Меню сайту
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Все про шиття

Головна » Все про шиття » Азбука шиття

Аплікація настрочная або закріплена праскою
 Аплікація - візерунок з шматочків тканини на серветках, скатертинах. Використовується для оздоблення одягу. Аплікація може бути одноколірною (рис. 151), двоколірною (рис. 152) і багатоколірним (рис. 153).
 

 Виконується з шматочків тканин чи будь-яких матеріалів різного кольору і різної виробітку (гладкою, ворсистої, блискучою, матовою, шматочків шкіри). Бажано клаптики нашиваемой тканини попередньо накрохмалити, тканина випрасувати. Зробити малюнок на папері, наколоти на тканину і вирізати по нанесеному на папері малюнку. Можна скласти малюнок з декількох різних елементів (рис. 154), а можна повторити один і той же елемент з тканин різного кольору (рис. 156). Цікаво виглядає ритмічне чергування геометричних фігур (рис. 155).

 Вирізані деталі оздоблення приметують до деталі виробу і обшивають по краях петельним швом. Простіше це виконати на машині. Деталі обробки простої форми настрачівают по краю швом 0,1 см, попередньо можна пришити або приколоти шпильками. Потім відкриті зрізи закріплюють зигзагоподібної рядком, перекриваючи першу сходинку. Деталь складної форми (рис. 151) попередньо не вирізають, малюнок наносять на тканину, приметують до основної деталі, рядком закріплюють за малюнком, потім на відстані 0,1 см від лінії малюнка вирізують всі надлишки і тільки потім зрізи закріплюють зигзагом. Якщо передбачається аплікація багатошарова (рис. 153), спочатку нашивається менший мотив, потім другий, трохи більше, і так далі. На виробі бажано закріплювати один шар тканини, найбільший в аплікації. В іншому випадку при настрачивании деталей аплікації на основну тканину вироби можуть утворитися складання, так як деталі вже будуть всі скріплені.

 При настрачивании деталей геометричної форми різної величини (рис. 155) обов'язково слід дотримуватися ритмічний порядок - настрачівать аплікацію від великої деталі меншою або, навпаки, від меншої до більшої.
 

 Аплікацію можна виконати і термоспособом. На папір наносять малюнок, накладають на оздоблювальну тканина, знизу підкладають під тканину поліетиленову плівку. Всі три шари скріплюють шпильками, деталь по малюнку вирізають, папір знімають. На деталь одягу накладають деталь аплікації з поліетилену, зверху з оздоблювальної тканини, зволожують, і пропрасовують гарячою праскою (рис. 157 а). Під дією пари поліетилен розплавляється і діє як клей. Переважно цей метод застосовується у виробах з бавовняних тканин. Якщо тканина не з бавовни, попередньо слід перевірити, чи не плавиться вона під праскою. Термоспособом можна виконувати аплікації будь-якої складної форми і навіть в кілька шарів (рис. 157 б, в; рис. 6).
 

 Для отримання об'ємної аплікації під оздоблювальну тканина підкладають тонкий поролон або синтетичний ватин. Деталі можна вирізати або нанести малюнок і по ньому закріпити всі шари на виробі, потім обрізати всі надлишки, відступивши від строчки 0,1 см (рис. 158). Перекриваючи першу сходинку, закріпити аплікацію зигзагом. Для підкреслення опуклості середину можна выстрочить прямими рядками. Для аплікації використовують штучну і натуральну шкіру, шматочки замші. Матеріали ці неосыпающиеся, тому можна відразу прикріпити вирізану деталь аплікації прямий рядком. Для виконання аплікації з цих матеріалів потрібні певні навички; так як наметивать їх на основні деталі можна (залишаються проколи). Враховуючи, що в основному деталі з цих матеріалів простої форми (рис. 159), можна, сильно притискаючи лівою рукою деталі аплікації, а правою притримуючи і допомагаючи колеса машини, акуратно настрочити їх і без намітки.
 


Категорія: Азбука шиття | Додано: (19.12.2015)
Переглядів: 2174 | Рейтинг: 0.0/0