагрудної виточки вести не з бокового шва, а з пройми.

5. Горизонтальний залом спрямований від плечового шва до паростку (рис. 338).

Причини: а) недостатня ширина паростка; б) росток надміру поглиблений.

Виправлення: а) плечовий шов переміщують у бік середини спинки на необхідну величину, при цьому надлишки тканини за паростку зрізують і на стільки ж випускають по проймі (рис. 338 а); б) випускають запас тканини по паростку (рис. 338 б). При відсутності запасу спинку перекроюють.
 

6. Похилі заломи йдуть від вершини горловини (рис. 339).

Причини: а) ширина горловини не відповідає обхвату шиї; б) короткий комір; в) занижена вершина горловини.

Виправлення: а) збільшують ширину горловини (рис. 339 а); б) подовжують комір, випускаючи запас тканини в кінцях; в) збільшують висоту горловини, випускаючи запас тканини у вершини горловини, і змінюють напрям плечового зрізу (рис. 339 б).

7. Виріз горловини не прилягає (рис. 340).

Причини: а) вершина горловини завищена; б) горловина розтягнута; в) ширина горловини не збалансована з шириною паростка, збільшена.

Виправлення: а) зменшують висоту горловини, забираючи надлишки тканини у вершини (рис. 340 а); б) розтягнуті ділянки горловини сутюживают; в) плечовий зріз полички переміщують стосовно спинки в бік пройми, випускаючи при цьому запас по горловині і зрізуючи надлишки в проймі (рис. 340 б).

Примітка. Якщо виріз горловини не прилягає по довжині і ширині, необхідно забрати надлишки тканини у вершини горловини і змістити плечовий зріз полички .стосовно спинки в бік пройми.
 

8. Горизонтальний залом на рівні плечей на ліфі (рис. 341).

Причини: а) занижена вершина пройми; б) цільнокроєна комір-стійка високий.

Виправлення: а) випускають запас тканини з плечового зрізу, як показано на рис. 341; б) зменшують ширину коміра-стійки.

9. Похилі заломи, що йдуть від передньої виточки вгору (рис. 342).

Причина: збільшено розчин передньої виточки.

Виправлення: зменшують розчин передньої виточки, забираючи надлишки тканини в бічний шов, або роблять додатково другу виточку (рис. 342 а).

10. Похилі заломи, що йдуть від бокового шва вгору в області талії (рис. 343).

Причина: збільшено розчин бічного шва.

Виправлення: випускають запас тканини по боковому шву в області талії і при необхідності на таку ж величину збільшують розчин передньої виточки (рис. 343 а).

11. Горизонтальний залом на ліфі у вигляді напуску (рис. 344).

Причина: перед ліфа довгий з-за збільшення висоти горловини і пройми.

Виправлення: зменшують довжину ліфа, забираючи надлишки тканини по всій довжині плечового зрізу і при необхідності по лінії талії поглиблюючи водночас горловину і пройми (рис. 344 а).
 

12. У сукні прилеглої форми похилі заломи йдуть від виточок і бокових швів, спинка при цьому не прилягає по талії (рис. 345).

Причина: довжина талії завищена.

Виправлення: знову обмеляют виточки, намічаючи нову лінію талії (рис. 345 а).

13. Поперечні заломи по передній частині оката рукава (рис. 346).

Причина: окат рукава вузький.

Виправлення: розширюють окат - рукава, випускаючи запас тканини (рис. 346 а), або перекроюють рукав, як зазначено на рис. 346 б.

14. Низ короткого рукава вздергивается (рис. 347).

Причина: короткий окат рукава.

Виправлення: збільшують висоту оката рукави, випускаючи запас тканини (рис. 347 а), або поглиблюють рукав в нижній частині оката, як зазначено на рис. 347 б.

Категорія: Азбука шиття | Додано: (26.12.2015)
Переглядів: 7920 | Рейтинг: 0.0/0